IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Petr Čech
Tvůrce
Avatar
Petr Čech:31.8.2017 23:01

Zdravím, dosud jsem pracoval spíš na dlouhodobých projektech, kde si jednou nastavím prostředí, za nějaký čas se seznámím se strukturou projektu a zbytek je víceméně čistě práce na kódu.
Teď jsem ale začal dělat spíše na mnoha menších projektech, třeba dopsání pluginu, úprava WP šablony a pod. Potom ale nastavováním prostředí a seznamováním se s existujícím kódem celkem dlouhou dobu, když se to sečte a nejsem si jist, jestli bych si to měl zapsat jako odpracované hodiny.
Uvedu pár konkrétních příkladů:

  • měl jsem udělat bash skript. Já ale používám Windows, takže abych to mohl testovat, musel jsem nainstalovat virtuální Ubuntu se vším, co ten skript používal.
  • projekt používá jakousi archaickou verzi PHP, takže musím najít správný instalátor, nainstalovat, nastavit virtualhosty...

Samozřejmě se můžu zeptat zaměstnavatele, ale spíš se chci zeptat, co je "normální".

Odpovědět
31.8.2017 23:01
the cake is a lie
Avatar
TomasGlawaty
Člen
Avatar
Odpovídá na Petr Čech
TomasGlawaty:31.8.2017 23:40

Ahoj,
osobně jsem si tyhle věci vždy započítával do celkového času. Dostanu projekt a zjistím, že běží na PHP 5.2, které nemám => zprovozním starší verzi apache, php, mysql, nastavím vhosty, seznámím se s danou části aplikace a s daným problémem.
Je to můj čas, který jsem nad tím strávil, tak proč si ho nenechat zaplatit :)
Navíc často tohle zabere dohromady více času, než vyřešit daný problém.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět
31.8.2017 23:40
Avatar
Odpovídá na Petr Čech
Michal Žůrek - misaz:1.9.2017 20:00

všechno cos vyjmenoval.

 
Nahoru Odpovědět
1.9.2017 20:00
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.