Využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací. Zároveň je tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Hledáme nového kolegu do redakce - 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací.
discount week 30 halloween
Avatar
Patrik
Člen
Avatar
Patrik:5. května 16:44

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, zda je možné, abych si našel práci ve firmě jako web developer, konkrétně frontenďák se znalostmi html, css, js, react, nodejs apod, pokud se budu učit pouze s pomocí internetu a elearningových kurzů na itnetworku? Mám pouze gympl, rád se učím sám doma vždy ve volném čase a chci dát výpověď ve stávající práci a věnovat se tomu opravdu naplno každý den a věřím, že mě někde vemou i bez vysoké školy či certifikátu, pokud jim ukážu nějaký svůj projekt. Je to reálné, nebo si to představuju jako Hurvínek válku?

Odpovědět
5. května 16:44
Všichni vědí, že je něco nemožné, dokud nepřijde nějaký blázen, který neví, že je to nemožné a udělá to.
Avatar
Tomáš Maňhal:5. května 16:57

Samozřejmě, že to možné je :-) To, že někdo v inzerátu uvede, že hledá vysokoškoláky není jasně daná meta přes kterou se nejde. V oboru je spousta lidí, co nemají ani tu maturitu, za to pracovních zkušeností mají hromadu ;-)

 
Nahoru Odpovědět
5. května 16:57
Avatar
Patrik
Člen
Avatar
Odpovídá na Tomáš Maňhal
Patrik:5. května 17:02

Ještě upřesním. Ptám se protože, můj táta dělá již dobrých 30 let programátora v jedné firmě a když jsem se ptal, zda by tam pro mě případně měli místo, tak se šéf velice divil, že se nemám žádný diplom.

Nahoru Odpovědět
5. května 17:02
Všichni vědí, že je něco nemožné, dokud nepřijde nějaký blázen, který neví, že je to nemožné a udělá to.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Patrik
Tomáš Maňhal:5. května 17:15

Je to přežitek. Dřív bylo programování výsada vysokoškoláků. Možná žije ještě tou dobou dávno minulou. Nevidím vlastně vůbec žádný důvod lpět na diplomu, pokud umíš programovat, rozumíš aktuálním technologiím a jsi schopný přinášet firmě profit v co nejkratším čase po nástupu. Možná se divil, že se s tím prostě tak často nesetkává okolo sebe v oboru, ale asi v tom nevidí překážku ne? Když tě ještě ani neviděl :-)

 
Nahoru Odpovědět
5. května 17:15
Avatar
Modd Ro
Člen
Avatar
Odpovídá na Patrik
Modd Ro:5. srpna 15:49

Upřímně řečeno, myslím, že ne každý je vhodný ke studiu a práci v kanceláři? Jaké je v tom štěstí? Koneckonců, můžete se podívat, jak vydělat normální peníze na internetu a být svobodný člověk. Vyzkoušejte různé možnosti, kolik let života musíte dát, abyste získali stejné 2000-3000 EUR? Pokud je můžete mít doma, vydělávejte například www.svetovakasinaonline.cz . Zkoušet. Peníze nesmrdí.

 
Nahoru Odpovědět
5. srpna 15:49
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:9. srpna 8:14

VS diplom je vyhodou. VS uci veci jinak, mnohem vice, budes umet vice moznosti kombinovat. Uci se tam moderni postupy, ruzne problemy, algoritmy, zpusob chapani. Tohle se dohani samozstudiem dost tezko. A soucasne ucitel te problematice rozumi, muze ti poradit, kde delas chybu. Nicmene, VS scripta se daji koupit.
Pokud se dobrovolne vzdas znalosti VS je to samozrejme tva hloupost. Spousta lidi jako programatory radeji prijme VS. Ve firme, pokud je rozumny sef, tak je schopen posoudit tve schopnosti a zda by ses jim hodil do tymu nebo ne. Zvlast divne se sef tvari, kdyz zna tveho otce, vi, ze ma titul a ty tam prijdes jakoby napul vystudovany. Tam se dostavas do srovnavani schopnosti otec a syn, kde vzdycky prohravas :) Otazkou je, jak moc dobre si to uvedomuje sef. Protoze, v tomto pripade se ocekava, ze budes prinejmensim stejne dobry, jako otec.
-
Mimochodem, zkus mrknout na inzeraty velkych firem, jako seznam, centrum, google, ... V Ostrave treba profiq pracuje s reactem. React je tedy asi dobra volba.

Editováno 9. srpna 8:16
 
Nahoru Odpovědět
9. srpna 8:14
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.