Využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací. Zároveň je tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Hledáme nového kolegu do redakce - 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací.
discount week 30 halloween
Avatar
Jan Dvořák
Člen
Avatar
Jan Dvořák:10.8.2020 9:38

Dobrý den,

předem se omlouvám, že využívám tohoto fóra pro takovýto dotaz.

Jsem studentem 21 let ČVUT Fakulty Strojní jdu do třetího ročníku a už bych rád dotáhl dokonce alespoň Bakaláře.

Moje potíž je v tom, že začínám v průběhu studia zjišťovat, že se ve Strojírenství úplně nevidím a rád bych přešel na dráhu IT. Nejde ani o plat, spíš o vášeň a nadšení, který začínám u sebe poznávat. Strojírenství je fajn, ale vidím se v oblasti kde je víc příležitostí dělat remote apod. Neustále je se co učit což si myslím, že je úžasný pokud to má být moje kariéra. Takže jsem se vydal v průběhu studia na dráhu samouka. Hledal jsem hodně prostředků jak se učit sám apod. Nejvíc mi teď vyhovuje codecademy pro verze. Kde dělám pro webdevelopment career Path. Je tam HTML, CSS, JS, SQL, React, Node.js, Git jsou tam kurzy i na Ruby, PHP atd. všechno ve velkém základu a nemyslím si, že po dodělání budu career ready.

Rád bych se dál učil i po dodělání tohoto kurzu dál. Jenže si myslím, že maličko jako samouk (Pokud nemám daný kurz) ztrácím systém, cestu co přesně a kdy dělat.

Zeptal bych se jestli tu je možnost nějakého mentoringu během studia, brigád, internshipu apod. Někdo kdo by mi pomohl být soustředěný v učení a "nedělat nějak všechno a zároveň nic". Případě rád bych se optal, které komunity a fóra by mi nejvíce pomohli v mé situaci. Na co si případně dát pozor.

Rád bych byl IT job-ready (Jak to zatím vypadá tak front-end) po dostudování studia.

Předem děkuji za všechny komentáře, odpovědi i kritiku.

 
Odpovědět
10.8.2020 9:38
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Martin Dráb
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Jan Dvořák
Martin Dráb:10.8.2020 20:16

Rád bych byl IT job-ready (Jak to zatím vypadá tak front-end) po dostudování studia.

Záleží, co si představuješ pod pojmem job-ready. V práci se dost často tvoří v týmech a na větších projektech, což jsou věci, které se na školách moc neprocvičují. Takže rozhodně musíš počítat s poznáváním a přizpůsobováním se novým věcem, které nemusí souviset s vlastním programováním.

Zeptal bych se jestli tu je možnost nějakého mentoringu během studia, brigád, internshipu apod.

Firmy jsou často ochotné vycházet studentům vstříc (flexibilní pracovní doba, menší objem práce, mentoring, práce na aktuálně méně důležitých projektech). Musíš to ale brát tak, že tvým cílem je hlavně získávat zkušenosti, ne peníze :-).


Je také fajn pracovat na svých projektech, které tě baví a které jsou třeba pro tebe nějakým způsobem užitečné.

Nahoru Odpovědět
10.8.2020 20:16
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.