Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
AnonymniKarel:7.3.2022 15:06

Dobrý den,
jsem student vysoké škole se zaměřením na IT, kde aktuálně studuji bakaláře posledním rokem. V červnu tohoto roku tedy budu potřebovat stabilní zaměstnání, neboť se mám s přítelkyní stěhovat do bytu v Liberci.
Již přes 4 roky vypomáhám ve firmě, kde ve dvou lidech vyvíjíme webovou platformu, kterou aktivně využívá několik set uživatelů, přičemž unikátních přístupů na web máme tisíce denně. U zrodu projektu jsem nebyl, pouze ho pomáhám udržovat a rozšiřovat. Aplikaci vyvíjíme v ASP .NET C#, přičemž máme na starosti komplet celý systém. Jsem tedy fullstack vývojář, ale hlavní část mých schopností souvisí s vývojem backendu, ve front-endu jsem dost slabý a pravděpodobně o tom ví víc i lecjaký junior.
Ve firmě jsem na manhours odpracoval ekvivalent 1 roku (a kousek) na fulltime. Vývojem jsem obecně za svůj život strávil hodně času, definitivně to takových 5000 hodin bude (ne nutně byly efektivně využity), přesně to opravdu určit nedokážu.
Osobně bych se považoval za mediora, na juniora mám podle mě až moc zkušeností. Na druhou stranu, nějaké seniorní vývojáře znám a ti jsou samozřejmě úplně někde jinde... :)
Moje otázka pro tuto komunitu tedy zní následovně. Jak mám ohodnotit cenu své práce? Kolik by mi měl zaměstnavatel platit, aby to vůči mě bylo fér?
Ano, vím, že to je extrémně obecná otázka, jejíž odpověď závisí na mnoha faktorech, které tato komunita nemůže znát. Ale i tak se ptám, kolik?
Můj názor je, že rozumná výplata pro .NET vývojáře s mými zkušenostmi by se měla pohybovat alespoň nad hranicí 30 000 čistého na HPP. Přičemž zaměstnavatele jsem plánoval požádat o 35 000 čistého. Se zaměstnavatelem jsme se o tom již předběžně bavili a dostali jsme se na částku přibližně 24 000 čistého, což by mě donutilo jít na IČO, abych vůbec nějak vyžil.
Na IČO bych pak měl měl cca 40 000, ale já si o tom celém schwarz systému a nuceného podnikání, tam kde to není na místě myslím svoje. Přijde mi, že to je jen způsob, jak do zaměstnání nabrat lidi na které by při HPP nebyly peníze (klidně se ale rád přesvědčím o opaku). Cílem tohohle vlákna je, abych si udělal přehlednější obrázek o trhu práce, protože moje představy se silně rozcházejí s představami mého zaměstnavatele a já potřebuji přijít na to, kde je pravda.

Ještě 1 připomínám, lokalita není Praha, ale Liberec. Rád si ale přečtu i názory od kolegů z Prahy :)

Děkuji předem všem za jejich odpovědi a poznámky.

 
Odpovědět
7.3.2022 15:06
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.