C týden
Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Avatar
Alucard
Člen
Avatar
Alucard:21. května 11:27

Zdravíčko,

už tak nějak se blíží doba, kdy snad úspěšně opustím VŠ, proto jsem se začal poohlížet po full-time pracovních nabídkách.
No a proč jsem tady, no... pocházím s Moravskoslezského kraje a mám několik otázek s tím související.

Ještě rád uvedu práci, o kterou bych měl zájem (jsem spíše na úrovni junior): SysAdmin, NetworkAdmin, IT spec, vývoji jako takovému moc neholduji, ale čas možná ukáže.

Za prvé, jelikož nic mě zde nedrží (snad jen rodina a to, že je tu hezká příroda a klid), tak se chci zeptat, jestli stojí za to zkusit Prahu nebo Brno, případně obecně něco více na západ od Ostravy? Proč se na to ptám? Je to prosté, přijde mi, že v tomhle kraji je práce v IT (i když relativně dobře placená na místní poměry) stále podhodnocená. Na druhou stranu, Praha a Brno mají obrovský problém s bydlením (ano chci časem vlastní, ne podnájem).
Říkám si však také, jestli to není zase lepší z hlediska zkušeností...

No a tím se dostávám k druhé otázce: Malá nebo velká firma? Hledisko: Peníze, diverzifikace práce (aby mě to po půl roce nezačalo nudit a člověk se mohl zlepšovat), benefity nějak neřeším (ale jsou fajn, když jsou nějaké odlišné, než co je "standard") a asi řekněme nejdůležitější (sice klišé ale..): Work-life balance (Ano mám rád klid po práci).

Už mám nějaké nabídky zde v okolí, ale pořád si nejsem jistý, jestli to není škoda zahodit příležitost jako jsou ty metropole a taky nechci dělat šaška za pakatel (jestli si rozumíme), nemám problém makat, ale chci být řádně ohodnocen. (Tady se prozatím chci vyhnou tématu podnikání, díky.)

Děkuji za info, rady, připomínky apod.

 
Odpovědět
21. května 11:27
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Martin Dráb
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Alucard
Martin Dráb:22. května 12:14

To jsou takové generické otázky, na které se nedá jednoznačně odpovědět tak, aby to pro tebe bylo užitečné, protože tyto odpovědi jsou hodně individulní.

Za prvé, jelikož nic mě zde nedrží (snad jen rodina a to, že je tu hezká příroda a klid), tak se chci zeptat, jestli stojí za to zkusit Prahu nebo Brno, případně obecně něco více na západ od Ostravy? Proč se na to ptám? Je to prosté, přijde mi, že v tomhle kraji je práce v IT (i když relativně dobře placená na místní poměry) stále podhodnocená. Na druhou stranu, Praha a Brno mají obrovský problém s bydlením (ano chci časem vlastní, ne podnájem). Říkám si však také, jestli to není zase lepší z hlediska zkušeností..

Už kvůli zkušenostem je dobré některá z větších měst navštívit. Dost lidem se to stane tak, že tam studují VŠ, takže to mají pěkně v balení "více v jednom" (např. i s prací při škole). Nemovitosti v Praze jsou předražené, ale podle tvého dotazu to vidím tak, že pokud bys chtěl něco kupovat, tak to ještě pěkných pár let potrvá (i bez té finanční bariéry).

No a tím se dostávám k druhé otázce: Malá nebo velká firma? Hledisko: Peníze, diverzifikace práce (aby mě to po půl roce nezačalo nudit a člověk se mohl zlepšovat), benefity nějak neřeším (ale jsou fajn, když jsou nějaké odlišné, než co je "standard") a asi řekněme nejdůležitější (sice klišé ale..): Work-life balance (Ano mám rád klid po práci).

Malá firma naopak často znamená různorodou práci prostě z toho důvodu, že nemá dostatek lidí. Takže se můžeš snadno stát takovým tím "děvčetem pro všechno". Je určitě dobré to zkusit, protože se dá hodně naučit. Bonusem je daleko větší vliv na chod firmy, málo byrokracie a z toho plynoucí větší volnost. Samozřejmě, menší jistota/stabilita, málo benefitů (prostě na takové věci nejsou peníze). U velkých firem je to asi často opačné.

Nahoru Odpovědět
22. května 12:14
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.