BF Summer sales
Pouze tento týden sleva až 80 % na HTML & CSS a JavaScript
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!
Avatar
Franta Német
Brigádník
Avatar
Franta Német:25.8.2019 16:15

Dobrý den, chtěl bych vytvářet weby za peníze. Chtěl bych se teda zeptat jestli k tomu potřebuju živnostencký list. Když ano, tak který? Jsem v tomhle úplný nováček.
Děkuji.
https://www.frantiseknemet.cz

 
Odpovědět
25.8.2019 16:15
Avatar
Daniel Vítek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Franta Német
Daniel Vítek:25.8.2019 16:45

Pokud uděláš někomu web jednou za čas, spadá to do příležitostného příjmu, je tam limit něco kolem 25k ročně (ten si prosím zjisti sám, ono se to mění).
Pokud budeš někde nabízet svoje služby (např. web), jde o soustavnou činnost, na kterou živnost musí být. Stačí volná živnost "Poskytování software, poradenství v oblasti informačních technologií, zpracování dat, hostingové a související činnosti a webové portály", zápis stojí 1000 Kč.

Nahoru Odpovědět
25.8.2019 16:45
Na síti působím už pěknou řádku let. Pokud budeš něco potřebovat, písni mi, pokusím se ti poradit :)
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Pavel Mareš
Redaktor
Avatar
Pavel Mareš:25.8.2019 17:00

Živnost


Potřebuješ živnotenský list. Potřebuješ se zaregistrovat na FÚ, ČSSZ a nějakou zdravotní pojišťovnu (VZP, ...).

Živnost bude "volná" a nastrkáš tam co potřebuješ. Pak už jen měsíčně platíš vyměřené dávky a jednou ročně podáš info úřadům, jak si na tom. Pak je tam otázka obratu, prodávání služeb do zahraničí, plátcovtsví DPH, atd. Ale to tě moc nemusí zajímat.

Práce v oboru


Být tebou jdu do agentury, kde tě zaučí. Docela ti to urychlý postup a až si budeš víc jistej, že se tím zvládneš uživit sám, běž na OSVČ.

A fakt bych o sobě netvrdil to, co píšeš - "navrhuju a vytvářím moderně vypadající weby, které vypadají dobře na kterémkoliv zařízení"

Chápu, že se musíš prodat. Ale chybí ti mnoho znalostí, navíc dělat vícero věcí najednou znamená, že nebudeš dělat dobře jednu věc, ale průměrně všechny. V začátcích pak blbě komplet. Pokud na to nemáš nějaký systém, což v začátcích prostě nemáš.

V HTML bys mohl mít BEM strukturu, lépe udělanou, měla by mít smysl. Doporučuji jet mobile-first řešení v CSS, ne naopak. Je super, že používáš SCSS (gulp, grunt?), ale ID do CSS nepatří.

Projekty na webu nejsou klikatelné, tudíž neexistují? Je fajn, že máš šistý JS, ale dalo se to udělat lépe pomocí loopu, taky si mohl mít Babel na převod ES6 do starší verze pro podporu starších prohlíýečů. A mohl bych pokračovat.

Fakt se neper sám takhle na začátku, pokud nemáš někde vedle stabilní práci, při které se můžeš učit tohle. A ještě lépe, zalez na rok / dva do agentury, ať zajieš, co znamená dělat weby na zakázku a vyvaruješ se chybám ve vlastním podnikání.

Nahoru Odpovědět
25.8.2019 17:00
Však ono půjde ...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.