Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Problém najít školní praxi

Aktivity
Avatar
Martin Šlachta
Tvůrce
Avatar
Martin Šlachta:12.4.2019 0:21

Zdravím,

naše škola požaduje splnění 2 týdnů praxe (13. - 25. květen) a já mám bohužel trochu problém něco najít. Všechno jsou nabídky na léto a nebo 18+, a když už někam napíšu, tak mají plno. Nerad bych skončil v HW shopu jako tomu bylo na praxi v Londýně. Nevíte prosím někdo o nějaké firmě s vývojem SW, u které by bylo možné splnit si praxe, nejlépe v Brně, Praze nebo Olomouci? "Umím" OOP v C++ ( OpenGL ) a C# (Entity FW, Unity, UWP ), SQL bych musel oprášit, webdesign ( HTML, SCSS, JS ) a Blender.

Popř. kde mám firmy hledat, na LinkedIn jsem buď slepý a nebo neumím hledat a na StartupJobs vidím snad jen firmy o 3 lidech, ale neříkám že se nemůžu plést.

Moc děkuji předem za všechny odpovědi, jsem už fakt zoufalý a jste má poslední naděje.

 
Odpovědět
12.4.2019 0:21
Avatar
Jaroslav Smrž
Tvůrce
Avatar
Jaroslav Smrž:12.4.2019 10:01

Ahoj, doporučuji ti mobilní aplikaci PráceZaRohem, mají spousty nabídek všech typů úvazků. Nebo ještě lépe zkus sám oslovit telefonní operátory o2, T-mobile či třeba Seznam.cz, ty shánějí pořád lidi na interní aplikace a myslím, že se domluvíte i na praxi.

Nahoru Odpovědět
12.4.2019 10:01
/* Life runs on code */
Avatar
Martin Petrovaj
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Martin Šlachta
Martin Petrovaj:12.4.2019 11:29

Na 2 týždne ťa nevezme nikto, pri študentoch úplne bez praxe jednoducho nie je šanca, aby sa to nejakej firme vyplatilo.

Ak si chceš len odkrútiť povinné dva týždne niekde na brigáde, vezmi čo príde, napr. za kasou v PC servise. What's the problem.

Ak sa naozaj zaujímaš o vývoj SW a chceš sa tomu venovať už teraz, tak dva týždne by ti toho dali relatívne málo, aj keby ťa niekto na tak krátku dobu vzal. Radšej si skús nájsť popri škole brigádu alebo part-time job a vydrž tam aspoň pár mesiacov. Aj v Prahe, aj v Brne ti recruiteri odtrhnú ruky len čo sa objavíš.

Na LinkedIn nemá veľmi zmysel hľadať pracovné ponuky, tam ti skôr píšu recruiteri sami, príp. môžeš napísať svojim známostiam. Aby o teba ale nejaký recruiter / HR zakopol, tak musíš mať aj vyplnený a schopný profil.

Rýchlejšie pre teba bude asi hľadať na pracovných portáloch. StartupJobs sú fajn, ale ponúk pre ľudí úplne bez praxe tam býva málo. Radšej sa pozri na "mainstreamové" stránky, napr. jobs.cz alebo prace.cz.

Pro tip: ak sa chystáš ísť na vysokú, skús na stránke svojej preferovanej VŠ nájsť niečo ako jej "priemyslových partnerov", proste firmy, ktoré so školou spolupracujú. Tie bývajú obvykle otvorené náboru študentov a aspoň si pripravíš zázemie na dlhšiu dobu dopredu (práca popri VŠ, bakalárka z praxe, práca hneď po škole atď).

EDIT: A nemôžem dostatočne zdôrazniť potrebu dobre napísaného a spracovaného CV, príp. aj portfólia.

Editováno 12.4.2019 11:30
Nahoru Odpovědět
12.4.2019 11:29
if (this.motto == "") { throw new NotImplementedException(); }
Avatar
Jan Lupčík
Tvůrce
Avatar
Jan Lupčík:12.4.2019 12:02

Ahoj, s komentářem výše nesouhlasím. Když jsem si měl shánět praxi, napsal jsem prostě firmám v okolí, které se zabývají vývojem SW, jestli mě nemohou vzít na praxi a jestli taky mají místo. Ze 4 firem mi 3 napsaly, že s tím nemají problém. Ta poslední už neměla místo, protože se k ní přihlásili též lidi na praxi. :)
Stačí se teda podívat jenom kolem a napsat E-mail s nezávazným dotazem na praxi. Já osobně jsem se díval po firmách, jenž hledají nové zaměstnance. Mohu doporučit portál https://cz.indeed.com/, tam bys toho mohl najít dost.
A i kdyby ti ta praxe neměla dát skoro nic, furt bych radši zkusil svoje štěstí a chopil se šance, než poté zůstal někde v HW shopu. Taky jsem si to vyzkoušel v zahraničí, proto chápu tvojí preferenci.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
12.4.2019 12:02
TruckersMP vývojář
Avatar
Odpovídá na Martin Šlachta
Erik Šťastný:12.4.2019 12:11

Jak tu bylo řečeno zkus přímo oslovit firmy v okolí a buď rád, že tvoje škola nemá totálně stupidní požadavky, které nedávají smysl.

Přítelkyně například na SŠ měla ve smlouvě, že za tuhle praxi student nesmí dostat finanční ohodnocení, jako really? Když už je člověk tak dobrý, že mu za to je firma ochotná i zaplatit tak mu to škola natvrdo zakáže :D

Nakonec jsme to řešili, tak že jsem přítelkyni podepisoval praxe já se svým IČ a přítelkyně doma studovala nebo jinde normálně pracovala za peníze...

Editováno 12.4.2019 12:12
 
Nahoru Odpovědět
12.4.2019 12:11
Avatar
Odpovídá na Erik Šťastný
Michael Škrášek:12.4.2019 12:36

Že nesmíme být finančně ohodnocení jsem tam měl taky, to je ještě pohoda ... ale dokonce tam bylo toto:

Žáci budou odbornou praxi vykonávat na cvičných případech, nebude se jednat o produktivní práci.

... k čemu bych té firmě potom byl, samozřejmě že to firma nedodržela :)

Nahoru Odpovědět
12.4.2019 12:36
"I choose a lazy person to do a hard job. Because that person will find an easy way to do it. " Bill Gates
Avatar
Odpovídá na Martin Šlachta
Michael Škrášek:12.4.2019 12:42

Jinak u nás brali firmy jako IBM a Red Hat dost lidí, já byl třeba v Tripomatic a programoval jsem v Kotlinu pro Android ... stačí se těch firem jen zeptat ;-)

Nahoru Odpovědět
12.4.2019 12:42
"I choose a lazy person to do a hard job. Because that person will find an easy way to do it. " Bill Gates
Avatar
Odpovídá na Michael Škrášek
Erik Šťastný:12.4.2019 12:59

Ředitelé některých škol asi fakt nepřemýšlí, že tohle schválí...

 
Nahoru Odpovědět
12.4.2019 12:59
Avatar
Martin Šlachta
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Martin Petrovaj
Martin Šlachta:12.4.2019 15:43

Ahoj,

promiň, ale taky nesouhlasím, kamaráda, který umí úplnej prd vzali do firmy o 250 lidech kde bude dělat těch 14 dnů na frameworku, a to čistě protože mu bylo 18.

Za kasou jsem si užil dost v Londýně a fakt, už nikdy víc. 4 týdny by už bylo prostě moc. Navíc si to nechci "jen tak odkroutit", rád bych byl někde kde se třeba na léto můžu vrátit.

Jinak někam na delší dobu určitě chci, ale není rozpočet a v té díře co bydlím bohužel nic není :(

Ale i tak děkuji, na to s tou vysokou školou si pokusím dát pozor a ten LinkedIn profil teda taky vymazlím.

 
Nahoru Odpovědět
12.4.2019 15:43
Avatar
Martin Šlachta
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Jan Lupčík
Martin Šlachta:12.4.2019 16:45

Díky za odpověď :) Bohužel, kolem mě toho moc není. To s tím hledáním firmy podle toho která nabírá právě zkouším :D

Jinak souhlasím, asi už teď jen rychle někam napíšu ať mám alepsoň něco.

Věřím že odpověď pomůže i ostatním, takže ji označuju za řešení ;)

 
Nahoru Odpovědět
12.4.2019 16:45
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 10.