IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Realizace datových sítí - od návrhu po realizaci - jak počítat cenu nejvýhodněji ?

Aktivity
Avatar
Zdenda Souča Souček:28.10.2019 19:51

Ahoj všem !

Po pár letech v zaměstnání, kde jsem nabral zkušenosti s EZS, EPS a kamerovými systémy jsem se rozhodl pro živnost, dost pečlivě jsem si nastudoval základní věci, jak podnikat a jak vést tuto stránku věci.

Zaráží mě ale jeden fakt, který nemohu nikde dohledat, jak se standartně účtuje například. natažení datové sítě v kancelářích, mám spočítáno že na kompletní rozvody budu potřebovat 2,4km kabelu UTP + další na PIR čidla a EZS, známý takhle tahá silovinu a jede jí na m/Kč. Já jsem však zakázku vypočítal na budget, kde mi zkrátka vychází lépe to příště nacenit na m/Kč, než na hodiny.

Dotaz tedy zní : jaká je praxe při realizování takových zakázek, případně kolik je cca cena za metr natáhnutého kabelu internetu/ezs, abych měl představu od jaké částky se odrazit ?

Všem díky za rady.

 
Odpovědět
28.10.2019 19:51
Avatar
Michal Zoubek
Brigádník
Avatar
Odpovídá na Zdenda Souča Souček
Michal Zoubek:29.10.2019 7:05

Ahoj, myslím, že u nás to bylo tak, že se počítala standardní hodinovka + materiál kč/m. Ve výsledku je to nejprůhlednější pro zákazníka a zároveň si můžeš nastavit adekvátní cenu za hodinu a nebrat materiál v potaz. Pak už záleží na tobě, jestli víš, že je pro tebe výhodnější to nacenit na metry, nebo na hodiny. Ono to stejně potom stoupá stejnou řadou. Nicméně, za nás řešení viz výše :)

Nahoru Odpovědět
29.10.2019 7:05
Java for breakfast, Python for work, with my glasses, I can C#
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.