IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Autorské právo - copyright

Aktivity
Avatar
Døminik
Člen
Avatar
Døminik:13.9.2018 11:46

Ahoj, vím, že se to sem až tak nehodí, ale možná mi někdo bude umět poradit, mám dotaz ohledně autorských práv.
S jedním známým jsme se rozhodli založit zájmovou komunitu (na sociální siti), Navrhli jsme k ní také logo a rádi bychom, aby bylo chráněné vůči odcizení. Chtěli bych se zeptat, co musíme udělat pro to, abychom mohli na svůj obrázek a k názvu naší komunity uplatňovat znak ©(copyright). (Naše komunita není nijak registrovaná, ani neposkytujeme žádné služby, pouze rady a výměny názorů, do budoucna zvažujeme, že aktivitu rozšíříme, proto mi jde o ochranu autorských práv...). Děkuji

 
Odpovědět
13.9.2018 11:46
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Døminik
Martin Dráb:13.9.2018 13:06

Vaše logo, splňuje-li definici autorského díla (což určitě bude), je chráněno zákonem automaticky. Nemusíte pro to dělat nic (myslím, že v našem právu snad ani znak copyrightu nemá definovaný význam).

Otázka samozřejmě je, jak postupovat v praxi v případě, že vám to logo někdo okopíruje či udělá něco jiného. I když budete v právu, stejně dá dost práce se bránit, pokud druhá strana nespolupracuje. Na druhou stranu mám zkušenost, že prostý zdvořilý e-mail druhou stranu tak vyděsí, že spolupracuje velmi ochotně (jinými slovy, kopie odstraní a kopírovat přestane) :-).

Nahoru Odpovědět
13.9.2018 13:06
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
David Hartinger
Vlastník
Avatar
Odpovídá na Døminik
David Hartinger:13.9.2018 13:10

Logo vám sice nemůže nikdo jen tak vzít, ale může si udělat v podstatě stejné a prohlásit, že je to náhoda. Bránit se můžete IMHO jen nákupem registrovaných ochranných známek ((C), (TM), (R) a podobně). Jsou ale poměrně drahé a váží se vždy jen na nějakou část světa. Doporučuji to tedy spíše neřešit, pokud nemáte nějaké markantní příjmy. Nebudu dělat reklamu konkrétní firmě, co tohle zprostředkovávají, jednoduše je případně vygooglíš - https://www.google.com/search?…

Nahoru Odpovědět
13.9.2018 13:10
New kid back on the block with a R.I.P
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.