Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"
Avatar
Døminik
Člen
Avatar
Døminik:13. září 11:46

Ahoj, vím, že se to sem až tak nehodí, ale možná mi někdo bude umět poradit, mám dotaz ohledně autorských práv.
S jedním známým jsme se rozhodli založit zájmovou komunitu (na sociální siti), Navrhli jsme k ní také logo a rádi bychom, aby bylo chráněné vůči odcizení. Chtěli bych se zeptat, co musíme udělat pro to, abychom mohli na svůj obrázek a k názvu naší komunity uplatňovat znak ©(copyright). (Naše komunita není nijak registrovaná, ani neposkytujeme žádné služby, pouze rady a výměny názorů, do budoucna zvažujeme, že aktivitu rozšíříme, proto mi jde o ochranu autorských práv...). Děkuji

 
Odpovědět 13. září 11:46
Avatar
Martin Dráb
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Døminik
Martin Dráb:13. září 13:06

Vaše logo, splňuje-li definici autorského díla (což určitě bude), je chráněno zákonem automaticky. Nemusíte pro to dělat nic (myslím, že v našem právu snad ani znak copyrightu nemá definovaný význam).

Otázka samozřejmě je, jak postupovat v praxi v případě, že vám to logo někdo okopíruje či udělá něco jiného. I když budete v právu, stejně dá dost práce se bránit, pokud druhá strana nespolupracuje. Na druhou stranu mám zkušenost, že prostý zdvořilý e-mail druhou stranu tak vyděsí, že spolupracuje velmi ochotně (jinými slovy, kopie odstraní a kopírovat přestane) :-).

Nahoru Odpovědět 13. září 13:06
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Døminik
David Čápka:13. září 13:10

Logo vám sice nemůže nikdo jen tak vzít, ale může si udělat v podstatě stejné a prohlásit, že je to náhoda. Bránit se můžete IMHO jen nákupem registrovaných ochranných známek ((C), (TM), (R) a podobně). Jsou ale poměrně drahé a váží se vždy jen na nějakou část světa. Doporučuji to tedy spíše neřešit, pokud nemáte nějaké markantní příjmy. Nebudu dělat reklamu konkrétní firmě, co tohle zprostředkovávají, jednoduše je případně vygooglíš - https://www.google.com/search?…

Nahoru Odpovědět 13. září 13:10
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.