Využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací. Zároveň je tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Hledáme nového kolegu do redakce - 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací.
Avatar
lubos dan
Člen
Avatar
lubos dan:17.12.2019 14:14

Dobry den,

zaujimalo by ma ci nahodou niekto nevie ako je to s odhalenim zdroja osobnych udajov. Existuje nejaky zakon ci nariadenie podla ktoreho by bola firma povinna odhalit/preukazat zdroj/postup, na zaklade ktoreho ziskali osobne udaje alebo takato firma nemusi preukazovat nic?

Vacsinou, ked sa snazim zistit odkial maju "otravari" moje cislo ci ine udaje tak sa vyhovaraju na generator nahodnych cisel alebo svoj zdroj neodhalia. Generator je ale jasna blbost, kedze mi volali aj niekolko krat v priebehu 2 dni. Pravdepodobnost, ze generator vygeneruje moje cislo 8x v priebehu 2 dni je jednoducho velmi mala.

Viem, ze su aplikacie, ktore zablokuje nevyziadane hovory. Zaujima ma ale viacej pravna stranka veci. Maju firmy pravo zatajovat zdroj informacii alebo ho musia odhalit na vyziadanie?

Dakujem za akekolvek informacie

 
Odpovědět
17.12.2019 14:14
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
gorri
Člen
Avatar
gorri:17.12.2019 14:47

Jsou povinni podle článku 20 GDPR prokázat kde získaly kontakt.
Zde výtažek z článku 20

1. Subjekt údajů má právo získat osobní údaje, které se ho týkají, jež poskytl správci, ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu, a právo předat tyto údaje jinému správci, aniž by tomu správce, kterému byly osobní údaje poskytnuty, bránil, a to v případě, že:
=> Článek: 12
a) zpracování je založeno na souhlasu podle čl. 6 odst. 1 písm. a) nebo čl. 9 odst. 2 písm. a) nebo na smlouvě podle čl. 6 odst. 1 písm. b); a
b) zpracování se provádí automatizovaně.
2. Při výkonu svého práva na přenositelnost údajů podle odstavce 1 má subjekt údajů právo na to, aby osobní údaje byly předány přímo jedním správcem správci druhému, je-li to technicky proveditelné.
=> Článek: 12
3. Výkonem práva uvedeného v odstavci 1 tohoto článku není dotčen článek 17. Toto právo se neuplatní na zpracování nezbytné pro splnění úkolu prováděného ve veřejném zájmu nebo při výkonu veřejné moci, kterým je správce pověřen.
4. Právem uvedeným v odstavci 1 nesmí být nepříznivě dotčena práva a svobody jiných osob.

Nahoru Odpovědět
17.12.2019 14:47
Když vím, tak poradím. Nikdo neví všechno :-)
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.