Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Aktualizovali jsme provozní podmínky. Pokračováním užívání sítě s nimi projevíte souhlas.
BF extended 2022
Avatar
Patrik Dlouhý:7.9.2019 18:34

Ahoj,
mám za sebou již pár webů v různých jazycích a frameworků, ale žádný jazyk mi neseděl tak, abych měl chuť se ho naučit opravdu dobře. A protože je můj hlavní jazyk c# napadlo mě zkusit ASP.net, jehož framework mě dost oslovil plus je to v c#, takže pro mě velké plus.

Nemůžu ale pořádně najít nějaké konkrétní informace jak je to s licencí a možností tvorby webů na volné noze.

Můžete mi prosím někdo poradit (nebo mě nasměrovat někam), jak to v dnesnich časech funguje a na co třeba si dát pozor?
Většina článků na webu jsou příliš zastaralé.
Předem děkuji za odpověď.
Patrik

 
Odpovědět
7.9.2019 18:34
Avatar
Jaroslav Smrž
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Patrik Dlouhý
Jaroslav Smrž:8.9.2019 8:38

Ahoj,pokud se chceš živit tvorbou webů, počítám že asi velkých webů jako je třeba www.dpp.cz , tak se krom .net core určitě neobejdeš bez JavaScriptu (Ajax a JQuery). Nároky klientů na frontend stoupají a navíc JS operace běží na straně klienta a nezatěžují tak server.
Teď k podnikání samotnému. Základem je živnostenský list, který dnes funguje na bázi registrace živnosti a poplatek za zřízení je tuším 1.000,-. Pak už je na tobě, s čím přijdeš a jak zaujmeš budoucí zákazníky. Každopádně specifikací pouze na .net přijdeš o spousty možných zakázek v podobě dokončení rozdělaného projektu či úpravu stávajícího (přidání funkcí atd.). 80% web; totiž běží v PHP a jestli nejsi s tímto jazykem kamarád, zkusil bych se zaměřit spíš na tvorbu webových aplikací na míru, které budeš dělat od píky v .net core. Klasické MVC ti dnes už také každý hodí na hlavu a procedurálně to snad ani nezkoušej :-)

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
8.9.2019 8:38
/* Life runs on code */
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.