IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Rozdíl v licencích

Aktivity
Avatar
Petr Klekner
Člen
Avatar
Petr Klekner:13.8.2018 18:55

Zdravím mám takový dotaz. Chtěl bych si udělat bazar, ale mám problém že přesně nerozumím typům licencí. Chtěl bych tuto šablonu: https://themeforest.net/…eme/20417085?… a jsou zde dvě možnosti: Regular license a Extended. A jak jsem četl, tak možnost Extended nemůžu zpoplatnit koncovému uživateli. Nevím jak přesně to chápat. Jde mi o to, že bych na svém webu do budoucna chtěl mít tu možnost například dát na první místo inzerát pokud za to uživatel zaplatí a nebo zpoplatnit nějaké kategorie. Stačí k tomu licence regular, nebo musím mít extended. Předem děkuji za jakoukoli pomoc a omlouvám se popřípadě za hloupý dotaz jsem v tomto úplý laik.

 
Odpovědět
13.8.2018 18:55
Avatar
Odpovídá na Petr Klekner
Patrik Valkovič:13.8.2018 19:23

Jak to chápu tak Extended licence je naopak pokud chceš výsledný produkt zpoplatnit. Chápu to na stylu software as a service nebo když něco vytvoříš (single end product) a ten poté prodáváš (vytvořil bys bazar a prodal bys svůj produkt třeba třem firmám, kde každá by si jej naplnila vlastními daty).
Pro Bazar, který si chceš vytvořit pro sebe by měla stacit standard licence.

Nahoru Odpovědět
13.8.2018 19:23
Nikdy neumíme dost na to, abychom se nemohli něco nového naučit.
Avatar
David Jančík
Vlastník
Avatar
Odpovídá na Petr Klekner
David Jančík:13.8.2018 19:27

To je dobrý dotaz, s těmi licencemi je to často složité, stejně tak s různými zákony, člověk to musí přečíst několikrát, aby to pochopil :D

Zkráceně: Pokud budeš mít na webu část, která bude přístupná pouze pro platící uživatele, tak musí mít Extended licenci. Ale mít na webu reklamy, provozovat e-commerce a jinak vydělávat lze. Co tys psal, tak chceš mít zpoplatněné kategorie, což je právě ta restrikce platících uživatelů a to s Regular licencí už dělat nemůžeš. Stejně tak si myslím, že ty top-upy dělat nemůžeš.

Vysvětleno na příkladech je to zde:

https://help.market.envato.com/…nded-License-

https://themeforest.net/licenses/faq

Pokud chceš mít jistotu, tak se můžeš zeptat zde: https://help.market.envato.com/…requests/new
Při pokládání dotazu si dej ale záležet na správných slovech, protože jsem si celkem jistý, že stačí něco špatně popsat a řeknou ti, že potřebuješ Extended licenci.

Nahoru Odpovědět
13.8.2018 19:27
Zapomeň, že je to nemožné a udělej to ;)
Avatar
Nahoru Odpovědět
13.8.2018 19:27
Nikdy neumíme dost na to, abychom se nemohli něco nového naučit.
Avatar
David Jančík
Vlastník
Avatar
Odpovídá na Patrik Valkovič
David Jančík:13.8.2018 19:29

Regular i Extended licence je limitovaná na jednu unikátní aplikaci. Nemůžeš ji použít na více doménách.
Prodat výsledný produkt lze i s Regular licencí, ale jen jednomu koncovému uživateli.
Aspoň podle toho, jak jsem to pochopil já z těch odkazů výše.

Nahoru Odpovědět
13.8.2018 19:29
Zapomeň, že je to nemožné a udělej to ;)
Avatar
Odpovídá na David Jančík
Patrik Valkovič:13.8.2018 19:35

Nevím jestli přímo prodat produkt, spíše je to popsáno jako předání licence a zpoplatnění tvých služeb. Nicméně good point a tím že nemůžeš mít čas webu přístupnou pouze platícím uživatelům. To tipování by podle mě prošlo.

Nahoru Odpovědět
13.8.2018 19:35
Nikdy neumíme dost na to, abychom se nemohli něco nového naučit.
Avatar
David Jančík
Vlastník
Avatar
Odpovídá na Patrik Valkovič
David Jančík:13.8.2018 19:49

Jako asi je to dost o slovíčkaření, no. Když by se to udělalo tak, že uživatel bude mít možnost přidat inzerát a to jak zdarma, tak za peníze přičemž ty peníze mu dají výhody, ale admin sekci budou mít tu samou, tak by to mělo být ok. Pokud by si ale tím zaplacením topu koupil přístup do nějaké speciální sekce, kde by měl navíc třeba nějaké statistiky, tak už asi nemůže.
Ale řekl bych, že takovéto drobnůstky nikdo nikdy řešit nebude. Důležité je, aby to vyloženě neodporovalo podmínkám = třeba ten placený přístup do sekcí, sepsat nějak dobře podmínky webu a mělo by to být v pohodě. Když vezmu v potaz, kolik menších i větších webů, které rejžují měsíčně hrozný rance peněz nemá vůbec licence a podmínky používání webu a nemají GDPR a nikdo to neřeší, tak bych se úplně nebál nějakého vyloženě slovíčkaření. Ale samozřejmě je lepší si být jistý a mít vše ok a případně se zeptat a domluvit přímo u zdroje a i já to takhle vždy dělám, protože chci mít jistotu, že je vše tak, jak má být.

Nahoru Odpovědět
13.8.2018 19:49
Zapomeň, že je to nemožné a udělej to ;)
Avatar
Petr Klekner
Člen
Avatar
Odpovídá na Patrik Valkovič
Petr Klekner:13.8.2018 20:38

Opravdu moc Vám oboum děkuji za odpověď. Právě... Je to napsané dost zvláštně. :/ Zpoplatnění bych měl to připnutí příspěvku a kategorie, ale ty by byli úplně stejné jako ostatní jenom by do nich byl přístup pouze pokud by si je ten uživatel zaplatil. Jsem na todle hroznej a vím, že to možná přeháním, ale chtěl bych to mít na 100%. Co tedy myslíte? Potřeboval bych spíše odpověď ano nebo ne, protože se pak hrozně špatně rozhoduji.

 
Nahoru Odpovědět
13.8.2018 20:38
Avatar
David Jančík
Vlastník
Avatar
Odpovídá na Petr Klekner
David Jančík:13.8.2018 20:45

Jak jsem psal výše, pokud máš zpoplatněnou nějakou část webu a uvidí je jen platící uživatelé, tak podle toho co tam píšou to nemůžeš s tou Regular licencí. To připnutí příspěvku je diskutabilní, neměl by s tím být problém a záleží to na konkrétním provedení.
Takovýchto fičur tam ale určitě budeš chtít mít vícero, takže bych si to prvně sepsal a pak se nad tím zamyslel a případně se optal přímo jich na supportu. Buďto to musíš prostě dobře vymyslet, aby to splňovalo ty podmínky = záleží jak tu funkcionalitu naimplementuješ a nebo musíš koupit tu Extended licenci. Záleží co tě vyjde levněji jak na čas, tak na peníze (budeš to muset vymyslet, implementovat, sepsat podmínky apod., takže nakonec může vyjít levněji ta Extended licence, než platit programátora).

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
13.8.2018 20:45
Zapomeň, že je to nemožné a udělej to ;)
Avatar
Petr Klekner
Člen
Avatar
Odpovídá na David Jančík
Petr Klekner:14.8.2018 11:34

Tak si měl nejspíš pravdu no... napsal jsem dotaz a odepsali tohle :

This is Ernest from the Envato Customer Success Team.

For your first wuestion, you may want to get in touch with the author for pre-sales enquiry.

The author can be contacted through the item comments, or directly through the contact form found on the author’s profile page. You’ll need to be logged in to your account to see the contact form. Here's an article for more information.

How to Contact an Author
The need for an extended license versus a regular license will depend on how the end product will be distributed.

Regular licenses are meant for items used in end products that are accessible without extra fees. In the case of websites, it applies to sites which visitors can access free of charge. This includes eCommerce sites, as visitors pay for the physical products and services available, which the theme/template is not implemented into, and not actually for access to the site.

Extended licenses allow you to use the item in an end product which in turn is sold, with the authors permission. If the site charges a membership or a fee to be able to access content/functi­onality, then, an extended license is required. The perfect example for this would be an eLearning website, where people are charged to access content/courses in the site.

More information can be found here - http://themeforest.net/licenses.

Don't forget that this license is between you and the author. My response is general guidance only and is not legally binding - if you're unsure about the license and how you would like to use the item you may want to think about getting legal advice.

A jinak já jsem programátor. A koukal jsem na jinou šablonu a právě tam stojí Extended licence 3000$. Ještě jako můžu zkusit napsat těm autorům.

Editováno 14.8.2018 11:34
 
Nahoru Odpovědět
14.8.2018 11:34
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 10.