Avatar
Kafac
Člen
Avatar
Kafac:13.2.2015 17:27

Ahoj,21.února mi je 15 a rád bych nějakou brigádu,myslíte,že ze znalostma z OOP,bych mohl něco najít.OOP docela rozumím a zkouším i dost programovat.Klidně bych šel někomu pomáhat zadarmo,jen bych byl rád,kdyby se to dalo počítat jako praxe už.Programuju v c#.

Odpovědět 13.2.2015 17:27
"Lepší, než předpovídat budoucnost, je vytvořit ji." Bill Gates
Avatar
Kafac
Člen
Avatar
Odpovídá na Kafac
Kafac:13.2.2015 18:25

Co myslíte??

Nahoru Odpovědět 13.2.2015 18:25
"Lepší, než předpovídat budoucnost, je vytvořit ji." Bill Gates
Avatar
Odpovídá na Kafac
Michal Štěpánek:13.2.2015 18:59

Jako praxi ti to stejně nikdo asi neuzná, protože tě těžko někdo zaměstná oficiálně... Programuj, uč se a pak, až budeš chtít nějaké zaměstnání, budeš jim moci (resp. muset) předvést, co umíš... Když budeš dobrej, tak si nemyslím, že by zaměstnavatel "bazíroval" na nějaké praxi.

Nahoru Odpovědět 13.2.2015 18:59
Nikdy neříkej nahlas, že to nejde. Vždycky se totiž najde blbec, který to neví a udělá to...
Avatar
Kafac
Člen
Avatar
Odpovídá na Michal Štěpánek
Kafac:13.2.2015 21:59

Aha.No zkusím se poptat i normálně,že bych jen pomáhal buď zadarmo nebo za nějaký malý peníze,klidně i bez toho,že bych měl mít z toho praxi.

Nahoru Odpovědět 13.2.2015 21:59
"Lepší, než předpovídat budoucnost, je vytvořit ji." Bill Gates
Avatar
Dominik Hošic
Redaktor
Avatar
Dominik Hošic:14.2.2015 6:23

Zkus se kouknout na hyperinzerci nebo webtrh, tam je plno lidí, co potřebujou naprogramovat nějaké maličkosti nebo tak. Taky se můžeš jít normálně zeptat do nějaké menší firmy. Já jsem se třeba byl zeptat v místním obchodě s výpočetní technikou a vzali mě na brigádu na sestavování PC a kódování webu. A některé zakázky přijdou prostě samy. Jsem šel třeba jednou na pracovní pohovor na práci, která se vůbec netýká IT a první, co mi řekla personalistka bylo: „Já jsem si všimla, že jste šikovnej v oblasti výpočetní techniky. Proč by jste dělal takovou práci s Vaším potenciálem?” a tak jsem začal dělat pro jednu nadnárodní firmu. Ta mě potom doporučila jiné nadnárodní firmě a už jsem se vezl. :) ... Dělat zadarmo, to bych doporučil jen ve specifických situacích. Když se tě klient zeptá, kolik za to chceš a ty řekneš, že nic, tak možná budeš vypadat jako amatér, co si neváží své práce.

Nahoru Odpovědět  +3 14.2.2015 6:23
Klient: Nefunguje mi internet co s tím uděláte? Operátor: a co vidíte na monitoru? Klient: No signal...
Avatar
Kafac
Člen
Avatar
Odpovídá na Dominik Hošic
Kafac:14.2.2015 11:19

Ok, podívám se, jen doufám, že by jim nevadilo, že nemám zatím žádné zkušenosti, když nepočítám programování doma. Zkusím se zeptat i v těch IT obchodech. Napadlo mě že bych mohl jít třeba na chvíli k t-mobile a tam bych radil třeba lidem. Snad seženu něco s tím programováním. (píšu z mobilu)

Nahoru Odpovědět 14.2.2015 11:19
"Lepší, než předpovídat budoucnost, je vytvořit ji." Bill Gates
Avatar
Petr Vaníček:14.2.2015 19:52

Tak hlavně tvůj hlavní problémem bude asi tvůj věk. Pokud nemáš ukončenou ZŠ (a možná ti není 16), tak tě nikdo nemůže oficiálně zaměstnat, a to ani jako "brigádníka".

A, jak ti už bylo řečeno, doporučím ti se dál intenzivně sebevzdělávat. Pokud si věříš na nějaké zakázky již s nynějšími znalostmi, tak počkej (ideálně) na chvíli, kdy budeš moc sehnat něco legálně.

Jinak ti mohu doporučit kontaktovat zde třeba Honzu Bittnera nebo Jindřicha Mácu, projít si web nuvel.eu a pokud tě zaujme, tak si s nimi promluvit o podrobnostech nebo se sejít (oni jsou povolanější ;-)).

A co se mých zkušeností týče, tak jakmile si u něčeho budeš věřit, tak se poohlédni v okolí po DDM a pod. a nabídni se jim jako instruktor počítačových kroužků (placeně či neplaceně), to ti také dá hodně zkušeností (byť ne odborných) a hlavně to bude později v CV doslova na některé personalisty zářit.

 
Nahoru Odpovědět 14.2.2015 19:52
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 7 zpráv z 7.