IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: C# a Java

Aktivity
Avatar
Mexx
Člen
Avatar
Mexx:6.4.2016 22:59

Ahoj,

nerad bych, aby se z toho stalo něco ve stylu flame war. Dlouho jsem si procházel forum a hledal na internetu, popřípadě v různých nabídkách. Jsem v tuhle chvíli studentem (20let) a trochu jsem "přičichl" k programování a začalo mne bavit se o to více zajímat. Začal jsem se učit C#, ale nakoukl jsem i do Javy.

Mým cílem, byť možná to bude větší sousto je se naučit jeden programovací jazyk + front-end, back-end ohledně webů. Ale kvůli tomu tu nejsem.

Moje otázka zní. Možná trochu stupidní, tak prosím o případné omluvení :) Jaký je rozdíl mezi pracovní nabídkou, platem, atp. mezi C# programátorem a Java programátorem? Všiml jsem si, že C# programátor má menší plat a zároveň je menší poptávka než u Javy. Napadlo mě se zeptat tu, protože určitě spousta z Vás je zaměstnána buď jako C# nebo Java programátor :)

Jaký na to máte názor?

PS. Jaký z nich má větší potenciál/budou­cnost?

Velmi mne zajímá Váš názor a budu rád za Vaší odpověď.

Děkuji :)

 
Odpovědět
6.4.2016 22:59
Avatar
Lako
Člen
Avatar
Odpovídá na Mexx
Lako:7.4.2016 1:43

Tohle se tu řeší pořád no...
Uživíš se s oběma jazyky. Rozdíl platů mezi C# a java programátorem je menší než mezi špatným a dobrým programátorem.
Rozdíl mezi těmi jazyky není markantní.
C# je v posledních letech progresivnější.
Můj názor je jednoznačně pro C#, například i kvůli Visual Studiu.

 
Nahoru Odpovědět
7.4.2016 1:43
Avatar
Jakub Šilhavý:7.4.2016 6:37

Já bych řekl, že C#. :)

Nahoru Odpovědět
7.4.2016 6:37
Život je pes, a proto žít je psina.
Avatar
jzvire01
Člen
Avatar
jzvire01:7.4.2016 7:04

Já programuji v c# a chtěl jsem začít javu, ale kvůli VS začínám s c++

Editováno 7.4.2016 7:05
 
Nahoru Odpovědět
7.4.2016 7:04
Avatar
Odpovídá na Mexx
Dominik Gavrecký:7.4.2016 9:45

Pozri podľa môjho názoru je lepšie začať s C# predsa len sa to pokladá za o niečo jednoduchší jazyk ako Java. Ale ak si pozrieš návody tu na Javu a porovnáš ich s C# tak zistíš že nemajú od seba až tak ďaleko takže ak zvládneš jeden z týchto dvoch mocných jazkov tak nebudeš mať problém migrovať na ten druhý. Ja osobne som tiež momentálne začal s C# z PHP, a poviem ti nie je to vôbec sranda. A Visual Studio by som teda ako pádny agument určite nebral, možno už aj zajtra sa nájde pár fanatikov do programovania a máš podobné IDE pre Javu.

Nahoru Odpovědět
7.4.2016 9:45
Hlupák nie je ten kto niečo nevie, hlupákom sa stávaš v momente keď sa na to bojíš opýtať.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.