IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: CEH (Certified Ethical Hacker) kurz bez školy zameranej na informatiku

Aktivity
Avatar
Pitná voda
Člen
Avatar
Pitná voda:6.7.2018 10:55

Zdravím, chcem sa len spýtať či je potrebná škola zameraná na informatiku pre kurz CEH. etického hekra a následne ak chce vykonávať penetračné testy pre zákazníkov, firmy... alebo može mat úplne inú školu a stačí si spraviť len ten kurz a môže to vykonávať.

vopred ďakujem za odpoveď.

 
Odpovědět
6.7.2018 10:55
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Pitná voda
Martin Dráb:6.7.2018 14:09

Pokud vím, na etické hackování nepotřebuješ mít papír od žádného úřadu, takže jej lze čistě teoreticky vykonávat i bez kurzů i školení. Otázkou samozřejmě je, jak ty penetrační testy budou pak kvalitní. Podívej se, jaké ten kurz má požadované vstupní zanlosti, podle toho jednej.

Informatické zaměřejí je samozřejmě výhodou, protože získáš určité znalosti např. o operačních systémech a sítích, které se ti, zejména při manuálnějším testování, mohou velmi hodit.

Nahoru Odpovědět
6.7.2018 14:09
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
Pitná voda
Člen
Avatar
Odpovídá na Martin Dráb
Pitná voda:6.7.2018 19:27

nejaký tip ako začat ..? nech neprídem na kurz ako úplný debil keby náhodou pojdem.
preberal som siete TCP/IP
učím sa už dlhšiu dobu python
kali linux nastroje niektoré poznám, viem na čo aký slúži ale nechcem byt len script kiddie a tukať príkazy, chcem pochopiť čo sa odohráva a aké sú ďalšie možnosti pri útoku a pod.
nejaký dobrý blog stačí kludne len o jednom nástroji alebo pdf, tutoriál, alebo niečo čo pomohlo vám.. všetko možné nech sa mám čo učit. a hlavne váš nazor čo by ste robili na mojom mieste (čo sa učit prvé, a pod..)

Dakujem za odpoved.

Editováno 6.7.2018 19:28
 
Nahoru Odpovědět
6.7.2018 19:27
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Pitná voda
Martin Dráb:7.7.2018 20:24

Podívej se na popis toho kurzu, případně se zeptej školitele (nebo podpory obecně), jaké vstupní znalosti se očekávají. Ale nepočítej s tím, že ten kurz za tebe všechno udělá, spíše naopak - bude to takové nakopnutí. Na víc obvykle není moc čas.

Nahoru Odpovědět
7.7.2018 20:24
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.