Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy. A zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme koordinátorku kurzů a programátora, 100% home office, 100% flexibilní. Prozkoumej aktuální pozice
discount week 30 - hiring
Avatar
Martin Pola
Člen
Avatar
Martin Pola:3.3.2016 14:27

Ahoj,
chci vás poprosit, jestli byste mi poradili, jakého poskytovatele inetrnetu byste mi doporučili...
Cena: 400 - 600Kč za měsíc s rychlostí +- 20Mb/s
Nejvíce mi pomohou zkušenosti s jednotlivými poskytovateli :-)
PS: Moc se v tom nevyznám, tak budu rád za každou radu ;-)

Odpovědět
3.3.2016 14:27
Per Aspera Ad Astra
Avatar
Martin Dráb
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Martin Pola
Martin Dráb:3.3.2016 16:13

Já mám možnost porovnávat UPC a lokálního optického poskytovatele.

UPC – cena cca 400,- měsíčně, 100/10 Mbit, linka stabilní, zatím žádné problémy z jejich strany. Výpadků málo. +- splňují rychlosti, které deklarovali. V podstatě si nemám na co stěžovat.

Lokální ISP – 15/15 Mbit, cena je mezi 200,- a 300,- měsíčně, ne vždy se ale dostanu na deklarované rychlosti (což mi nevadí), dochází ale k minivýpadkům (normálně se to nepozná, ale když pracuju přes TeamViewer, laguje to občas... proti UPC je to znát). Občas mívají delší výpadek (bagr přejede dráty).

Ani u jednoho nemám veřejnou IP adresu. Zkušenosti s UPC podporou mám malé – jednou se mi podařilo vypustit na pár vteřin malware, což stačilo na odeslání pár spamů a zavedení mé aktuální IP do blacklistů. S UPC napsali email a zablokovali většinu portů. Po napravení situace jsem jim napsal a do půl hodiny zase vše běželo bez omezení.

S podporou u lokálního ISP mám taky jednu zkušenost. Všicni, co nemáme veřejnou IP sdílíme jednu, která se dynamicky mění. Stalo se, že někdo ji dostal do blacklistů, takže nešly odesílat emaily z klientů. Jejich technik mi vysvětlil, že mám buď počkat do změny IP, nebo si mám připlatit za veřejnou :-). Zkoušel jsem tu IP odstranit z lbacklistů, ale nemělo to smysl.

O2 – nabízeli připojení, tehdy rychlejší než UPC. Samozřejmě se nezmínili o tom, že vzhledem ke vzdálenosti od ústředny to bude trošku jinak... a když jsem s tím vyrukoval, tak jsem se dozvěděl, že "6-8 Mbit přece na prohlížení webu stačí, ne?" (nabízeli něco jako 20/2, co si pamatuju). Ono to i tak mělo výhodu, protože po zmínění se UPC jsem dostal levnější (tzn. pro nové zákazníky) 40/4 Mbit.

Ale třeba kamarád (jiná oblast Prahy) měl s UPC problémy, protože se jim tam něco rozbilo. A trvalo snad pět dní (byla tam i víkend), než to pořešili.

Nahoru Odpovědět
3.3.2016 16:13
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
Martin Pola
Člen
Avatar
Odpovídá na Martin Dráb
Martin Pola:3.3.2016 23:23

Děkuji za zkušenosti, zapoměl jsem napsat, že bydlíme v rodinném domku, kde nemáme zavedený optickou linku(ani nikde poblíž:(, bydlíme na Smíchově) a ani UPC nepokrývá tuto oblast:( a co jsem četl názory od zákazníků O2, je to spíš nic než moc:( Poradil byste mi někdo prosím?.-)

Nahoru Odpovědět
3.3.2016 23:23
Per Aspera Ad Astra
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Martin Dráb
Neaktivní uživatel:4.3.2016 0:12

U obou budeš mít veřejnou IP adresu, ale nebudeš jí mít statickou. A u UPC se nám ještě nezměnila.

Nahoru Odpovědět
4.3.2016 0:12
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Martin Dráb
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Martin Dráb:4.3.2016 0:46

Ano, u UPC jsem to tak trochu předpokládal. Mně se už myslím změnila.

Nahoru Odpovědět
4.3.2016 0:46
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.