Diskuze: Jaký jazyk má cenu se učit?

Tvůrce

Zobrazeno 13 zpráv z 13.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
PHP pomalinku mizi, takze Javu nebo C#, je to celkem jedno, pokud berete ve
skole Javu, tak treba tu Javu
Být tebou,tak se zaměřuju na to,co tě baví.
Přece nebudeš programovát na nějakým jazyce,který tě nebaví a nikdy
nezajímal, ale takový programátor na takovým jazyce je dobře placení.
Věnuj se tomu, v čem tě to programování nejvíc baví. Stejně se časem naučíš všechny. Python je pro začátek dobrý, Java také. Nakonec i to PHP uplatníš, když si budeš chtít udělat nějaký web.
Hlavně se snaž od počátku programovat objektově.
IMHO dobrý plat berou dobří programátoři. Je jedno, v čem dělají. Pokud tvou hlavní (nebo dokonce jedinou) motivací bude plat, nejspíš dobrý programátor nebudeš, protože to není dlouhodobá motivace. Za chvíli si na něj zvykneš a budeš chtít zase víc. Abys byl dobrý (a to nejenom v programování), musí tě ta samotná činnost bavit.
Takže co se vlastně učit? Paradigmata, která jsou stejná ve všech jazycích. Tzn. objektově orientované programování, funkcionální programování, aspektově orientované programování apod., s tím související návrhové vzory, doporučené postupy, algoritmy a pak databáze a uložiště (ty se používají ve všech jazycích). Databází je víc a existují i jiné, než jenom relační. Každá má svoje specifické využití a je třeba si ji osahat.
Až najdeš technologii, která ti padne (ať už to bude PHP, Java, C# aj.), nespokoj se s tím, že ji ovládáš (ona to nejspíš ani nebude pravda). Zjisti si, jak třeba daná technologie funguje uvnitř (pomůže ti to pochopit, co vlastně děláš a jaký to má dopad).
Jak jsem už psal, PHP programátoři mají obecně nejmenší platové ohodnocení,mám tedy strach, že kdybych se plně začal věnovat PHP a webu obecně, abych neskončil na nějakých 20 tisíc, bez možnosti nějakého dalšího nárustu. Kdežto s Javou se lze dle mého postupem času pěkně vypracovat.
Ze by PHP nejak mizlo zo sceny sa mi nezda, stale je tu dostatok dopytu, ako po senior, tak aj po junior programatoroch. A to, ze PHP programatori maju najmensie platove podmienky sa mi zda ako bullshit, pokial nepracujes ako radovy programator. PHP je slusny zdroj penazi, aspon dokym ho pouziva 90% webovych stranok & aplikacii.
Java a PHP se od sebe moc neliší. Je jedno, který z těch jazyků se naučíš dřív, ten druhý už pochopíš snadno. Daleko důležitější je naučit se OOP.
Horší je to s tou finanční motivací. Pokud tě programování nebude bavit, tak ti peníze nepomohou. Raději se na to vykašli hned a jdi dělat něco jiného.
Ok, mozna PHP mizi neni uplne ten pravy vyraz, lepe vyzni PHP je na ustupu.
Drive 95% webovych app bylo v PHP a posledni dobou se na weby vice a vice vyuziva Java a .NET.
prvomrade by ta to malo bavit a nemal by si programovat iba kvoli zisku, lebo dobry programator nikdy neprogramuje klvoli zisku, ale iba pre to, ze ho ta praca naplnuje a ze ho to bavi
Přesně tak, co řikají kolegové...
Přece nebudeš dělat to co tě nebaví kvůli platu, najdi si jazyk který
tě bavit bude, budeš chtít pořád být v tom jazyku lepší a lepší a
postupem času není psaným pravidlem,že nemůžeš mít víc jak 20cku
měsíčně...
Osobně mne baví vše okolo webu a nyní Java GUI...
Zobrazeno 13 zpráv z 13.