Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Nauč se s námi víc. Využij 50% zdarma na e-learningové kurzy.
discount week 50
Avatar
Panda38
Redaktor
Avatar
Panda38:9.10.2013 11:47

Narazil jsem na užitečný server http://www.musicfox.com/ (který chci doporučit), který obsahuje databázi asi 1700 doprovodných skladeb (tj. bez zpěvu) k prezentacím, videím či do her. Autoři nespadají pod Gema organizaci a proto mají nízké licenční poplatky. Ukázkové skladby mp3 mají plnou délku, jen jsou omezené na 128kbps - pro soukromou potřebu nebo k vyzkoušení jsou dostatečně dobře použitelné. Pro případné zájemce jsem ukázkové skladby postahoval - na ulozto hledejte slovo "musicfox": http://ulozto.cz/hledej?… . V balících jsou i výběry m3u tříděné podle kategorií.

Dalším zdrojem doprovodné hudby mohou být skladby z programu FruityLoops - zde např. vygenerované ukázkové skladby z FruityLoops-demo: http://ulozto.cz/hledej?…

Jak na vytvoření vlastní hudební smyčky? Při vytváření hudebních smyček (tj. krátký úsek skladby, který se neustále opakuje) se často dělají chyby, kdy smyčka nenavazuje správně. Skladbu otevřte ve zvukovém editoru (doporučuji CoolEdit). Vybraný úsek musí být buď ucelenou jednou dobou (typicky 4 takty) nebo uceleným hudebním motivem (typicky 4 doby). Nejdříve úsek ořízněte trochu větší. Potom opticky porovnejte začátek a konec, až najdete místa která se opticky shodují. Dobrým vodítkem jsou údery bicích. Smyčku přetněte na začátku i konci v přesně stejném místě - jděte až na vlny. Zvolte tišší místo (nízká úroveň vln) a přetnutí udělejte při průchodu vlny nulou. Smyčku zkontrolujte přehrátím s opakováním. Smyčku neukládejte do mp3 - tento formát má prodlevy na začátku a konci a neumožňuje navazování smyčky. Zvolte nekomprimovaný wav nebo pro méně náročné aplikace můžete použít Microsoft ADPCM 4-bitovou kompresi.

Zde naleznete 130 připravených hudebních smyček i s preview programem: http://ulozto.cz/hledej?…

Pro grafiku bych doporučil server http://cz.depositphotos.com/ . Obsahuje databázi asi 17 milionů kvalitních fotek a obrázků (poplatky poměrně nízké). Nějaké výběry z databáze depositphotos lze najít i na ulozto.

 
Odpovědět
9.10.2013 11:47
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.