Diskuze: Mezinárodní domény - vlastnictví klíčového slova

Volná diskuze Mezinárodní domény - vlastnictví klíčového slova

Aktivity (1)
Avatar
Barbora Kunclová:20.4.2017 18:36

Ahoj, prosím o radu a jen doplňuji, že jsem naprostý laik, který "nehovoří jazykem vašeho kmene" :-). Jsem vlastníkem domény www.bzunda.cz. Včera mi přišel email od čínského registračního centra viz níže. Poptala je místní firma a chtějí registrovat stejný název s odlišnou koncovkou a zároveň mít bzunda jako klíčové slovo.

Mohu proti tomu něco udělat? Nebo se na to mám úplně vykašlat? Co to pro mě znamená?

Děkuju!

(Please forward this to your CEO, because this is urgent. Thanks)
We are a Network Service Company which is the domain name registration center in Shanghai, China. On April 17, 2017, we received an application from Baopu Ltd requested "bzunda" as their internet keyword and China (CN) domain names (bzunda.cn, bzunda.com.cn, bzunda.net.cn, bzunda.org.cn). But after checking it, we find this name conflict with your company name or trademark. In order to deal with this matter better, it's necessary to send email to you and confirm whether your company have relations with this Chinese company or not?

a následně pravděpodobně od zástupce dané firmy:
To whom it concerns,
We will register the China domain names "bzunda.cn" "bzunda.com.cn" "bzunda.net.cn" "bzunda.org.cn" and internet keyword "bzunda" and have submitted our application. We are waiting for Mr. Jerry Zhang's approval and think these CN domains and internet keyword are very important for our business. Even though Mr. Jerry Zhang advises us to change another name, we will persist in this name.
Kind regards
Gareth Rao

 
Odpovědět 20.4.2017 18:36
Avatar
Martin Dráb
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Barbora Kunclová
Martin Dráb:20.4.2017 19:31

Podle následujícího
https://www.webmasterworld.com/…/3608432.htm

nemusíš nic řešit. Pojem vlastnění klíčového slova je čínská interní záležitost (podle všeho mají plugin do prohlížeče, který ti místo URL dovolí zadat klíčové slovo, se stejným výsledkem). Také se zdá, že tento systém někdo trošku zneužívá.

Ochrannou známku na to mít nebudeš a jejich případný business asi s tvým kolidovat také nebude, takže tady nevidím nic moc k řešení. Je každopádně zvláštní, že ti poslali email, a proto bych se přikláněl trošku k té spamové kampani.

Nahoru Odpovědět 20.4.2017 19:31
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
patrik.valkovic
Šéfredaktor
Avatar
Odpovídá na Barbora Kunclová
patrik.valkovic:20.4.2017 19:40

Pokud název domény má nějakou spojitost s obsahem, doménu ti nemohou sebrat. Viz například dlouhé soudní spory Sberbank, kde jim někdo sebral českou doménu a chtěl za ni obrovské prachy - obhajoval si to interpretací "sběr baňk" :D

Nahoru Odpovědět  +1 20.4.2017 19:40
Nikdy neumíme dost na to, abychom se nemohli něco nového naučit.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.