IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: NightWalker 2

Aktivity
Avatar
David Jančík
Vlastník
Avatar
David Jančík:13.11.2011 20:16

Před zhruba dvěma roky, když jediné o co jsem se snažil bylo nakódit nějakou hru, jsem dostal od sdraca (tehdy jsme se znali krátce) návrh na přepsání NightWalkera z pascalu do GM a rozšířit jej. Byl sem do toho zhruba měsíc dost zažranej. Vzhledem k tomu, že jsem se v tu dobu s počítačem učil (myslím začínal jsem "programovat", takový to hraní si, kdy úspěch byl když v error logu byly jen warningy a dělalo to to co jsem chtěl :D) tak zdrojové kódy nejsou v žádném případě ukázkové. Zdrojový kód je volně šířitelný a můžete jej použít či hru dodělat -> jediná podmínka je uvést viditelně zdroj Islandsoft.cz, případě další autory materiálů.

Zdrojový kód, hratelné podoby NW2 (s hotovou první částí):
http://dl.dropbox.com/…na_verze.gmk

Zkompilovaný *.exe soubor
http://dl.dropbox.com/…na_verze.exe

Odpovědět
13.11.2011 20:16
Zapomeň, že je to nemožné a udělej to ;)
Avatar
David Hartinger
Vlastník
Avatar
Odpovídá na David Jančík
David Hartinger:13.11.2011 20:32

Autorem původní části grafiky jsem já, zbytek Mircosoft a Laaca.

Hra je o pomstě ze záhrobí, jedné deštivé noci se otevře hrob a ožije bytost, která byla dříve neprávem zatracena. Jedná se o skákačku/adventuru, provázenou různými vizemi do budoucnosti a podobně, odehrává se v alternativní realitě.

Návod: zatím nemáte schopnost kouzlit, jděte stále doprava, u jeskyně jděte nad ní a na konci seberte zrcadlo. V jeskyni použijte lektvar nesmrtelnosti a vezměte klíč z lávy. Klíčem otevřete jeskyni vprostřed mapy, potkáte přízrak svého nepřítele, kombinace páky je myslím nahoru dolu dolu nahoru nebo opačně, kombinace nddn otevře mříže a dnnd = spuštění pila, což pro vás jistě není dobré. Ve vodním světě se musíte dostat k ledovému bossovi, jehož frozenball pomocí soustavy zrcadel přesměrujete na něj a zmrazíte ho. Potom ho rozbijete kamenem a jeho duše zapálí oltář - získáte schopnost házet frozenbally. Nyní zmrazte chobotnici a seberte minci. Vraťte se na začátek hry a převozníkovi přes lávu dejte minci, po minihře se octnete v dalším světě. Tam již hra není dokončená, nicméně jsou tam hezké lokace :) Idea byla že tam dostanete vizi (vzpomínku), jak hl. hrdinu zatýkají vojáci a on křičí, že nic neudělal. Ve hře je místo, kde leží mrtvola ženy a nad ní havrani. Když k nim hráč přijde, uklovají ho. Musí použít havraní pírko, sám se proměnit v havrana a jít k mrtvole, dostane tak vizi, jak byla jeho milá zavražděna a on pak křivě obviněn a pověšen. Další cenná vzpomínka k objasnění jeho minulosti. Zbývá poslední - revenge! Měl najít dopis své milé, kde v básni popisuje, kde je pohřbena ("...Ležím v temném lese, na mne leží stíny bříz..."). V zelené jeskyni je potom les a několik stromů, pod břízou se zjeví její duch a dá hráči další hint...

Asi tak k nastínění, kdyby měl někdo zájem o dokončení nebo jen vykradení grafiky/příběhu, ozvěte se :P

Nahoru Odpovědět
13.11.2011 20:32
New kid back on the block with a R.I.P
Avatar

Tvůrce
Avatar
Odpovídá na David Hartinger
:5.1.2012 14:44

Hele, ta grafika je dost povedená. Jaký program používáš?

 
Nahoru Odpovědět
5.1.2012 14:44
Avatar
Raiper34
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na David Jančík
Raiper34:5.1.2012 17:16

Možno že sa do toho pustím :) ale v Construct ;)

Nahoru Odpovědět
5.1.2012 17:16
Posledná vydaná hra: http://www.islandsoft.cz/index.php?art=hra-akcna-space-resistance
Avatar

Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Raiper34
:5.1.2012 17:34

Construct bere gmk?

 
Nahoru Odpovědět
5.1.2012 17:34
Avatar
David Hartinger
Vlastník
Avatar
Odpovídá na
David Hartinger:5.1.2012 18:33

Samozřejmě, že ne. Myslel, že to udělá odznovu s využitím grafiky a příběhu.

Nahoru Odpovědět
5.1.2012 18:33
New kid back on the block with a R.I.P
Avatar

Tvůrce
Avatar
Odpovídá na David Hartinger
:5.1.2012 19:45

Hááá,
taky se mi´to zdálo jako hloupost.
A co ta grafika? Na čem je udělaná?
Předpokládám, žes jí dělal ty.

 
Nahoru Odpovědět
5.1.2012 19:45
Avatar
David Hartinger
Vlastník
Avatar
Odpovídá na
David Hartinger:5.1.2012 21:24

Přečti si vlákno ;)

Nahoru Odpovědět
5.1.2012 21:24
New kid back on the block with a R.I.P
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 8 zpráv z 8.