Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij také nabídku 50% zdarma na e-learningové kurzy.
C# week
Avatar
Honza Bittner
Redaktor
Avatar
Honza Bittner:18.9.2015 22:12

Ahoj!

Rád bych Vám představil náš projekt Nottelo.

Jedná se o aplikaci v lecčem podobnou Evernotu či Asaně, avšak přesto kompletně od základu jinou - a věřím, že lepší. :)
Pokud jste o projektu ještě neslyšeli, z webovky www.nottelo.com se snad dočtete alespoň to úplně základní, na ostatní se kdyžtak můžete ptát tady, nebo osobně.

U aplikaci jsme si dali hodně záležet jak na samotný myšlence, tak na designu, kdy vše vychází z pečlivě promyšleného designu. Zajímavostí je, že kód tvoří pouze studenti středních škol. Zanedlouho zpřístupníme verzi na ukázku, která bude v rámci, pravděpodobně close, bety. Případným nadšeným zájemcům bych mohl zajistit přístup.

Postupem času bych vám sem dával menší info, jak se nám aplikace rozvíjí... ;-)

Pokud se vám aplikace zdá zajímavá, budeme štěstím bez sebe pokud to také zasdílíte, dalo by nám to podstatně větší šanci dosáhnout na více lidí.

https://www.facebook.com/Nottelo
https://twitter.com/nottelo
https://plus.google.com/…407894400596

Co na aplikaci (leč prozatím, čehož si jsem vědom, bez ukázkové verze) říkáte? :)

Děkujeme!

(Znáte-li někdo někoho, kdo by měl zájem zkusit vyvíjet něco pořádnýho, je to spolehlivej dříč a jde mu spíš o zkušenosti než o rychlej zisk, dejte mu prosím vědět.)

Editováno 18.9.2015 22:14
Odpovědět
18.9.2015 22:12
Student FIT ČVUT :-) Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/tenhobi/ama.
Avatar
Odpovídá na Honza Bittner
Jakub Šárník:19.9.2015 0:22

Tak nápad jistě zajímavý. Já sám používám na zapisování ve škole Evernote a nedá se říct, že bych s ním byl nějak extra spokojenej. Pomohl bych... ale moje znalosti jsou bohužel hlavně teoretický a netroufnu si na podobnej projekt

 
Nahoru Odpovědět
19.9.2015 0:22
Avatar
Honza Bittner
Redaktor
Avatar
Honza Bittner:16.10.2015 20:35

Právě jsme vydali novou verzi našeho předčasného webu. Nově máme i druhou stránku s detaily pro vývojáře. :)

Pokud máte zájem o naší aplikaci a chcete upozornit, až budeme mít verzi ke stažení nebo beta verzi k testování, můžete se registrovat v novém formuláři dole na úvodní stránce.

Odkaz na web: http://nottelo.com

Nechť vás provází síla!

Nahoru Odpovědět
16.10.2015 20:35
Student FIT ČVUT :-) Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/tenhobi/ama.
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
David Novák:17.10.2015 10:02

Pěkný nápad :)

Jen bych se zeptal, co přesně je míněno "Prémiový účet pak umožňuje online operace." Běžný účet nebude umožňovat např. synchronizaci mezi zařízeními?

A ještě otázka - bude to podporovat nějakou historii změn v poznámkách?

Nahoru Odpovědět
17.10.2015 10:02
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Avatar
Honza Bittner
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Novák
Honza Bittner:17.10.2015 14:48

Cituji index stránku:

Freemium model - Aplikace bude volně ke stažení. Prémiový účet pak umožňuje online operace.

Takže ano, v základu si budeš moci aplikaci stáhnout a používat ji offline. S prémiovým účtem pak získáš možnost synchronizace a práce v týmu či synchronizaci na více zařízeních (PC, mobil, tablet...).

Historie změn bude také (uvidíš co se změnilo), ale ne v prvních (beta) verzích.

Nahoru Odpovědět
17.10.2015 14:48
Student FIT ČVUT :-) Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/tenhobi/ama.
Avatar
coells
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Honza Bittner
coells:17.10.2015 16:43

Čistě technicky, v případě odemykání prémiových featurek za poplatek se jedná o paymium model. Freemium model funguje trochu jinak.

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 16:43
Avatar
Odpovídá na Honza Bittner
Jakub Šárník:17.10.2015 17:02

Nechci kritizovat obchodní rozhodnutí, ale není tím pádem free účet dost na nic? Popravdě na evernotu mám jen free účet a nedovedl bych si představit, že nemůžu synchronizovat

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 17:02
Avatar
Michal Žůrek - misaz:17.10.2015 17:34

jestliže na tom chcete takhle brutálně rýžovat, tak ať je Vaše aplikace sebelepší, prostě se neujme.

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 17:34
Avatar
Odpovídá na Honza Bittner
Jakub Šárník:17.10.2015 19:28

Mínusy to nevyřeší, tohle je konstruktivní kritika. Pokud se to má ujmout, musí to umět zadarmo alespoň to, co umí evernote zadarmo, jinak prostě lidi nepřejdou a nápad může být sebelepší

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 19:28
Avatar
Sebastian
Člen
Avatar
Sebastian:17.10.2015 19:40

Ahoj všichni, rád bych odpověděl na poslední tři komentáře.

coells: Ať už je výraz paymium přesnější nebo ne, už takhle jsme si říkali, jestli slovo freemium nebude pro uživatele příliš neznámým pojmem. A je. Proto ani "freemium" do budoucna v ČR asi příliš používat nebudeme, pokud se nebudeme bavit s lidmi, kteří prostředí znají.

Jakub Šárník: To je věcí pohledu. Naše aplikace je dělaná především pro powerusery, kteří potřebují funkce, které Word ani Evernote nenabízí. Krom toho i ten Word byla vždy instalačka, která neposkytovala žádné online funkce. To se Microsoft snaží samozřejmě měnit a nejspíš to změníme i my, ale až v momentě, kdy utáhneme server se všemi "free" lidmi. Z toho důvodu zatím na rozjezd plánujeme tento model - stáhnutí a používání v offline zadarmo, pokud chcete sdílet, mít data v bezpečí v cloudu a synchronizovat zařízení, tak to jsou náklady, které je třeba hradit.

Offline verze toho umí dost a sám doteď používám velmi mizernou aplikaci, která prakticky vůbec nic neumí (NoteCase Manager a Treepad), ale přesto to jsou nejspolehlivější a nejšikovnější nástroje, které se mi podařilo vyhledat pro účely, pro které potřebuji - uchovávání informací v hierarchické struktuře.

Mimochodem je to stejné jako třeba LastPass - používáte ho lokálně zdarma, za sdílení platíte. Nám na tom nepřipadá nic zvláštního. Vám ano?

Michal Žůrek: Co myslíte tím "takhle brutálně rýžovat"? Naše cena bude vstřícná a jakmile uživatelům ukážeme dost na to, aby pochopili proč je to dobrá věc, nebojíme se toho, že bychom nenašli platící zákazníky.

Náš největší problém tedy bude v tom, abychom vysvětlili lidem v čem je Nottelo jiné a přínosné oproti tomu, co používají doteď - poznámkový blok, různý tudúčka, Word, Evernote, Asana či aplikace jako Basecamp, kdy spousta lidí používá kanón na vrabce.

U většiny uživatelů by se všechny tyto aplikace daly nahradit Nottelem a ještě byste dostali něco navíc.

Jen podotýkám ještě jednu důležitou věc, která z naší webovky není zatím zcela zřejmá, naši aplikaci se budeme snažit nabízet primárně spíše do světa než do ČR, kde je spotřební chování přeci jenom trochu jiné.

Děkuji vám za poznámky a máte-li další či nějaké dotazy, rád odpovím i na ně.

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 19:40
Avatar

Člen
Avatar
:17.10.2015 20:01

Až se mě někdo jednou zeptá na to, jak bych popsal část (díkybohu všichni takoví nejsou) komunity Devbooku (či obecně budoucí generaci programátorů), tak bych je popsal jako naprosté idioty, kteří budou po večerech brečet, až najdou svůj SW na torrentech, nadávají na placené články, které jim mohou zajistit platy mnohonásobně lepší než většina populace (a o kvalitě života ani nemluvě) a samozřejmě všechno chtějí ZDARMA. Pokud to je za prachy, je to hnus, brutální rýžování, autorovi jde jen o prachy. Ale když to bude na torrentech, tak si to samozřejmě stáhnu, že. Bože, chcete si nechat platit za něco, co sami kradete? Nevím, jestli to je k smíchu či k pláči :- )

A k tématu: určitě vyzkouším, až to výjde :) Jinak, pokud byste měli čas, můžete o vývoji této služby udělat článek (či více článků). Jedna věc je učit se, jak to udělat a druhá věc je to udělat. Takhle byste třeba získali spolupracovníky nebo zákazníky :) Každopádně hodně štěstí!

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 20:01
Avatar
Sebastian
Člen
Avatar
Sebastian:17.10.2015 20:10

Johnny, to je skvělej nápad, akorát teď se snažíme vypustit co nejrychleji první testovací verzi a na články moc čas nemáme. Vlastně i na cokoli co se týká náboru + marketingu zatím příliš čas nemáme, což nás hrozně mrzí, protože víme, že na tom i sami fakticky ztrácíme.

Kluci by ale určitě mohli něco zajímavého napsat, co by snad mohlo být přínosem i pro někoho dalšího. Myslíš, že spíš frontend, backend anebo tak nějak celkově o vývoji nebo aplikaci?

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 20:10
Avatar
Odpovídá na
Jakub Šárník:17.10.2015 20:13

Tohle je naprosto zcestná logika. Já osobně software, hry ani filmy nestahuju, když něco opravdu chci tak si to koupím a to jsem student. Jde prostě o to, že ta aplikace nemá šanci na úspěch, pokud budou její placené funkce nahraditelné ostatními aplikacemi zdarma. To je prostě fakt a tyhle řeči na tom nic nezmění

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 20:13
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na Sebastian
:17.10.2015 20:15

Tak jak u MMO her, tak i u služeb platí, že větší zátěž (jak na pracovníky, tak i finanční) je až po vydání, takže teď ten nedostatek lidí není zas až tak kritický. A věřím, že samotná aplikace bude sama o sobě marketingem :)

Jak říkáš, spíš tak celkově o vývoji. Třeba i o problémech, které Vás potkaly, o organizaci práce a podobně. Pokud na tom pracovalo víc programátorů (aspoň 2), tak jak vypadá to rozdělení práce. Mě toto zajímá už hrozně dlouho a kupodivu jsem na toto téma nenašel ani žádný článek (ani v angličtině!) a věřím, že toto by byla osvěta pro mnoho z nás :)

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 20:15
Avatar
Sebastian
Člen
Avatar
Sebastian:17.10.2015 20:28

Určitě, největší zátěž je po uvedení appky na trh a ani u nás to nebude jinak, ale už teď bychom mohli udělat strašnou spoustu věcí, který by nás posunuly na úplně novej level, akorát bychom na to potřebovali další lidi anebo být placení, abychom si mohli se věnovat Nottelu naplno anebo prodloužit den o dalších 24 hodin :-)

Ty články promyslíme a určitě něco napíšeme :-)

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 20:28
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na
:17.10.2015 20:29

MMO hry musejí přenášet strašně moc informací ve strašně krátkém časovém úseku. Synchronizace úkolů, poznámek a bůhvíčeho dalšího je relativně nenáročná a rozhodně ne tak častá.
Jinak jak už bylo řečeno výše, není problém za aplikace platit, ale je naprostá blbost platit za synchronizaci, kterou poskytuje snad všechna konkurence zdarma. Ještě jsem teda neviděl službu, která by nenabízela synchronizaci mezi několika zařízeními v základní verzi (tedy buď byla zpoplatněná celá aplikace, nebo byla synchronizace free a platilo se za méně podstatné věci).

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 20:29
Avatar
Odpovídá na Sebastian
Michal Žůrek - misaz:17.10.2015 20:31

Nevím proč s tím srovnáváte Word a ne OneNote (jablko × hruška; Word slouží k úplně něčemu jinému). OneNote je online i offline a je na milionech platforem, je zadarmo a zatím jsem nenarazil na nic co desktopová aplikace (plnohodnotná; zdarma) neuměla. A myslím, že nejsem jediný komu OneNote vyhovuje/stačí. Tedy dotaz z jiné stránky, co vaše aplikace bude umět navíc (krom toho, že bude hezčí)?

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 20:31
Avatar
Odpovídá na
Jakub Šárník:17.10.2015 20:33

Ono jde o to, že to asi zamýšlí zdarma "offline jako word" a tu synchronizaci jako doplňkovou službu, což je, bohužel, blbost. Ještě je ale čas to změnit...

Editováno 17.10.2015 20:34
 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 20:33
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na Jakub Šárník
:17.10.2015 20:36

Word jde o 180° opačným směrem. Ten je určený k psaní dokumentů, které pošleš, vytiskneš, ale většinou je nepotřebuješ mít všude sebou. Už ale vidím organizátora nějaké akce, jak

  1. Vyťukává všechno, co má následující den přímo na místě udělat na mobilu (což je i na větších displejích strašnej vopruz), nebo
  2. Sebou všude nosí notebook jako zbytečnou zátěž

Oproti tomu je OneNote multiplatformní, nabízí nativní aplikace i pro desktopy (jasně, s cachováním, JS a LocalStorage/WebSQL se dá udělat i offline web) a je naprosto zdarma.

Editováno 17.10.2015 20:37
 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 20:36
Avatar
Sebastian
Člen
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek - misaz
Sebastian:17.10.2015 20:46

Nottelo je nástrojem, který bude zvládat nejen psát pohodlně poznámky a organizovat jejich neomezené množství, ale bude umět i základní věci projektového managementu, na což už je OneNote krátký.

Faktem je, že lidem "stačí" skoro všechno. Moje máma si vystačí s Wordem pro všechno. Ale až jí ukážu jak si do tohohle krásně napíše svoje recepty a otaguje si suroviny, tak věřím, že Word už neotevře :-) A to rozhodně není poweruser a nepotřebuje věci jako komentáře, dohled nad správou více projektů, metriky aktivity, šifrovaný prostor pro důvěrnější poznámky, apod. A to budeme umět :-)

To, v čem vidíme největší přínos, je fakt, že zatímco všichni píšete, že existují jednoúčelové nástroje, naše řešení nejde tak do hloubky, ale za to umí prakticky všechno co normální či pokročilejší uživatel může potřebovat. Stačí tak jedna aplikace, která vám dovolí si krásně zorganizovat svůj den, vaše informace, vaše projekty. A ještě k tomu bude běžet všude a bude hezká :-)

Věřím, že více vám už bude jasné z prvního dema, které chystáme, byť ještě bude skutečně hrubou verzí.

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 20:46
Avatar
Odpovídá na
Jakub Šárník:17.10.2015 20:48

To já právě vím, o to jde. Myslel jsem to jen jako přirovnání "offline jako word", jakože výrobci asi plánují jen lokákní soubory...

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 20:48
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na Sebastian
:17.10.2015 20:49

Vidíš, a zrovna správa více projektů, metriky aktivity, šifrování dat a další pokročilé funkce, se kterými předpokládám přijdete by bylo úplně ideální do toho placeného členství. Ne omezování naprosto základní synchronizace.

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 20:49
Avatar
Odpovídá na Sebastian
Michal Žůrek - misaz:17.10.2015 20:59

pak ale děláte nástroj spíše pro firemní sféru a no tam si za to nechte "tučně" zaplatit, pokud tedy skutečně je to to co chtějí.

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 20:59
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Sebastian
Člen
Avatar
Odpovídá na
Sebastian:17.10.2015 21:01

Sync rádi povolíme pro free verze v momentě, kdy zjistíme, že to ekonomicky utáhneme. Nic jinýho v tom není. Momentálně jsme v takové fázi, že vlastně vůbec netušíme na kolik nás sync z hlediska nákladů vyjde. Možná, že zjistíme, že si budeme moci sync dovolit zapnout i pro větší počet lidí a utáhneme to, spíše ale počítáme, že ne.

Snažíme se mít vše postavené tak, aby to bylo plně škálovatelné a zisky rostly nepatrně rychleji než náklady. Proto je tato úvaha něčím naprosto elementárním.

Možná, že už teďka špekulujeme nad něčím, do čeho nikdo z nás zatím nevidí. To je ještě hodně vzdálená budoucnost, zatím budeme rádi, pokud budeme mít funkčního lokálního klienta, která bude pracovat jak má v offline režimu :-)

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 21:01
Avatar
Odpovídá na Sebastian
Michal Žůrek - misaz:17.10.2015 21:07

Když to nebude syncovat 10× za sekundu, tak bych řekl, že Vám pro 1000 uživatelů bude bohatě stačit nějaké levné VPSko, ale možná se mýlím.

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 21:07
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na Sebastian
:17.10.2015 21:08

Tak jako tak je offline režim s dnešní dostupností internetu prakticky všude nepodstatný u služby pro správu dne.

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 21:08
Avatar
Richard
Člen
Avatar
Richard:17.10.2015 21:17

Musíte si uvědomit, že pokud jde o úspěch, je nejdůležitější marketing, prezentaci a psychologii. Najdete tisíc produktů, které nedosahují kvality/množství funkcí/čehokoliv jako konkurence a jsou jedničky na trhu a najdete tisíc produktů o kterých se dá říct že jsou technicky na špičce, ale nikdo je nepoužívá.

Tvrdit, že něco nebude mít úspěch, protože nemá tohle a támhleto je projev nezkušenosti. Kdysi, než jsme začali prodávat vlastní produkty bych to asi tvrdil taky, po letech i mě došlo že je důležitější jak se produkt tváří zvenku než jestli má nebo nemá tu a tamtu funkci.

Jeden zkušenej člověk zařizující marketing dokáže rozhodnout o osudu celý firmy, když firma má takový lidi tři, neúspěch není možný.

Držím palce :-).

Nahoru Odpovědět
17.10.2015 21:17
$action = $_GET['Life']; | Když dáš mínus, napiš proč!
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na Richard
:17.10.2015 21:21

Trochu mi první odstavec připomněl, jak Robert Kiyosaki ve svých knihách mluvil o McDonaldu a dělání hamburgerů. Jen si říkám, že na tom asi něco bude :)

Ono, v momentě, kdy uspěl Snapchat, tak slova jako "toto nemá šanci na úspěch" ztratila svůj význam :D

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 21:21
Avatar

Člen
Avatar
:17.10.2015 21:27

Ale abych ještě dodal pár slov k tomu "furt-online" a "cloud" hypu, osobně mi na hodně službách vadích ta vázanost na připojení. Představte si aplikaci pro mobil, notebook a tablet. Dobrý, v mobilu internet naštěstí mám. Ale co tablet? Ten mám jen ve WiFi verzi, takže smůla. To samé s NB. Pokud nebudu mít štěstí na WiFi v mém dosahu, tak je mi to k ničemu.

Takhle kluci nabízejí něco, co snad žádná služba nenabídne. Možnost přístupu nezávisle na připojení a i plnou manipulaci s tím. Třeba mnou oblíbené Trello je bez netu nepoužitelné (a mám takový pocit, že nenabízí ani tu možnost pracovat s tím offline, byť i za poplatek).

Hodnoťme až po čase. Nechť rozhodne trh :)

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 21:27
Avatar
Sebastian
Člen
Avatar
Odpovídá na Richard
Sebastian:17.10.2015 21:31

Moje řeč! :-)

Děkujeme všem za váš feedback a podporu.

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 21:31
Avatar
Sebastian
Člen
Avatar
Odpovídá na
Sebastian:17.10.2015 21:38

Johnny, teď jsi kápnul na jednu z věcí, která nám strašně vadila na Asaně. My jsme ji používali a vlastně stále ještě používáme pro naši vlastní organizaci a vývoj a je to jedna z věcí, která dělá Asanu fakticky nepoužitelnou v reálných pomínkách - všichni máme superrychlý počítače, ale drtivá většina z nás má mizerný připojení, nehledě na to, že velká část světa teprve použitelnou konektivitu získává.

Ve firmě je pro nás velký problém pokud je občas výpadek internetu, protože všechno je na něm závislý. Stejně tak jak pracovat ve vlaku kde internet ještě není anebo jak si připsat do dokomentů poznámky, když jste někde na horách, kde Wi-Fi prostě není?

Tohle byl jeden z velkých důvodů proč jsme se rozhodli dělat aplikaci de facto desktopovou s cyklickou synchronizací, protože ve výsledku nám všechny "cloudové" technologie vyšly jako řádově horší - rychlost, spolehlivost, "otravnost".

Btw, šéf Slacku měl super heslo - dřív než něco začnete soudit, dejte tomu pět minut. Občas pak věci začnou dávat větší smysl :-)

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 21:38
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na Sebastian
:17.10.2015 21:47

A to je právě to. Sice jste překonali bariéru jménem síť ale skóre jste si zase snížili placenou synchronizací.

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 21:47
Avatar
Richard
Člen
Avatar
Odpovídá na
Richard:17.10.2015 21:57

Možnost přístupu nezávisle na připojení a i plnou manipulaci s tím.

Na to ale není potřeba desktop aplikace. To že spousta webových aplikací nefunguje offline je takový malý potvrzení toho co jsem psal - to že je produkt úspěšnej není důkaz toho, že je to (mimo jiné) technologicky špička. Vybavim si teď fakt málo úspěšných webových aplikací se kterými jde plnohodnotně pracovat bez připojení, ale viděl jsem jich desítky co to zvládali bez problému a používal je jen autor.

Nahoru Odpovědět
17.10.2015 21:57
$action = $_GET['Life']; | Když dáš mínus, napiš proč!
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
David Novák:17.10.2015 22:20

Co takhle nabídnout v rámci free verze P2P sync? Například by si uživatel mohl nastavit sdílení mezi PC a NB (to by technicky neměl být problém, jak je to s mobilními OS, nevím) atd. v rámci LAN.

Váš server by to nezatěžovalo a alespoň částečně by to zaplnilo mezeru ve funkcionalitě :)

Nahoru Odpovědět
17.10.2015 22:20
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Avatar
Odpovídá na David Novák
Michal Žůrek - misaz:17.10.2015 22:36

jo to by měla umět nějaká korporátní extra drahá verze, s tím souhlasím. Ale ve free verzi je to určitě plýtvání časem vývojáře.

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 22:36
Avatar
Snorlax
Redaktor
Avatar
Snorlax:17.10.2015 22:47

Mám jednoduchou otázku na kterou bude trochu těžší odpověď:jak budete řešit kolize (ti co někdy dělali s gitem ví jaký peklo to je)? Pro představu:
Mám dokument, synchronizovany na tabletu a telefonu. Oba jsou offline. Na telefonu smažu nějaký odstavec, a na tabletu ten samý upravím. Poté obě zařízení najednou připojím. Která ta aktualizace se provede?

Nahoru Odpovědět
17.10.2015 22:47
Kdo chce pochopit, pochopí. Kdo dělá že chce pochopit, může pouze dělat, že pochopil...
Avatar
Sebastian
Člen
Avatar
Sebastian:17.10.2015 23:07

Snorlaxi, ano, kolize jsou jedna z těch těžších věcí a řeší se obdobně jako v případě Gitu (ono to principiálně moc ani jinak řešit nejde).

Abych Ti odpověděl na otázku, udělal jsem Ti printscreen tabulky, ze kterého jistě hravě pochopíš jak ty hlavní případy řešíme. Ve skutečnosti je to ještě o něco složitější když se do toho zamíchají práva :)

Jsou v podstatě jen dvě situace, kde uživatel bude mít možnost ručního mergování a drtivá většina uživatelů se tato situace vyhne - konec konců všimněte si jak to dělá třeba ta zmíněná Asana, ta na to vyloženě prdí a natvrdo přepisuje věci, takže vám občas vyloženě zahodí data.

Při normálním používání se kolize zas tak často stávat nebudou, což máme odzkoušeno třeba s tou Asanou, na které jsme jeden čas pracovali v opravdu hojném počtu. Takže kolize samozřejmě řešíme, ale nemyslíme, že to bude až tak zásadní problém.

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2015 23:07
Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Taskkill:18.10.2015 1:57

A me si to ziskalo.... jestli to bude alespon z poloviny tak pusobyve jak motivujete na webu... zahazuju svoje any.do a jdu do toho ... :) a ze mate zvlastni pay model me nevadi... i presto ze obvykle razim tvrzeni, za kvalitu se neplati ... tak tohle by mohla byt jedna z mych oblibenych vyjimek ...

ps: omluvte absenci diakritiky - pisu z us klavesnice

 
Nahoru Odpovědět
18.10.2015 1:57
Avatar
Lukáš Hypša:19.6.2018 15:11

Tak jak to jde? :D

Nahoru Odpovědět
19.6.2018 15:11
Jsem lama co se roky snaží naučit napsat aspoň pár řádků a furt mu to nejde...
Avatar
Mirek Slouka
Člen
Avatar
Nahoru Odpovědět
12.1.2019 2:28
I can explain it to you, but I can't understand it for you.
Avatar
Daniel Vítek
Redaktor
Avatar
Daniel Vítek:12.1.2019 10:57

Honza Bittner Sebastian Marián Ligocký jako je fakt, že napínat umíte dobře :D

Nahoru Odpovědět
12.1.2019 10:57
Na síti působím už pěknou řádku let. Pokud budeš něco potřebovat, písni mi, pokusím se ti poradit :)
Avatar
Honza Bittner
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Daniel Vítek
Honza Bittner:12.1.2019 10:59

Já jsem z projektu odstoupil co jsem šel na vejšku kvůli času.

Nahoru Odpovědět
12.1.2019 10:59
Student FIT ČVUT :-) Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/tenhobi/ama.
Avatar
Sebastian
Člen
Avatar
Odpovídá na Mirek Slouka
Sebastian:12.1.2019 11:26

Ahoj Mirku,

za tu dobu se leccos odehrálo. Předně jsme zjistili, že u našeho projektu žádné učebnicové MVP použít v zásadě nejde, protože v našem případě nemůžeme uživatelům dát něco, co není 100% spolehlivé a z čeho si neodnesou ten správný pocit, který chceme. My ten dobrej pocit budeme dost potřebovat. Zrovna tak všechen building, monitoring, alerting, backuping, atd., už musíš mít připravenej v okamžiku releasu. Takže to není všechno ani o produktu samotným, ale o celý funkční infrastruktuře kolem. Takže problém je, že to prakticky už musíš mít skoro všechno hotový, abys to mohl dát ven a potom iteroval už jenom nad funkčníma věcma (což je pak ta zábavná část).

My jsme ušli pořádnej kus cesty. A zjistili, kde všude máme mouchy. Předělalo se hodně věcí, refaktorovala se celá aplikace tak, aby byla tím, čím jí fakt chceme mít (i pod kapotou). Implementoval se Redux, abychom mohli mnohem snadněji a rychleji debuggovat, zkrátka se hodně investovalo do budoucna, protože věříme, že se to vyplatí a vrátí se nám to v rychlejším vývoji a snadnější údržbě. Cenou za to je prostě pozdější release a to je něco s čím už jsme se smířili. Prostě nebudeme první na trhu. Ale pořád věřím, že budeme prakticky první na trhu s tím, co nabízíme (interní wiki + úkoly + projekty + kooperace).

Ale povedlo se nám spojit příjemné s užitečným, a tady začíná trochu zábava! Protože jsme si potřebovali mj. odzkoušet Spring a všechno okolo server strany, konfigurace, logování, security, apod., vytvořili jsme mnohem menší projektík, u kterého jsme si právě mohli dovolit jít takovou tou klasickou MVP cestou. A udělali jsme šikovný nástroj pro pohodlné sledování přehledu zpráv, který releasneme ještě do konce ledna. Na něm si leccos odzkoušíme, a pak všechny poznatky a mechanismy využijeme i pro Nottelo. A zároveň budeme mít jednoduchou funkční víceméně bezúdržbovou službu, která by za čas mohla podporovat naše snahy i finančně (byť od ní nic velkého nečekáme). Dám vědět až to bude venku.

Rozhodně jsme celou tu dobu nespali. A osobně se strašně těším, až to začne být vidět i navenek. Není nic víc vyčerpávajícího než vyvíjet do šuplíku. Ale občas je to po nějakou dobu nevyhnutelný.

Myslím, že se fakt máme na co těšit :))

 
Nahoru Odpovědět
12.1.2019 11:26
Avatar
Odpovídá na Sebastian
Matúš Petrofčík:12.1.2019 14:09

To ma moc teší :) osobne som sa bál, že ste s projektom skončili.

Nahoru Odpovědět
12.1.2019 14:09
obsah kocky = r^2 ... a preto vlak drnká
Avatar
Sebastian
Člen
Avatar
Odpovídá na Matúš Petrofčík
Sebastian:12.1.2019 14:45

Víš jak, představa že toho necháme nás děsí víc než představa, že nás to zabije. Trochu mi to připomíná toho chlapíka, co položil první transatlantickej kabel, co se potom nechal slyšet, že kdyby dopředu věděl kolik to bude práce, nikdy by se do toho nepouštěl :D

V našem případě, ale víme, že to bude stát za to. Na začátku jsme tipovali, že to bude tak 3 roky než to dáme dohromady. Teď na tom pracujeme čtvrtej rok a už se docela blížíme tomu, kde chceme být. Jenom už se zdráháme někomu říkat časový odhady, protože sami se můžeme jenom domnívat, kdy si myslíme že to asi tak bude.

Tohle už dávno není víkendový hobby projektík.

Nottelo bude. Teď už je jen otázka kdy a kolik energie se do toho ještě musí dát. Už jsem ale v mnohem větší duševní pohodě než před lety :)

 
Nahoru Odpovědět
12.1.2019 14:45
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 45 zpráv z 45.