Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)
Avatar
Honza Bittner
Šupák
Avatar
Honza Bittner:16.1.2015 20:23

Jsi nadaný, máš talent a nevíš jak jej využít? Rádi Ti s tím pomůžeme.

Ahoj, jmenuji se Honza a jsem členem Nouvelle Communauté a možná hledám právě Tebe!

Na zkušenostech nám nezáleží - ty se dají získat vždy. Důležitá je preciznost, spolehlivost a celkový přístup. Naši členové jsou na svůj věk hodně dobří, což rozhodně není kvůli IQ 190, ale kvůli jejich přístupu.

Členstvím v Nouvelle Academy si zajistíš dohled profesionálů nad denodenním výcvikem. Ten je tvořen speciálně tak, aby jsme Vás neustále tlačili kupředu. Úkoly, studium, hangouty - všechno děláš jen a jen pro sebe!

Ať jsi přes kód, grafiku či hardware - u nás najdeš místo.


Proč jít k nám? Koho vlastně hledáme? Jaké jsou požadavky? A co přijímací proces?

Vše najdeš na http://nouvellecommunaute.eu/pridej-se/

Odpovědět  +9 16.1.2015 20:23
Milovník Dartu. Student FIT ČVUT. Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/...
Avatar
Odpovídá na Honza Bittner
Denis Homolík (Alfonz):16.1.2015 20:36

Mám pár dotazů :) Jak vlastně Nuvel vydělává? Bere si provize z práce(mě by to nevadilo :) )? A je možné sehnat pro mě jako pro 15-ti letého studenta najít placenou brigádu? Našel jsem tam jen 3 možnosti(živnosťák, dohoda o práci a zadarmo). Zahrnuje dohoda o práci i brigády? Jinak četl jsem si "Přidej se k nám", ale nenašel jsem to :)
Díky za odpovědi

Nahoru Odpovědět  +1 16.1.2015 20:36
Vše je možné, dokud si to myslíte!
Avatar
Honza Bittner
Šupák
Avatar
Odpovídá na Denis Homolík (Alfonz)
Honza Bittner:16.1.2015 20:41

Nuvel není společnost či nějaká organizace, ale pouze řekněme uskupení lidí. Případné peníze si tedy nebere nikdo jiný, než účastníci na daném projektu.
( http://nouvellecommunaute.eu/kdo-jsme/ )

Brigáda je normální "práce", která se vykonává jen v nějakém období. Uzavírá se na nějakou smlouvu, kde jedna z možností je právě dohoda o práci.

Formulář pro přidání ke komunitě najdeš v menu pod záložkou kontakt.
( http://nouvellecommunaute.eu/kontakt/ )

Nahoru Odpovědět  +1 16.1.2015 20:41
Milovník Dartu. Student FIT ČVUT. Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/...
Avatar
Matúš Petrofčík
Šéfredaktor
Avatar
Odpovídá na Honza Bittner
Matúš Petrofčík:16.1.2015 20:50

Tá mapka so značkami ľudí na spodku kontaktnej stránky je hustá :)

Nahoru Odpovědět  +1 16.1.2015 20:50
obsah kocky = r^2 ... a preto vlak drnká
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na Honza Bittner
tomasmanhal:16.1.2015 21:14

Koukám, že dostat se k vám bude asi trochu porod :-D

Nahoru Odpovědět  +1 16.1.2015 21:14
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
Richard
Člen
Avatar
Richard:17.1.2015 4:20

Celkově se mi idea toho projektu hrozně líbí, ale chybí mi informace k tomu, abych si udělal obrázek.
Třeba by mě zajímalo to profesionální vedení, to je kdo? Pan Honsa? Jeho životopis není zrovna moc přesvědčivý.
Jaké projekty máte za sebou? Nejvyšší/průměrná hodnota zakázky? Zakázek ročně? Celkový obrat komunity ročně? A čistě pro zajímavost, průměrný věk člena? (a opravdu netrpím demagogií typu nízký věk = nekvalita)

Momentálně hledám něco k investici, klidně bych podpořil něco ve stylu Nouvelle Communauté, ale je to dost neprůhledné.

Nahoru Odpovědět  +4 17.1.2015 4:20
$action = $_GET['Life']; | Když dáš mínus, napiš proč!
Avatar
Sebastian
Člen
Avatar
Sebastian:17.1.2015 12:36

Ahoj všichni,

jsem Sebastian, vedoucí Nouvelle Communauté a rád bych zareagoval.

tomasmanhal: Bezpochyby je to porod. Nebudu lhát, že ne :-) Ale ověřili jsme si, že to za to docela stojí. Jde o to, že potom víš, že máš vedle sebe kolegu, kterej neuteče před blbostma, kterej zvládne základní úkony, nepoztrácí hesla, sotva mu je předáš a prostě je schopen fungovat ve větší skupině, což si občas žádá i ústupky vůči celku. Kdyby si každej prosazoval svou, nikdy bychom se na ničem nedohodli. Vstup je komplikovanej, je na dlouho, chce se hodně práce a hodně sebekázně. A pokud Tě na začátku úkoly pořádně nepotrápí, nemá cenu Ti je dávat. Nuvel rozhodně není ta nejjednoušší cesta, kterou jít, zatím jsem ale neslyšel, že by toho někdo kdo se k nám nakonec přidal nějak litoval.

Richard: Ano, s informacemi je to vždycky trochu problém. Jednak jsem to já, kdo je sepisuje a nemám na to úplně čas a jednak je těžký vměstnat vzletnou abstraktní ideu do pár výstižných řádků, co pochopí všichni.

Vedení jsem já, amatér. Většina z nás začínala svojí cestu na základní škole, tam se těžko staneš profesionálem. Od základky jsem začal zkoušet dělat všemožný věci a na střední jsem už měl jasno, co chci dělat - založit svojí skupinu lidí, abych mohl spolupracovat s lidmi, který si já vyberu a se kterými se bude pracovat dobře. Životopis není od toho, aby někoho přesvědčoval o něčem, to nejdůležitější do něj stejně nezachytíš.

Je třeba pochopit, že my nejsme firma a jak by řekl zákon "nepodnikáme za účelem zisku". My se chceme věci naučit, vzájemně se oťukat a potom zakládat vlastní projekty, které budeme vlastnit my, ne klient. Každý by si měl podle mě projít několika klientskými projekty, aby pochopil o co jde, ale nikomu to dlouhodobě nedoporučuju. Pokud se bavíme o penězích, to je věc každého člena. Někdo radši bude pracovat zadarmo, než aby se musel zdržovat adminstrativou nebo právníma omezeníma, někdo si něco přivydělá na dohodu, někdo, kdo chce už opravdu jet, si zřídí živnost. Je to na každým a je to věc každýho jednotlivce. Nuvel jako celek nemá právní subjektivitu, v očích zákona tak něco jako Nouvelle Communauté neexistuje. Jsme jen banda freelancerů, co si řekla, že jelikož uznává stejný hodnoty, budeme si říkat jedním jménem.

Ohledně financí nemůžu odpovědět i kdybych chtěl, protože zdaleka nevím o všem, kdo na čem dělá. Průměrný věk člena jsem už taky dlouho nepočítal, pro mě to není zas tak důležitý. Když jsme dělali první web, Drahoš, kterýmu tenkrát bylo 14, předstihl v kvalitě práce, přístupu k práci a ve všem ostatním dvacetipětiletýho chlapa, co studoval vývoj webu v UK. Věk, pohlaví, barva kůže, jestli máš jednu nohu nebo tři ruce, to pro nás neznamená absolutně nic. Důležitý jsou pro nás vlastnosti, schopnosti a odhodlání.

Pokud mluvíš o finanční investici, v tom Ti momentálně nepomůžeme. Pravděpodobně Ti v tom nepomůžeme ani později, protože cokoli bys do něčeho dal, tak se Ti to vrátí za neúmrně dlouhou dobu. A aby to dávalo smysl pro nás, tak tolik peněz s největší pravděpodobností nemáš.

Pokud se Ti zdá Nuvel neprůhledný, nejvíc toho uvidíte zevnitř. Není to pro každýho, to můžu říct rovnou, ale myslím, že můžu říct, že kdo se k nám dostal, tak díky vlivu ostatních, jeho rozhled a schopnosti podstatně narostly a od tý doby rostou geometrickou řadou :-)

Poptejte se lidí, co u nás jsou anebo to prostě zkuste. Nevím, co na tom můžete ztratit, čas přinejmenším vyváží zkušenosti.

Pokud máte další dotazy, prosím, pokud jen trochu budu moct, rád vám je zodpovím - anebo moji kolegové.

Sebastian Honsa

 
Nahoru Odpovědět  +4 17.1.2015 12:36
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 7 zpráv z 7.