Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)

Diskuze: Práca v open space

Volná diskuze Práca v open space

Aktivity (1)
Avatar
shaman
Člen
Avatar
shaman:6.3.2015 16:22

Pracujete v otvorenom priestranstve?
Ak áno a ste ustavične otravovaný svojimi kolegami alebo sa v kancli ustavične deje nejaka diskusia?
Čo robíte pre to, aby Ste sa dokázali v takomto prostredí sústrediť a niečo spraviť?

Odpovědět 6.3.2015 16:22
try {...} catch (Exception ignored) { echo " ¯\_(ツ)_/¯ "; }
Avatar
Bogdan
Redaktor
Avatar
Bogdan:6.3.2015 16:32

Podle mě je blbost aby programátor chodil do práce(kanceláře).
Hlavní z důvodu je že se právě nejde soustředit, což má hodně velký vliv na odvedenou práci.

Popravdě nevím jak bych to řešil kdybych musel chodit do kanclu, takže odpovědi by mě taky zajímali :D

 
Nahoru Odpovědět  +1 6.3.2015 16:32
Avatar
Aleš Lulák
Člen
Avatar
Odpovídá na shaman
Aleš Lulák:6.3.2015 18:10

Pracuji v openspace a mohu říci, že je to o zvyku a asi o lidech, tedy vůbec mi to nevadí. Když se potřebuješ soustředit, tak se soustředíš, není to jako pracovat na staveništi - když je dost práce, tak se pracuje většinou na všech stranách dost tiše. Klávesnice nejsou žádné psací stroje, takže tohle je nejmenší problém a nehledě na to, že skoro všichni mají sluchátka, takže sami sebe neslyšejí ani neotravují.
Nejhorší jsou v tomhle nejčastěji někteří nováčci (také jsem to na sobě jednu chvíli pozoroval), myslejí si, že když jste jim fyzicky na blízku, že máte čas řešit jejich problémy, takže je po pár radách musíte slušně poslat do pr... práce. Ale i jim to po chvilce dojde.

Nevím jestli je to přímo naším kanclem (i když máme openofficu přes 20 lidí), ale když se potřebuju nad něčím opravdu zamyslet, tak sundavám i sluchátka, jelikož mě hudba ruší mnohem víc než ticho kanclu. Ale taky je tu možnost, že mám skvělý nadání v ignorování lidí.

Největší problém je určitě v tom, když se vrátíte z obědu, myslíte jak jste skvěle najezeni, v tom si někdo přinese pizzu a zase máte hlad.

Nadruhou stranu si myslím, že openspace office je dost super ve chvíli, když řešíte nějaký problém, minibrainstromingy jsou na denním pořádku a většinou se i něčemu novému přiučíte a když chcete prořešit něco závažnějšího, většího, tak si prostě vlezete někam do zasedačky, jelikož se chcete chovat trošku kolegiálně.

Samozřejmě záleží na člověku, ale já se soustředěním problém nemám, hlavně věřím, že všude existují nějaká nepsaná office rules o tom, že by tam měl být klid a když už někoho ošeptáš, jestli může být tišší, on prostě bude.

Dále musím říct, že v létě se mi zdá office vůbec nejklidnější, asi to je tím, že venku je hezky a svítí sluníčko, mezitím co my sedíme v kanclu a čumíme do monitorů - na druhou stranu pivo po práci je skoro rituální záležitost.

PS: Trošku jsem si skákal do myšlenek, tak to nepůjde moc po sobě, ale TL;DR: Je to o kanclu kterej potkáš a jak hodně máš rád pivo

Nahoru Odpovědět 6.3.2015 18:10
"I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it" - Evelyn Beatrice Hall
Avatar
Luboš Satik Běhounek
Autoredaktor
Avatar
Luboš Satik Běhounek:6.3.2015 19:18

My jsme v místnosti tři, ale samozřejmě když se něco řeší, tak někdo přijde k nám nebo my někam, podle potřeby.
Na openspace bych si snad zvykl, ale je tam obvykle dost věcí, co člověka rozptylují :)

Nahoru Odpovědět 6.3.2015 19:18
https://www.facebook.com/peasantsandcastles/
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.