Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
HellCoder
Neregistrovaný
Avatar
HellCoder:15.6.2013 12:56

Ahoj, chci se zeptat, jestli neni nejaka "Knowledge Base" o jadru Windows.
Vim, existuje kniha jadro systemu Windows, ale chci si ji koupit az kdyby nebyl zadny zdroj nekde jinde.
Diky moc za kazdou odpoved

 
Odpovědět
15.6.2013 12:56
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Martin Dráb:15.6.2013 14:07

Ahoj,

neznám nic, co by bylo trochu novější a zároveň v čestině mimo mé knihy, kterou jsi jmenoval. Chápu, že ji nechceš kupovat teď, přecejen je i na můj vkus moc drahá. Bohužel s tou cenou nic neudělám.

Když jsem se začal zajímat o jádro, čerpal jsem z anglických knížek. Některé z nich jsou ke stažení i legálně, jiné můžeš najít na pochybnějších zdrojích obsahu.

J. Butler, G. Hoglund: Rootkits: Subverting the Windows Kernel
Tahle kniha je spíše hackerského zaměření; pojednává o tom, jak skrývat svoji přítomnost na OS Windows. Je to první kniha o jádře, kterou jsem si koupil a naučil jsem se z ní, jak psát ovladače. Kniha obsahuje množství ukázek, takže si člověk může vše prohlédnout a vyzkoušet. Je hodně spjata se serverem rootkit.com, který bohužel po útoku Anonymous na společnost HBGary zmizel z internetu.

M. Russinowich, D. Solomon, A. Ionescu: Windows Internals
Výborná knížka popisující principy fungování nejen jádra Windows. Je psána "vysokoúrovňověji" než Hoglund (nenajdeš tam ukázky zdrojáků), ale pokud chceš vědět, jak Windows fungují, je to dobrá volba. Nejnovější je myslím šesté vydání, které popisuje i Windows 7. Myslím, že starší vydání půjdou sehnat, ale asi ne legálně.

Undocumented Windows 2000 Secrets
Popisuje vnitřnosti Windows 2000, a to dost důkladně. W2000 jsou sice již tak 13 let starý OS, ale další verze Windows na něm stavějí, takže si nemyslím, že přečíst si o jeho vnitřnostech je ztráta času. Tahle kniha je dostupná i zdrama, včetně ukázkových zdrojových kódů.

Windows NT File System Internals
Popisuje tvorbu souborových systémů pro Windows NT.

Undocumented Windows NT
Popisuje vnitřnosti Windows NT. Spíš bych ale doporučoval Undocumented Windows 2000 Secrets.

Myslím, že na serveru http://www.doceproject.com byl kdysi nějaký seriál o psaní ovladačů.

Nahoru Odpovědět
15.6.2013 14:07
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
HellCoder
Neregistrovaný
Avatar
HellCoder:15.6.2013 15:10

Chtel jsem nejake zdroje o jadru, protoze me zajima jestli me to zaujme. Diky moc, proctu a kdyztak si tu tvoji knizku mozna koupim. Uz podle ukazky vypada dost zajimave a od cloveka ktery se tomu dost venuje.

 
Nahoru Odpovědět
15.6.2013 15:10
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.