IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Vojtěch Pospíchal:14.4.2013 10:12

Zdravím všechny.
K mému problému:
Včera jsem si jako každé odpoledne programoval nějakou aplikaci pro Android a zhruba po hodině jsem si spustil emulátor že jí otestuju.
Každopádně aplikace nefungovala a tak jsem šáhl po své BOOT flashce na které mám live Android. Až do včerejška jsem to nikdy neinstaloval na disk ale včera mě napadlo že by to mohlo bejt rychlejší než pokaždé hledat flash disk na BOOTování. Takže jsem Android nainstaloval, rozchodil a nabídlo mi to i instalaci GRUB loaderu (či tak nějak se to jmenuje ). Samozřejmě jsem to potvrdil a Android se úspěšně nainstaloval. Aplikaci jsem tam otestoval fungovala prakticky perfektně - s menšími lagy. Počítač jsem vypnul odešel jsem a ten den večer jsem ho znovu spustil. Nabídlo mi to možnost Bootu androidu nebo win7. Klikl jsem že chci win7 a notebook se začal bootovat. Každopádně to trvalo něco přes půl hodiny jen než naběhl + ještě několik minut než se jen načetla plocha! Tak jsem si řekl že co nutně potřebuju tak mám zazálohované a že tedy přeinstaluji okna a uvedu NTB do továrního stavu. Použil jsem na opravu bitovou kopii disku a počkal až se systém přeinstaluje. A pak začali problémy - systém poté co naběhne vyhodí jen! tuto hlášku:
ERROR 15
A nic. Nereaguje na jakoukoli klávesu myš nedejbože na tlačítko Power. Jediná možnost je odpojit ho od sítě a vytáhnout baterku. Myslím že to je právě tím GRUB loaderem každopádně mě nanapadá jak se dá toto řešit. Takže vás všechny strašně prosím o pomoc! Budu opravdu velice vděčný za každý názor.
Předem děkuji za pomoc
Pospile

 
Odpovědět
14.4.2013 10:12
Avatar
Petr Nymsa
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Vojtěch Pospíchal
Petr Nymsa:14.4.2013 10:34

Ten error 15 vypadá na poškozený file system, windowsy prý mají malou část na disku (100mb) .. možná ti to ten GRUB celý pošteloval. Bohužel nikdy jsme se tímto nesetkal,... mluví teď ze mě google http://social.technet.microsoft.com/…f6368adfe5d/

Nahoru Odpovědět
14.4.2013 10:34
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
Odpovídá na Vojtěch Pospíchal
Michael Olšavský:14.4.2013 10:39

Zkus vložit cd s windowsy, přes něj otevřít cmd a zadat * bootrec /fixmbr*
a bootrec /fixboot. Mělo by to smazat ten GRUB. poté asi znovu přeinstalovat windows. Mě to po smazání oddílu s linuxem pomohlo. A to jsem se ani nemohl naloadovat do systému.

 
Nahoru Odpovědět
14.4.2013 10:39
Avatar
Odpovídá na Michael Olšavský
Vojtěch Pospíchal:14.4.2013 11:18

Bohužel v tomhle je malej problém a to že mám NTB Acer Aspire ... s předinstalovaným systémem. Ještě mě napadlo že zkusím vymontovat HDD a připojit k jinému PC.

 
Nahoru Odpovědět
14.4.2013 11:18
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.