Diskuze: Programovanie vo viacerých jazykoch naraz

Člen

Zobrazeno 17 zpráv z 67.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
Zajímalo by mě, pomocí jakých příkazů ve VBR (instrukcí) ve VBR chceš zajistit, aby OS místo ovladačů používal BIOS. Předpokládám, že tím nemyslíš přesměrování vektoru přerušení č. 13h, pomocí něhož jsou načítány další boot loader. OS totiž toto přerušení využívá jen pro načtení části jádra, pak přejde k používání ovladačů disku.
Jinak by mě také zajímalo, co má s plánováním společného BIOS. Myslím v dnešní době. Pokud chceš udělat preemptivní plánování, tak je k tomu dobré mít časovač, tedy zařízení, které ti každých x jednotek času generuje daný vektor přerušení. AFAIK lze pro konfiguraci časovače využít přímo I/O portů => BIOS, tak jak jej v tomto vlákně imho chápeme, je ze hry.
Jinak fakt, že si prohlížíš na W7 materiály učitelů, nemusí nic vypovídat o bezpečnosti či nebezpečnosti OS. Záleží na tom, jak jsou natavena přístupová práva.
Myslím si, že bude stačit, když si přečteš názory Martin Dráb, Michal Žůrek - misaz a Michael Olšavský. Zbytek bylo jen dohadování, jestli assembler ano či ne a jaký význam má při dnešním programování. Pokud budeš dělat pouze uživatelské aplikace, tak se nejspíš s assemblerem ani nesetkáš. Docela dlouho jsem s ním dělal, dokonce i přímo se strojovým kódem, ale už po tom netoužím. Začátečníkům ho vůbec nedoporučuji, produktivita práce je v něm poměrně nízká.
Zkus se soustředit na tzv. vyšší jazyky, vyzkoušej si různá paradigmata (imperativní, objektové, funkcionální, deklarativní, logické, relační,...) a uvidíš, které ti bude vyhovovat nejvíc. Je dobré znát od každého trochu a jedno znát důkladně. Nejpopulárnější je objektové, málokdo ho zvládne v plné hloubce, ale i to málo obvykle stačí na slušné živobytí.
Každé z nich se hodí na trochu jiný účel: Procedurální na drcení čísel, objektové na GUI, funkcionální a deklarativní na vstupní a výstupní formáty, relační na správu a ukládání dat. Když je správně zkombinuješ, výsledek je elegantní a efektivní.
V základu to tak nevypadá, ale řekl bych, že co se týče pokročilých vlastností se rozdílů najde dost. Například co se týče vlastností C#, které Java nemá:
Plus jsou tu věci jako přenositelnost, popř. výkon, které mohou rozhodovat o tom, zda použít tyto dva jazyky či ne.
Ale nejsem v této oblasti příliš zběhlý (umím prakticky jen základní syntax), takže klidně ať to někdo rozvede.
kamos co dela vyhradne C# mi opravil zdrojak a to tak ze sem zalozil scanner na blbym radku 13" monitor mam standartne a psal sem to poprvy na 10" takze sem to blbe videl
No dobre a ako tieto dva jazyky spojím? Na platforme .NET by to bolo jednoduché iba by som to exportoval ako .dll. Ale Java nebeží pod CLR. Tak ako na to? (Tým čo som napísal si niesom celkom istý)
Co chceš spojovat? C# a Javu? Nedělej to, nemá to smysl. Smysl má pouze spojování různých jazyků, které se mohou vzájemně doplnit.
sem teď v případě že to smysl má -, ale je to vyjímečná situace tak pls nepište se to v reálu nestane - Kámoš LinuxD (C#) a já (Java) chceme udělat společnej projekt a nechceme se přeučovat knihovny a našprtat rozdíly.
Jazyky C# a Java si konkurují. V podstatě ani jeden z nich neumí nic, co by nezvládl i ten druhý. Myslím si, že ani ta vaše kombinace valného významu mít nebude, ale mohu se mýlit. Záleží na tom, jak si rozdělíte kompetence.
no jako aby to posílilo program to smysl nemá, ale chceme udělat něco
společně a to bez učení jinýho jazyka
no LinuxD udělá okno a já větvení (on toho umí víc).
P. S. Možná ho dáme do inkubátoru, ale uvidíme se až ve škole
GUI at dela ten, co se v danem jazyce orientuje a vykonny kod ten, co tolik ne - ten kod je temer stejny.
S Lukáš Hruda jsme se taky pustili do jednoho spolecneho projektu a jde
mu to paradne v C#, i kdyz je to hlavne C++ programator
Zobrazeno 17 zpráv z 67.