dodání ihned! nové
Hledáme programátora do rostoucího týmu ITnetwork.cz, 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací
Avatar
Richard
Člen
Avatar
Richard:12.10.2015 14:49

Ahoj, zajímalo by mě jak dlouho denně sedíte a jestli máte problém s bolestí zad. Za posledních pár let jsem o záda docela dbal - sportuji, plavu, sedím tak 1/3 času co dříve, koupil si kvalitní židli. Od té doby jsem se zády neměl vůbec problémy.

Možná je to tím, že mám zničená záda z dřívějška, ale 4 dny zpátky jsem se probudil s bolestí zad. Ne s takovou tou normální, ale s takovou že když jsem se snažil vstát z postele tak jsem měl slzy v očích (a to jsem chlap jak hora), nemohl se hnout, protože při každém pohybu vystřelila bolest od krku až ke kříži takovým způsobem že jsem bolestí nemohl několik vteřin dýchat.

A to jsem nevěděl, že druhý a třetí den to bude ještě horší, tak moc horší že nebudu schopnej se ani najíst, napít, samozřejmě nemluvě o cestě k wc, ta se ukázala jako naprosto nemožná. Řeknu vám, nejdelší dny v životě, myslel jsem že to snad nepřestane. Nakonec, po třetí dávce analgetik aplikovaných přímo do zad se to dnes ráno utišilo a snažím se to rozcvičovat.

Máte někdo s něčím podobným zkušenosti?
Pokud ne, apeluji na vás, cvičte, nebo se alespoň protahujte, párkrát denně na minutu dvě. Je jedno jestli vám je 15, 20 nebo 30, jelikož když se o záda nebudete alespoň minimálně starat, časem na to doplatíte.

Užívám si každej pohyb a každej nádech bez bolesti :-).

Odpovědět
12.10.2015 14:49
$action = $_GET['Life']; | Když dáš mínus, napiš proč!
Avatar
Odpovídá na Richard
Matúš Petrofčík:12.10.2015 15:17

Čo si mal, zaseknutý nerv?

Ja napríklad vôbec necvičím (šport? čo to je?). Momentálne sedím na obyčajnej stoličke, k tomu sa hrbím nad notebookom (klávesnica daľeko, display nízko a blízko), a bolí ma chrbát v oblasti krížov. Občas to cítim aj pri chôdzi. Keď sa opriem o stoličku, je to lepšie.

Žiaľ momentálne na výber nemám, ale vraj je na sedenie dobrá fitlopta. Tá totiž núti človeka aby vyrovnával rovnováhu, a tým je celo vystretejšie (inak by sa človek zvalil na zem). Taktiež dobrý nápad je monitor vo výške očí, aby sa človek pozeral pred seba vodorovne (externý k notebooku, alebo externá klávesnica k notebooku a položiť notebook na niekoľko kníh).

PS: niečo podobné sme riešili tu: http://www.itnetwork.cz/…4eefd492c4d8

Nahoru Odpovědět
12.10.2015 15:17
obsah kocky = r^2 ... a preto vlak drnká
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Richard
Libor Šimo (libcosenior):12.10.2015 17:10

Mam 57 rokov a vlastne cely zivot mam sedave zamestnanie. Krize ma nikdy neboleli tak ako popisujes. Je vsak pravda, ze asi raz za hodinu sa idem od PC prejst ku kolegom na 5-10 minut pokecat. Mimo toho sa snazim co naviac chodit pesi. Momentalne nie, ale ked je krajsie pocasie, nachodim kazdy pracovny den 6 az 10 km.
Nie so chlap ako hora, len 172 cm vyska a asi 93 kg vaha. :-D

Editováno 12.10.2015 17:11
Nahoru Odpovědět
12.10.2015 17:10
Aj tisícmíľová cesta musí začať jednoduchým krokom.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.