Diskuze: Vánoční hra

Volná diskuze Vánoční hra

Aktivity (1)
Avatar
Jiří Janeček (Johnny):1.12.2014 17:24

Zdravím všechny zdejší chytráky :)

Nebudu to nějak prodlužovat - původně jsem měl pracovat na jiné hře, kterou bych zde prezentoval během příštího roku. Nicméně duch Vánoce na mne silně zapůsobil a já dostal nutkání udělat hru na motivy Vánoc :)

Jelikož to nutkání přišlo za minutu dvanáct, [b]nebude[/b] to žádné 3D MMORPG, ale pouze jednoduchá hříčka. O jakou hru by se mělo jednat? Vysvětlím o něco níže

Nyní se mi především jedná o to, zda by do toho se mnou nějaký programátor a nějaký grafik šel (tedy zda by byl zájem). Co se týče programátora, [b]je v tomto případě naprosto jedno, v čem dělá[/b] hry - jestli v Unity, jestli v GM - na tom nesejde. Od grafika očekávám [b]kreslenou 2D grafiku[/b].

A nyní tedy ta hra. Pokud by někdo z Vás případných programátorů či grafiků měl nějakou ideu na Vánoční hru, sem s ní. Pokud ale ne, s ohlédnutím na minimum času mne napadla hra ve stylu Sonica, Minionů a dalších - [u]tedy hopsačka s pohledem z boku, ve které (v roli Santa Clause) bežíte stále vpřed, snažíte se vyhnout všem překážkám a během toho se také snažíte posbírat nějaké ty předměty[/u] (v tomto případě dárečky). Levely by byly [u]generované[/u] a [u]prostředí by bylo pouze jedno[/u] (více o hře v přiloženém GDD)
Samozřejmě budu rád, pokud bychom hru rozšiřovali i po vydání, ale prozatím by nám tento základ měl stačit.

A abych nezapomněl - jmenuji se Jiří Janeček, ale říkejte mi Johnny. Zatím na svém účtu nemám žádnou hru, ale to bych rád změnil. Na hře bych se podílel jako game designer s tím, že bych zařídil i zvuky a v případě potřeby bych mohl i pomoct grafikovi.

Pokud Vás tato nabídka zaujala či se chcete na něco zeptat, napište mi komentář do tohoto tématu, SZ či případně na [u]johnny (tečka) j23 (zavináč) post (tečka) cz[/u]

Přikládám GDD o hře, který obsahuje většinu informací, takže si o hře můžete udělat přibližný obrázek. Samozřejmě tím má práce nekončí, i nadále se budu pokoušet sepsat do GDD vše, co je třeba (http://uloz.to/…mas-game-doc)

 
Odpovědět 1.12.2014 17:24
Avatar
Odpovídá na Jiří Janeček (Johnny)
Martin Gabriel:2.12.2014 10:51

Nechci Tě odrazovat, ale na tohle asi nikoho neseženeš. Není to ničím zajímavé, nijak lákavé. Navíc myslím, že s dávkou sebezapření si takovou hru naprogramuješ i sám. :)
Je sice hezké, že jsi se snažil sepsat nějaký Game Design Document, ale takhle bych si rozhodně z pozice programátora nepředstavoval podklady.

Zkus to celé víc promyslet. Možná zkus úplně jiný koncept, který bude mít nápad a bude originální. A určitě bych doporučil si to programovat svépomocí. Naučíš se při tom hromadu věcí, které později využiješ v praxi. :)

Nahoru Odpovědět 2.12.2014 10:51
"Be the change you want to see in the world" - Michael Scofield
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.