Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Vánoční akce! Daruj lepší budoucnost blízkým nebo sobě. Až +50 % zdarma na dárkové poukazy. Více informací

Diskuze: Z chemie na informatiku - Unicorn College

Volná diskuze Z chemie na informatiku - Unicorn College

Aktivity (1)
Avatar
Matyáš Máslík:1. srpna 13:24

Ahoj, tohle bude můj poslední školní rok na chemické střední škole a dále bych chtěl pokračovat ve studiu IT na Unicorn College. Trochu se té změny oboru bojím a netuším, s jakými znalostmi se předpokládá, že budou absolventi středních škol nastupovat. Otázkou je v podstatě nějaký soupis témat, které bych se měl během tohoto roku naučit pro plynulou změnu oboru. Díky za reakce.

 
Odpovědět  +1 1. srpna 13:24
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Matyáš Máslík
David Čápka:1. srpna 13:26

A co ti brání otevřít si syllabus na stránce Unicorn College? https://www.unicorncollege.cz/…rojektu.html Pro změnu oboru budeš muset být hlavně samostatný, umět si věci vyhledat a doučit se je. Zvol si obor "Management ICT projektů", je trochu lehčí než to plné IT.

Editováno 1. srpna 13:27
Nahoru Odpovědět  +1 1. srpna 13:26
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Matyáš Máslík:1. srpna 17:19

To už jsem si projížděl :) Myslel jsem tím spíše, co si absolventi odnášejí ze středních škol s IT zaměřením a následně to využívají i dále? Abych mohl alespoň částečně doplnit tu čtyřletou mezeru :D Omlouvám se za matoucí vyjádření.

 
Nahoru Odpovědět 1. srpna 17:19
Avatar
Odpovídá na Matyáš Máslík
Martin Vejvoda:1. srpna 17:50

Nevím, jak to má UC, ale měla by stačit středoškolská matika. Na informatické školy nechodí jen lidi ze středních zaměřený na IT, ale třeba i lidi z všeobecných gymnázií, kde se toho o IT moc nedozvíš.

Nahoru Odpovědět  +1 1. srpna 17:50
matika > informatika
Avatar
Martin Dráb
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Matyáš Máslík
Martin Dráb:1. srpna 19:03

Lidé z IT škol mají výhodu znalostí, ať už konkrétních (umějí programovat v jazyce, který se na té VŠ učí, na střední měli trochu algoritmizaci, derivace/inte­grály...), takže pro ně není tolik věcí nových.

Jak tu ale bylo řečeno, na IT VŠ chodí spousta lidí, kteří se v IT předtím vůbec nepohybovali, nebo velmi minimálně, takže se probírá všechno od začátku. Pro tebe to bude tvrdší... na druhou stranu jsem viděl i pár lidí, co na (cca matematické či IT) střední byli výborní, ale z VŠ odešli (jasně, bylo to MFF, což je trochu jiné zaměření), protože pro ně byl šok, co všechno vlatně neumějí (nebo že existuje něco, co jim nejde samo). Ty k tomu můžeš přistupovat zodpovědně stylem "vím, že to bude pro mě těší a počítám, že mi škola pár let času zabere".

To, že máš základy z chemie, může být v pozdější fázi velká výhoda, protože právě různé vědní obory (biologie, chemie, ale i třeba ornitologie, dalo by se říci) by někoho, kdo zná dobře jejich pozadí, ale zároveň si umí naprogramovat ,co potřebuje, hodně využily. Kombinace znalostí z více oborů je velmi užitečná.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět  +5 1. srpna 19:03
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Matyáš Máslík
David Čápka:1. srpna 21:36

To je celkem jedno, co si odnášejí ze střední školy. Až nastoupíš na UCL, tak se budeš učit to, co je v tom syllabu. Pokud se chceš připravovat, což určitě není špatný nápad, tak podle toho syllabu. Pak toho na tebe nebude tolik :)

Nahoru Odpovědět  +2 1. srpna 21:36
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
Matyáš Máslík:3. srpna 16:33

Ok, takhle by mi to stačilo :-D díky za všechny komentáře! :)

 
Nahoru Odpovědět 3. srpna 16:33
Avatar
DHPICO
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
DHPICO:5. srpna 20:32

Z důvodu končící akreditace dosavadních studijních plánu je plánováno, že v těch příštích už ICT v nabídce vůbec nebude a vzniknou jen dva obory, kde jeden bude primárně na IT s přesahem do ekonomie a druhý primárně ekonomický s přesahem do IT. Info přímo od rektora :)

Nahoru Odpovědět  +2 5. srpna 20:32
Požehnáni budíš oráj
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 8 zpráv z 8.