Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden
Avatar
AngieMeredy
Člen
Avatar
AngieMeredy:9.1.2017 10:05

Zdravím,
dostala jsem požadavek na tvorbu letáku s akcemi na jaro 2017. Ten jsem podle zadaných kritérií vytvořila, přičemž jsem si dala záležet na grafické stránce, protože za to jak, vypadaly plakáty na předchozí akce, bych se styděla i já, jako grafik začátečník, amatér. Byla to grafika vyloženě jen ve stylu "Aby to bylo a aby se to tam vlezlo". A přeci jen, jako zaměstnanec firmy bych se měla postarat o to, abych nějaké zájemce nalákala - ne odradila.
Ze začátku bylo vše v pořádku, zadavatel byl s prací spokojen. Později však přišel s tím, že by chtěl do plakátu přidat další dvě akce. Naštěstí jsem počítala s případnými úpravami, nebyl to proto nijak velký problém. Avšak pak přišel s tím, že by chtěl přidat ještě další dvě akce a udělat další změny .. v podstatě změnit celý plakát, těsně před tím, než šel do tisku. Vůbec nebral ohledy na to, jaké informace mi dal na začátku, celý plakát byl podle něj špatně a zažila jsem si od něj nepěknou buzeraci.
Zatím jsem se s podobným chováním od zadavatele nikdy nesetkala, chtěla bych se proto zeptat, jak byste na takovou situaci reagovali a jestli je tohle chování ze strany zadavatele normální. Z firmy sice tak či tak odcházím, protože mi nebyla ochotna poskytnout ani programy, ve kterých bych mohla pracovat a mám zde i mnoho dalších problémů. Chtěla bych se však v budoucnu, pokud se mi to podaří, k práci v oboru vrátit a popřípadě být připravená na podobné případy.
Předem děkuji za veškeré odpovědi.

 
Odpovědět
9.1.2017 10:05
Avatar
Jiří Fencl
Člen
Avatar
Jiří Fencl:9.1.2017 10:48

Sice dělám weby,ale situace bývá podobná - nejlepší je po takové změně zkrátka trvat na uzavření staré zakázky vč. vyúčtování a začít formálně zakázku novou. V případě dlouhodobé spolupráce budete jinak hodně tratit a dělat otroka. Rozhodně se také vyplatí mít vše písemně (mail, chat) a v případě dohod po telefonu pak vše obratem sepsat klientovi mailem a nechat si to potvrdit.

 
Nahoru Odpovědět
9.1.2017 10:48
Avatar
Odpovídá na AngieMeredy
Ondřej Paciorek:15.1.2017 20:42

Mám známého, který si za takovéto úpravičky tohoto typu účtuje pěkně mastné poplatky, takže tyto doplňky bych být tebou zpoplatnil, alespoň do té výše, kdy už je to odradí "odfláknout" zadávání práce.

 
Nahoru Odpovědět
15.1.2017 20:42
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Petr Čech:15.1.2017 21:27

Řešení je jednoduché. Ideálně vše dělat na smlouvu nebo prostě něco písemně stvrzeného oběma stranami. A potom si neúčtovat za dílo ale za čas. Oni si potom změny a zadání moc dobře rozmyslí.

Nahoru Odpovědět
15.1.2017 21:27
the cake is a lie
Avatar
Odpovídá na AngieMeredy
Neaktivní uživatel:17.1.2017 0:26

Pokud jsi mu poslala verzi k tisku (nebo dokonce psd či nějakou obdobu) a ten člověk je čuně, tak si moc vyskakovat nemůžeš. Jinak bys už jenom kvůli tý buzeraci měla chtít zaplatit dodělávky. Každopádně je to stejný jako jinde, děláš práci navíc a není důvod ji dělat zadarmo.

Nahoru Odpovědět
17.1.2017 0:26
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.