Diskuze: Začátek

Grafika Grafika a design Začátek

Aktivity (1)
Avatar
maxy obr
Člen
Avatar
maxy obr:1.4.2015 22:26

Ahoj, věnuji se programování. Ale jen tak pro zábavu bych rád začal dělat v nějakým grafickým programu. A to tak, že bych rád něco tvořil (maloval) od nuly. Né žádné úpravy fotek a podobně ani 3d grafiku. Celkem mě zaujali Inkscape a Mypaint. Ale raději si nechám poradit od zkušenějších. Je pro mě důležité aby k tomu byl dostatek výukových materiálů a nejlépe nějaký český seriál. Tak prosím o vaše rady v čem tvořit a třeba i odkazy na nějaké seriály pro začátečníky.

 
Odpovědět 1.4.2015 22:26
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na maxy obr
tomasmanhal:1.4.2015 22:44

No...nejprve by jsi si měl vyjasnit, jestli chceš malovat vektorově (Inkscape), nebo rastrově (Mypaint, Photoshop, GIMP). Potom si musíš uvědomit, tedy pokud budeš kreslit rukou, jakože asi jo, tak sehnat nějaký použitelný grafický tablet, třeba od Wacomu (nějaký solidní do začátku nebude stát více než 5 000). MyPaint je docela dobrá volba.

Pokud chceš spíš tvořit "myšítkem", tak začni klidně v GIMPU, jelikož je free. Pro začátečníky jsou nějaké návody tady http://gimp.4fan.cz/ a pro pokročilé třeba na http://gimp-tutorials.net/ .

Nahoru Odpovědět 1.4.2015 22:44
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
Honza Bittner
Šupák
Avatar
Odpovídá na maxy obr
Honza Bittner:1.4.2015 22:59

Doporučuji Inkscape - je to dost dobrej program, ale nestahoval bych nejnovější verzi - zkoušel jsem jí, ale byla tak nějak buggy.

V Inkscapu můžeš využít výhod vektorů, které jsou vhodné všude tam, kde neděláš s pixely - tedy fotky etc. Existují i profi placené nástroje jako Illustrator, ale v obojím uděláš to samé. :)

Vyhledej si tutoriály přes Google či YouTube - přece všechnu práci neuděláme za tebe. To by jsi pak nemohl ocenit svou práci. :P

Nahoru Odpovědět 1.4.2015 22:59
Milovník Dartu. Student FIT ČVUT. Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/...
Avatar
maxy obr
Člen
Avatar
maxy obr:2.4.2015 1:45

Díky už jsem začal s Inkscape. Šlo mi spíš o to jestli neexistují přímo nějaké seriály jak správně postupovat. Zatím jsem jel podle youtube a mám první obrázek :D
Je to celkem příjemnej relax od programování.

 
Nahoru Odpovědět 2.4.2015 1:45
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.