Válí se ti projekty v šuplíku? Dostaň je mezi lidi a získej cool tričko a body na profi IT kurzy v soutěži ITnetwork summer 2017!
Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)
Avatar
Maxy_obr
Člen
Avatar
Maxy_obr:1.4.2015 22:26

Ahoj, věnuji se programování. Ale jen tak pro zábavu bych rád začal dělat v nějakým grafickým programu. A to tak, že bych rád něco tvořil (maloval) od nuly. Né žádné úpravy fotek a podobně ani 3d grafiku. Celkem mě zaujali Inkscape a Mypaint. Ale raději si nechám poradit od zkušenějších. Je pro mě důležité aby k tomu byl dostatek výukových materiálů a nejlépe nějaký český seriál. Tak prosím o vaše rady v čem tvořit a třeba i odkazy na nějaké seriály pro začátečníky.

 
Odpovědět 1.4.2015 22:26
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na Maxy_obr
tomasmanhal:1.4.2015 22:44

No...nejprve by jsi si měl vyjasnit, jestli chceš malovat vektorově (Inkscape), nebo rastrově (Mypaint, Photoshop, GIMP). Potom si musíš uvědomit, tedy pokud budeš kreslit rukou, jakože asi jo, tak sehnat nějaký použitelný grafický tablet, třeba od Wacomu (nějaký solidní do začátku nebude stát více než 5 000). MyPaint je docela dobrá volba.

Pokud chceš spíš tvořit "myšítkem", tak začni klidně v GIMPU, jelikož je free. Pro začátečníky jsou nějaké návody tady http://gimp.4fan.cz/ a pro pokročilé třeba na http://gimp-tutorials.net/ .

Nahoru Odpovědět 1.4.2015 22:44
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
Honza Bittner
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Maxy_obr
Honza Bittner:1.4.2015 22:59

Doporučuji Inkscape - je to dost dobrej program, ale nestahoval bych nejnovější verzi - zkoušel jsem jí, ale byla tak nějak buggy.

V Inkscapu můžeš využít výhod vektorů, které jsou vhodné všude tam, kde neděláš s pixely - tedy fotky etc. Existují i profi placené nástroje jako Illustrator, ale v obojím uděláš to samé. :)

Vyhledej si tutoriály přes Google či YouTube - přece všechnu práci neuděláme za tebe. To by jsi pak nemohl ocenit svou práci. :P

Nahoru Odpovědět 1.4.2015 22:59
Student FIT ČVUT. Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a zeptat na cokoli se mě můžeš na https://github.com/HoBi/...
Avatar
Maxy_obr
Člen
Avatar
Maxy_obr:2.4.2015 1:45

Díky už jsem začal s Inkscape. Šlo mi spíš o to jestli neexistují přímo nějaké seriály jak správně postupovat. Zatím jsem jel podle youtube a mám první obrázek :D
Je to celkem příjemnej relax od programování.

 
Nahoru Odpovědět 2.4.2015 1:45
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.