Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
discount 30 + hiring

Diskuze: Komunikace s modulem defibrilátoru

Aktivity
Avatar
Dominik Palkovský:27.1.2021 0:28

Zdravím, mám modul defibrilátoru který má definovaný komunikační protokol UART. Defibrilátor je připojený zapomocí usb-uart převodníku k pc. Můj problem je ten že když pošlu příkaz tak defibrilátor za žádnou cenu neodpoví. Nevím kde by mohla být chyba. Nejsem si jistý které piny by měly být připojené k usb uart převodníku. Je tam třeba 5V a gnd + rx/tx nebo stačí tx/rx + gnd? Popřípadě bych byl rád na cenné rady s tím kde by mohla být chyba. Komunikaci zkouším s programem Teraterm.

Děkuji moc

 
Odpovědět
27.1.2021 0:28
Avatar
lostak.petr
Člen
Avatar
lostak.petr:27.1.2021 11:53

Ahoj,
pro začátek je potřeba zjistit zda je problém v PC nebo převodníku nebo desce nebo zapojení.
Máš na UART převodníku indikační LEDky? Třeba jako https://www.gme.cz/…roduct-38325 aby jsi viděl, zda ti deska defibrilátoru něco posílá? Jaký máš převodník UART USB nebo jaký je na něm čip? Máš nakonfigurováný seriový port na PC? Na jaké piny jsi připojil převodník UART/USB (tedy 3,7 nebo 4,8)?

 
Nahoru Odpovědět
27.1.2021 11:53
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Jan Kerhart
Člen
Avatar
Jan Kerhart:28.1.2021 20:40

Ahoj,
pár obecných tipů:

  • Jelikož je modul externě napájen, stačí připojit UART (RX a TX) a zem (GND). Pokud by jsi ale propojil i napájení, tak by to pravděpodobně mělo také fungovat.
  • Pozor, že u UART komunikace musíš propojit výstup na vstup a vstup na výstup. Tj. RX na modulu na TX převodníku, TX modulu na RX převodníku!
  • Převodník má 2 UARTy, tebe zajímá ten označený XxD2
  • Musíš dodržet protokol (něco jako jazyk), který modul používá, jeho popis najdeš v datasheetu.
  • Zkontroluj, jestli máš správně nastavené parametry portu (baud rate, data a stop bity, parita) a jestli používáš správný COM.
  • Neposílej do modulu ASCII znaky, ale bajty s danou hodnotou – nejsem si jistý, jestli tohle vůbec nějak jednoduše TerraTerm umí, podívej se do nastavení nebo dokumentace. Určitě to ale umí třeba RealTerm.

Pro nějakou přesnější radu budeme potřebovat více informací :)

 
Nahoru Odpovědět
28.1.2021 20:40
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.