Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Pontiaq Pontiaq:4.2.2017 22:58

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, na jakých stránkach Ebay a podobných by bylo možné sehnat levně součástky (kond., rezistory, motůrky, k.o., hradla, solární články...) tak, abych se nenapálil, čili funkční a ověřené. Kde nakupujete vy? Děkuji.

 
Odpovědět
4.2.2017 22:58
Avatar
Tomáš Brůna
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Pontiaq Pontiaq
Tomáš Brůna:4.2.2017 23:10

Aliexpress, přijatelné ceny má i český ptshop.cz

Nahoru Odpovědět
4.2.2017 23:10
Vi veri universum vivus vici
Avatar
Adam Ježek
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Pontiaq Pontiaq
Adam Ježek:4.2.2017 23:58

Na eBay/AliExpressu se podívej na hodnocení prodejce (a taky počet lidí co hodnotili). Vždycky je lepší koupit to od někoho kdo má klidně 4,5 hvězdičky ale tisícovku hodnocení, než 5* ale od dvou lidí.U těch ověřených máš jistotu, že pokud ti to nepříjde, tak je to kvůli poště a když to nepošle znova tak vrátí peníze.
Hlavně jde o to platit uznávanou metodou (na eBayi Paypal, na AliExpressu je myslim AliPay). Pak funguje i buyer protection a pokud otevřeš spor a do tejdnu(nebo 10 dní, teď nevim jakej je limit) to s prodejcem nevyhádáš, tak může požádat "vyšší moc" aby vstoupili a většinou stačí aby se neobjevil důkaz v tvůj neprospěch(nap­říklad prodejce předloží tracking number balíčku ze kterého se dá zjistit že ti to přišlo), a peníze ti vrátěj ikdyž prodejce nesouhlasí.

Nahoru Odpovědět
4.2.2017 23:58
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Avatar
David Jančík
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Pontiaq Pontiaq
David Jančík:5.2.2017 0:41

Z e-bay jsem objednával několikrát a jen jednou se mi stalo, že mi něco nepřišlo. Bylo to nějak před Vánoci, kdy měli hrozný frmol, takže to ztratila někde pošta. Ale vzhledem k tomu, že ty součástky stojí pár korun a poštovné neplatíš, tak mě to nějak nevadilo a koupil sem prostě znovu. Teď jsem začal objednávat z Ali Expressu a upřímně se mi víc líbí ten jejich systém, takže z tama asi budu objednávat vše. U prodejců vidíš, zda je ověřený, kolik uskutečnil transakcí a s jakým hodnocením. Můžeš jim napsat, reagují během pár hodin nebo do druhého dne. Poskytnou si ochotně dodatečné informace nebo fotky. Přijde mi, že nakupování tam, je lepší než v jakémkoliv českém obchodě :D Jediná nevýhoda je, že čekáš, než ti to přijde. Ale jako jednak to v porovnání s tím, co za to stejné chtějí v Česku je úplně jiná cenová relace (oni stejně dělají to, že to koupí z AliExpressu nebo e-baye, 20x to zdraží a ještě si naúčtují poštovné a prodávají to na aukru nebo vlastních e-shopech) a z Číny je poštovné zdarma. Takže pokud nespěcháš, tak určitě top. Platil sem PayPalem ale i Kreditkou. Vzhledem k tomu, že banky ti dají potvrzení o tom, kolik ti odečtou, tak se nemusíš bát, že by ti strhli víc a vždycky tam máš nějakou ověřenou platební bránu a garanci proti zneužití. Co se týče "pojebávek" máš tam garanci vrácení peněz - nepřijde nebo přijde špatné zboží, tak si zažádáš o refund. V případě že si zboží chceš nechat ale poslali ti špatné - dají ti půlku peněz jinak vše ale musíš jim to poslat pokud dorazilo. Vzájemně tam sbíráte jak kupující tak prodejce hodnocení dle uskutečněných obchodů, takže tím pojistí i trolly, co by chtěli nakupovat a refundovat. Dřív jsem k tomuhle byl taky nejistý, dneska už se toho nebojím. Ale má to smysl do položek do cca tisícovky a nějakých menších rozměrů. Jinak ti to zadrží na celnici a musíš tam pak volat a řešit to, proclí ti to zdaní ti to atd. Já zatím nic většího neobjednával, ale slyšel sem o tom už od kamarádů, nejde ani tak o to, že zaplatíš něco státu, ale že to trvá hrozně dlouho a musíš se s tím hrozně srát - oni bez tebe nemůžou ten balík otevřít, takže jim musíš dát nějaký svolení, pak to musí nacenit podle nějakých tabulek atd... Takže určitě doporučuji, ale pozor na rozumnou cenu a rozměry a neobjednávej si od tama nic podezřele levného, aby to nebyl nějakej šunt - náhražka a nekupuj od neověřených prodejců.

Nahoru Odpovědět
5.2.2017 0:41
Zapomeň, že je to nemožné a udělej to ;)
Avatar
ludek.fikar
Člen
Avatar
ludek.fikar:9.6.2017 22:04

Ahoj trochu pozdě ale zareaguju :-) pokud chci kvalitu nakupuji na farnell.com mají velký výběr, dobrý ceny a český zastoupení, Na čínský součástky pozor, setkal jsem se s padělanými součástkami, ve firmě mi řekli že mi neosadí SMT desky automatem protože mám padělky a neposkytli by mi na to záruku, nejdřív jsem tomu nevěřil a skoro jsem si klepal na čelo ale opravdu pod mikroskopem byli vidět stopy po pájení, v číně a indii jsou prý společnosti co skupují desky od různých výrobců elektroniky ze kterých pak součástky odpájí (většinou to dělají děcka za pár dolarů na den), součástky se pak očistí a prodávají jako nové, případně je přebrousí a dávají se tam jiný čísla, pak se z toho také staví různé klony arduina atd... Zní to celý absurdně ale nějakou technologii na to asi mají. Jako hračky dobrý sám tam taky nakupuju jako každej druhej eshop co to pak zdraží, na prototypy je to dobrý ale pozor na kvalitu, někde jsem i viděl nějaký srovnávací testy tranzistorů od různých výrobců a z číny, čínský tranzistory se parametrama hodně rozjížděli...

 
Nahoru Odpovědět
9.6.2017 22:04
Avatar
Patrik Valkovič
Člen IT Redactor Gang
Avatar
Patrik Valkovič:10.6.2017 9:16

Není jednodušší a rychlejsi zajít do GME a koupit to tam?

Nahoru Odpovědět
10.6.2017 9:16
Nikdy neumíme dost na to, abychom se nemohli něco nového naučit.
Avatar
Radek
Člen
Avatar
Radek:27.10.2017 9:04

tme.eu, lepsi nez cely ges nebo gme. Nikde jinde uz neobjednavam.

 
Nahoru Odpovědět
27.10.2017 9:04
Avatar
Neaktivní uživatel:26.11.2017 20:53

kupuji už několik let z ebay, zatím vše funguje.

Nahoru Odpovědět
26.11.2017 20:53
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 8 zpráv z 8.