Diskuze: Transformace příkazu v reálný pohyb

Člen

Zobrazeno 11 zpráv z 11.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
Jestli chces zacit s mikroprocesory, tak zkus Arduino, tam de psat i v C. Nebo si kup nejaky mikroprocesory od Atmelu, jen je nepouzivej jako Arduino, pokud se nepletu, tam se musi psat primo v C a je to slozitejsi. Ale jestli teprve zacinas, tak doporucuju Arduino.
Tak v praxi tam máš nějaký mikročip, co to řídí. V rameni máš typicky nějaký motorek (nebo více) a podle toho, jaké mu pustíš napětí, tak se bude rychle točit.. Takže mikročip hodí nějaký povolovací signál do 1 a případně tam může být nějaký několikabitový signál k multiplexoru, který vybírá výstupy děličky napětí..
Ty signály jsou normálně namapovány na piny mikročipu a vevnitř to může fungovat různě - buď používáš nějaký obecný, co si někde koupíš.. Tam budeš mít jasně daná pravidla, co to umí a jak to programovat.. Nebo si můžeš klidně vyrobit vlastní řídící čip (ať už z jednotlivých součástek nebo zakoupením FPGA a naprogramováním vlastního obvodu).
A programování takového mikročipu z PC může být různými způsoby - většinou tam je nějaká vnitřní paměť, do které nahraješ svůj zkompilovaný program, který se pak vykonává.. A nebo si můžeš udělat přímé rozhrání - kde by ten mikročip měl rozhraní, na které bys hodil kód instrukce, nějaké nastavení a dal mu pokyn z vnějšku něco vykonat..
Zajímavé, určitě by se mi líbilo, kdybych to dokázal soběstačně vyrobit. Věděl bys o něčem, co by mě to mohlo vysvětlit, nebo naučit? A pak kdybych chtěl udělat něco silnějšího, kdy už pravděpodobně i ty motory vlastní napájení. Chtěl bych se vrhnout do něčeho, co má potenciál konat skutečnou práci ...
Jinak když jsem se díval třeba na to Arduino, tak tam se ten program myslím házel z počítače, přes USB do té paměti ne? To by se mi taky líbilo! =D
Ještě dodávám, že bych se klidně spokojil s postupem takové konstrukce
Do Arduina to teče přes USB jak říkáš, to je na něm to snadné, že je v něm již připravený bootloader,který přečte data ze sériové linky auloží je do flashpaměti čipu, tudíž ani nepotřebuješ programmer, což je výhoda oproti přímýmu programování Atmelovskejch procesorů, kdy potřebuješ ještě programmer a taky to je celkově složitější.
Jednou jsem chtěl postavit menší robotickou ruku, nakonec z toho sešlo, ale vpodstatě jde jen o to sehnat silná servomotory a ty nacpat do kloubů. S tím, jak dělat design ti neporadím, u mě to bylo stylem "co mě napadlo ve sprše", ale základní znalosti ti na to stačej, a pokud si jako malej měl LEGO Technic nebo Merkura, tak tam se taky něco naučíš. Zkus možná pogooglit něco o modelování robotů.
Myslíš, že by to třeba nevyžadovalo nějaký dodatečný zdroj napětí?
Tak jakykolliv motor k Arduinu ho potrebuje. I ty co berou proud v rozmezi, na ktery je Arduino delany by ho mely mit. A ony jsou i 5V motory, takze pokud koupis zdroj, tak s nim muzes napajet jak motory tak i Arduino a nepotrebujes k tomu pocitac.
Když jsi se pokoušel o to rameno, měl jsi k dispozici nějakou dobrou
předlohu? Protože to naše softwarové programování ve škole bylo takové
na nic, nevím moc jak to skloubit s tímhle tím ...
Jinak ty motory zvlášť mají napájecí dráty a zvláště ty datové?
Jestli jsem to dobře pochopil ..
Předlohou bylo částečně co sem se naučil ze stavebnic a pak sem projížděl Google jak to asi tak vypadá v reálu.
Dík, tak to zkusím, a uvidím, když tak se zase ozvu
Zobrazeno 11 zpráv z 11.