Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Patrik
Člen
Avatar
Patrik:14.10.2019 22:20

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat zda nevíte, kde bych mohl najít pěknou teorii nejlépe v češtině o vysílačích a přijímačích. Je to jedno z maturitních témat, chtěl bych o tom vědět co nejvíce. Děkuji

 
Odpovědět
14.10.2019 22:20
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:18.10.2019 13:31

Zkousel jsi googlovat?
google = maturitni otazky vysilace prijimace

Vetsina z toho ale uz davno neplati 5G site funguji trochu jinak. Misto radio signalu pouzivaji mikrovlny, jiny druh anten, prijimacu, vysilacu.

Obecne by to mohlo fungovat jako elektromagnet. Zelezne jadro (ferit, antena), civka, proud. Snimac mas pak uplne stejny, jen proud zesilujes. Delkou anteny pak nastavujes velikost snimane plochy vlny. Idealni je stav nasobky vlny.
Pustis civkou namotanou na jadru proud. Civka generuje mg pole. kolem a do jadra. Jadro pole zesiluje, vysila do okoli. Na druhe strane mas antenu, ktera ma spravnou delku, aby prijimala nasobky vln. Zelezne jadro vytvari magnetizmus, Ten pronika do civky a vytvari velmi maly proud. Zesilovac, prevodnik a dalsi upravy, a konecny cil je pak televize.

Editováno 18.10.2019 13:33
 
Nahoru Odpovědět
18.10.2019 13:31
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.