Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)

Diskuze: ATI kmpag.sys problem

Hardware PC Grafické karty ATI kmpag.sys problem

Aktivity (1)
Avatar
Radim H.
Člen
Avatar
Radim H.:10.5.2014 12:09

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda jste někdo neměli problém s atikmpag.sys. Ntb lenovo z565 amd phenom II 930n QC 2Ghz, 4GB ram, GK ati radeon 5470HD 1gb, Win7 64b. Všechno jelo v pohodě, normál jsem vypl noťas a po zapnutí při načítání loginu jsem dostal BSOD, s hláškou viz screen. Když jsem přeinstaloval ovladače GK, tak mi to chvíli jelo normál, ale po vyšším zatíženi opět BSOD, teď už jedu pouze na integrovanou grafárnu (přes vga monitor, display notebooku najede jen někdy). Co s tím? Vyhodit, investovat do opravy nebo nějaké jiné rady? Předem dík za odpověď.:)

 
Odpovědět 10.5.2014 12:09
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Radim H.
David Čápka:10.5.2014 12:30

Jestli je problém jen s BSOD, tak by to mohlo být softwarové. Ale píšeš, že ti vypadává displej (i před startem systému?), což tedy potvrzuje vadu grafiky. A ta je pokud se nepletu na základní desce, takže oprava se asi nevyplatí. Nicméně zkusil bych zavolat do servisu, co by to stálo.

Nahoru Odpovědět 10.5.2014 12:30
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Luboš Satik Běhounek
Autoredaktor
Avatar
Odpovídá na Radim H.
Luboš Satik Běhounek:10.5.2014 15:19

Grafiky v noťasu odcházejí často, pokud integrovaná nestačí a už je to mimo záruku, tak to nejspíš bude na prodej někam do kanclu (pokud náhodou ta GK není vyměnitelná, což u většiny noťasů není).

Pokud se nebojíš trochu zariskovat, můžeš zkusit ji zapéct v troubě - na youtube nebo přes google na to nějaký návod najdeš.

Nahoru Odpovědět  +2 10.5.2014 15:19
https://www.facebook.com/peasantsandcastles/
Avatar
Radim H.
Člen
Avatar
Radim H.:10.5.2014 19:24

Jo před startem systému, musím mít zapojený monitor přes VGA, kdyby mi nejel display na ntb, abych ho pak nemusel na tvrdo vypínat... Záhadou ale je, proč mi třeba dva týdny najížděl display a pak zase nejel a musel jsem jet opět přes monitor. Chápal bych, kdyby mi to kleklo jak bych něco hrál či nějak zatěžoval, ale až po vypnutí se mi to zdá divné. Kámoš mi říkal, že stačí s noťasem trošku ťuknout a zase mi to pojede přes displej, když jsem to vyzkoušel tak to šlo, ale druhý den to samé... (Třískat denně s ntb nemám za potřebí, takže to není řešení), asi to budu muset řešit přes servis, zda se to vůbec vyplatí, ale i tak díky chlapi :)

 
Nahoru Odpovědět 10.5.2014 19:24
Avatar
Luboš Satik Běhounek
Autoredaktor
Avatar
Odpovídá na Radim H.
Luboš Satik Běhounek:10.5.2014 22:49

Ve spojích vznikají i při běžném provozu po nějaké době mikrotrhlinky, které se prostě po nějaké době začnou "náhodně" projevovat - buďto výměna dílu (u tebe asi celé desky) a nebo to na nějakou dobu (obvykle pár měsíců) zachrání to zapečení - spoje v těch trhlinkách lehce roztají a trochu se zacelí, takže to pak ještě může fungovat.

Nahoru Odpovědět 10.5.2014 22:49
https://www.facebook.com/peasantsandcastles/
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.