IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Erik Bystroň:2.7.2018 18:26

Ahoj, vybírám notebook do školy a na programování. Každý den ho budu brát do školy, takže potřebuji, aby byl lehký a ne příliš rozměrný. Zároveň bych ho chtěl využívat k programování, pracuju na jedné 3D hře a využíváme unity engine, takže potřebuji i dostatek výkonu, aby zvládl všechny tyto činnosti. IDE a SDK pro jednotlivé platformy můžou zabírat docela dost místa a proto mi nebude stačit pouze SSD disk. A aby toho nebylo málo tak jsem si řekl, že by mi 2v1 (možnost používat jako tablet) více vyhovovalo při učení, to je ale věc bez které bych se obešel. Cena by se měla pohybovat okolo 25 tisíc.

Když jsem začal hledat tak se mi zalíbil tento má vše co požaduju, jediná věc, které se obávám je jestli mi bude stačit 8GB ramky...

Můj dotaz na vás je, co si o něm myslíte, bude ramka stačit, víte o něčem lepším ?

 
Odpovědět
2.7.2018 18:26
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Erik Bystroň
Martin Dráb:2.7.2018 21:01

Podle mě by ti paměť stačit měla, tam bych problém neviděl. Disková kapacita také v pohodě (i kdyby nebyla, disky se dají obvykle snadno vyměnit za větší a zejména ty plotnové nejsou nějak extra drahé).

Nevím, zda jsem to jen nepřehlédl, ale přijde mi, že nemá Ethernet konektor a počet standardních USB portů také není velký, takže možná budeš muset pořídit (později) i nějakou redukci.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
2.7.2018 21:01
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
Erik Bystroň:2.7.2018 21:43

Díky za rychlou reakci, ethernet port neřeším, ten nepotřebuji. Co se USB portů týče, tam taky nějaký větší problém nebude. Hlavní pro mě byla kapacita ramky jelikož nemám přehled kolik co může žrát..

 
Nahoru Odpovědět
2.7.2018 21:43
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Erik Bystroň
Martin Dráb:2.7.2018 21:57

Ono záleží, jak jej chceš používat. Pokud víceméně samostatně, počet USB portů nebude problém. Pokud jej chceš mít často připojení k monitoru/kláves­nici/myši, protože máš prostě rád větší obrazovku, tak možná bude potřeba pořídit USB hub či něco na ten způsob.

Já mám RAMky 16 GB a naplno jsem ji využil zatím jen při nějaké větší virtualizace (instalace více virtuálních strojů najednou,) a při práci na diplomce (gigabajty dat). Při vývoji mám zabráno cca 5 GB. A jelikož máš SSD, tak i přístup do stránkovacího souboru na tom není nijak špatně (docela slušně mi stroj běžel i se zabranými 48 GB (z 16ti) RAM :-)).

Nahoru Odpovědět
2.7.2018 21:57
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.