Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Java. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:

Diskuze: Notebook Lenovo vs Dell

Aktivity
Avatar
Martin Kobelka:17.10.2020 20:29

Zdravím.

Vybírám nový notebook. Můj výběr skončil u dvou modelů.

Lenovo thinkpad e14 v nejvyšší konfiguraci
https://notebooky.heureka.cz/…-20ra001lmc/

Dell Vostro 15
https://notebooky.heureka.cz/…-5590-28m9h/#…

Jelikož jsem dlouholetý uživatel Lenova a jsem zvyklý na klávesnici thinkpad, bylo pro mě logické pokračovat dále na stejné vlně. Při troše googlení jsem ale narazil na problémy, které uživatelé Dražších Lenovo Thinkpad notebooku hlasí. Nejpalčivější problém je asi nekvalitní LCD panel, který dokonce trpí na velmi nízkou frekvenci PWM. Dokonce tak nízkou, že si někteří uživatelé stěžují na bolest hlavy a očí. Lenovo údajně na tento problém nijak nereaguje.

Jaký notebook byste v cenové relaci (20-30 tisíc doporučili vzhledem k mému výběru?) Je používám na programování (jetbrains, vscode), základní úprava videa a obecná kancelářská práce. K notebooku doma připojuji velký monitor, klávesnici, myš a síťový kabel. Byl bych rozhodně raději za menší display (14 palců ideál), nicméně problémy s Lenovem mě uvedly do rozpaků.

Děkuji za odpovědi,
Martin

 
Odpovědět
17.10.2020 20:29
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.