September discount week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Diskuze: Programování v xcode - na macbooku nebo klasickém přes virtualizaci a který ?

Aktivity (3)
Avatar
Døminik
Člen
Avatar
Døminik:5. ledna 19:46

Ahoj,

Chtěl bych si koupit pracovní notebook, převážně pro programování - tak do 10 max do 15 tisíc.

Hlavním požadavkem je, aby rychle zvládal zobrazovat výstup na virtuálním zařízení v android studiu a xcode studiu.

Njedříve bych se rád zeptal jestli byste mi kvůli práci v xcode poradili koupit macbook nebo to zvládl i nějaký výkonnější normálnínotebooku s windows přes virtuální pc. Přece jenom testovat na virtuálním pc virtální mobil s kódem není jen tak.Pokud bych uvažoval o nějakém macbooku, byl by to asi ten cenově nejdostupnější - MacBook Air2017 (MQD32CZ/A).Od macbooku mě ale odrazuje cena, ne proto že bych neměl 23 tisíc ale když ho porovnám s notebooky s windows za stejnou cenu 23k nebo i míň,mají samozřejmě daleko lepší vybavení. Třeba ten zmíněný macbook je vlastnostmi srovnatelný s těmi klasickými v cenách kolem 10k...

Pokud bych se rozhodl pro ten klasický,v xcode bych pracoval samozřejmě přes virtuální pc takže takováto činnost by pro notebook neměla být problémem.Určitě taky bude lepší intel procesor, vzhledem k tomu že jsem četl, že s virtualizace je na AMD procesorech výrazně pomalejší.Což mohu potvrdit, vzhledem k tomu že mám stolní herní pc s amd procesorem, a byť mám 16GB RAM, vždy celkem dlouho čekám, na to že se vůbec nedejedná o složité kódy.Můj typ by byl: Lenovo IdeaPad 330 (81DE005HCK), dále s SSD Lenovo IdeaPad (V330 81B000WJCK) a Lenovo IdeaPad S145 81MV0119CK

Jinak myslím že klíčovými vlastnostmi bude procesor a jeho parametry, myslíte že ještě něco dalšího?

Měl by kvůli spouštění programů mít SSD?

Máte někdo notebook s windows na kterém pracujete na virtuálním pc v xcode?

Díky

 
Odpovědět
5. ledna 19:46
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Døminik
Patrik Valkovič:5. ledna 20:36

Ahoj, pracuji na Windows a mám MacOS ve VMwaru. Jednak je VMware pravděpodobně jediná cesta, jak virtualizovat MacOS pod Windows (teoreticky ještě VirtualBox, ale ten je pomalý sám o sobě). Nějaká základní práce na tom jde, ale plný vývoj ne (ano, je to děsně pomalé, protože Apple žejo). Co mi ještě nějak fungovalo bylo Xamarin vývoj ve Windows - vzdáleně se připojí na MacOS na kterém emuluje zařízení, to je poté připojeno zpět k Windows (MacOS postačí spustit jen na pozadí). Zkoušel jsem React Native přímo na virtualizovaném Macu a bylo to hrozné utrpení. Jinak řečeno, pokud chceš vyvíjet jen pro Apple ekosystém, bez zařízení s Mac to nejde.
Pokud si koupíš levný Air, zase se připrav na to, že to bude pomalé - to zařízení nemá výkonu na rozdávání.
Co bych ještě zauvažoval by byla instalace Hackintoshe do dual bootu - výkon není špatný, ale musíš si ohlídat kompatibilitu a má to zase další úskalí jako drivery atd... Nehledě na to, že jestli pracuješ pro firmu nebo komerčně, tahle varianta neprojde.

Nahoru Odpovědět
5. ledna 20:36
Nikdy neumíme dost na to, abychom se nemohli něco nového naučit.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.