Diskuze: Výdrž baterie u vypnutého notebooku

Hardware PC Notebooky Výdrž baterie u vypnutého notebooku

Aktivity (1)
Avatar
Lulík
Člen
Avatar
Lulík:4.9.2016 16:08

Ahoj,

mám otázečku ohledně výdrže baterie.
Jak dlouho by měla vydržet plně nabitá, když je notebook vypnutý?

U mého stroje je to velice proměnlivé, někdy měsíc a někdy dva dny(stalo se mi i jednou, že v noci jsem vypínal notebook se 100% baterky a ráno mi to hlásilo, že je vybitá).
Ale i tak se mi to moc nezdá.
Mám menší zkušenost s lipol bateriemi (ta je i v mé mašině) a jednou jsem nechal v šupleti baterii do RC modelu 60% nabitou a po roce byla skoro ve stejném stavu.

Mám strach, abych baterii nějak nezničil podvybitím.

Děkuji.

 
Odpovědět 4.9.2016 16:08
Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Lulík
Taskkill:4.9.2016 17:04

Takhle se standardni baterie nechova. Nicmene problem muze byt i v notebooku. Navrhnul bych test. Nabij baterii na 100% a vyndej ji. Pracuj jen s pripojenim ze site. Po trech dnech, ci tydnu - zalezi kolik casu tomu muzes dat, koukni a uvidis. Pokud je tohle jedina zvlastnost kolem baterie, to znamena, ze se vybiji naprosto v poradku, nabiji se taky obvykle a stejne dlouho, notes na ni vydrzi beznou dobu, tak bych spis videl problem v notesu. Bud neni obcas uplne vyplej, nebo je v neporadku.

 
Nahoru Odpovědět 4.9.2016 17:04
Avatar
Lulík
Člen
Avatar
Lulík:12.9.2016 17:14

Tak baterii jsem nabil na 100% po týdnu mimo notebook jsem ji připojil a měla 100% asi po 10 min. provozu(YT, FB.... atd.) spadla na 97% po dalších cca 20 min. si držela stále 97% a předpokládaná výdrž přes 3h, což považuji za zhruba normální. Následně jsem notebook vypnul ve stavu, kdy měla baterie 97% - po 24h jsem zkontroloval stav baterie, který činil 87%.

Předpokládám tedy, že chyba bude v samotném notebooku?

Notebook je ještě rok v záruce. Mohl bych tedy uplatnit reklamaci (baterie je pod krytem, který se sundá odšroubováním šroubků)?

Také se mi občas stane, že se zničeho nic vytíží, třeba na 80%+-, někdy se to vrátí do normálu během chvilky, ale někdy musím notebook resetovat. Zkoušel sem přeinstalovat win10, ale to nepomohlo a dělá mi to i na druhém OS (ubuntu).

 
Nahoru Odpovědět 12.9.2016 17:14
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.