Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Výměna základní desky u notebooku HP

V předchozím kvízu, Online test znalostí Technického vybavení PC (expert), jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Aktivity
Avatar
Oleksiy Popovych:23.12.2018 11:01

Dobrý den,
Mám dvě otázečky. Dostal jsem od známé na opravu notebook s nainstalovaným Win 10. Problém byl v tom že se z ntb sám od sebe restartoval nebo naopak zamrznul a nešlo hýbat s myší ani nic jiného, pomáhal pouze restart, na nějakou chvíli.... Původně jsem si myslel že dosloužil HDD protože jsem měl podobný problém u svého ntb, který se choval stejně a výměna HDD i po prokázaných testech problém vyřešila. Pořídil jsem tedy nový HDD avšak v tomto případě problém přetrvává. Dělal jsem tedy testy RAM (bez problémů), zkoušel jsem dát jinou RAM, také nic. Po čisté instalaci Win 7 PC nejprve běžel bez problémů avšak po instalaci několika málo programů, ovladačů a hlavně ovladače GPU opět zamrzá, nebo se rovnou restartuje. Tentokrát se však během zamrznutí objeví přes obraz barevné svislé čáry a to se stává i v nouzovém režimu. Mé otázky tedy zní: Jedná se určitě (alespoň co si myslím) o "mrtvou" GPU?? Při testování a výměně RAM pamětí jsem si všiml ve vlastnostech počítače že místo 4GB instalované RAMky je napsátno "(použitelné 3,44GB)" a to i po výměně za jinou. Moje dedukce tedy zní výměna celé základní desky. A k tomu se váže druhá otázka: našel jsem danou MB s pocesorem AMD A8-7410 with Radeon R5 Graphics and R7 M360 GB ALE narazil jsem i na stejnou avšak s procesorem A10-8780 with Radeon R5 Graphics and R7 M360 GB. Fungovala by rovnou ta s A10? V podstatě že by se rovnou udělal takový "upgrade"?? Děkuji

 
Odpovědět
23.12.2018 11:01
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.