Java týden Předvánoční slevová akce
Využij předvánočních slev a získej od nás 20 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!
Avatar
Skybound
Člen
Avatar
Skybound:4. února 22:28

Dobrý den, chtěl bych Váš názor na následující sestavu, pevný PC jsem ještě nedělal (zda vše pasuje, zda jsou komonenty cca vyvářené a nebude žádný výrazný bottleneck atd.), vždy jsem měl pouze notebook který jsem rozdělával pro čištění a jednou výměnu CD-romky za SSD disk,

jakákoliv konstruktivní kritika a doporučení jsou vřele vítány:

https://www.alza.cz/…-seznamy.htm?…

díky

 
Odpovědět
4. února 22:28
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
David Novák:5. února 15:56

Za podobnou cenu můžeš mít o dost lepší CPU - https://www.alza.cz/…d5287905.htm a nebo vzít srovnatelný a levnější https://www.alza.cz/…d5287886.htm a těch 800 použít ke koupi 500GB SSD namísto 256GB.

8GB RAM je dnes už málo a navíc použitím jen jednoho modulu se připravuješ o polovinu propustnosti. Takže buď vem 2x8GB nebo 2x4GB a nebo 1x8GB (pokud bys momentálně neměl dost prostředků) a pak co nejdříve dokoupit dalších 8GB.

Zdroj je asi docela zbytečně silný (pokud nepočítáš v budoucnu s upgradem na nějakou žravou high-end grafiku), ale to teoreticky nevadí - jen budeš mít o něco nižší efektivitu a tj. vyšší spotřebu oproti srovnatelnému 450W zdroji.

U grafiky bych v tomto segmentu možná zvážil Radeon RX 580 8GB - je většinou o něco výkonnější a má větší VRAM (tj. vydrží delší dobu). Nevýhodou je větší spotřeba a hluk. Zároveň k tomu teď dávají dvě docela dobré hry (Resident Evil 2 Remake rozhodně doporučuji ;) ).

Jo a pokud by jsi bral Ryzen namísto Core, tak bych nebral samostatný chladič - Boxovaný je v pohodě (pokud nechceš extrémně přetaktovat) a ušetřené finance bych vložil do 2TB disku (je jen o pár stovek dražší a extra místo se vždy hodí).

Nahoru Odpovědět
5. února 15:56
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.