Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Dva prohnuté monitory?

Aktivity
Avatar
Neaktivní uživatel:31.8.2018 16:35

Zdravím všechny,

zvažuji nákup nového monitoru (monitorů?) a přemýšlím jaká varianta je nejlepší.

TLDR: Jako nejzajímavější možnost mi přijde koupit si 2 prohnuté monitory, avšak nemám žádnou představu, jak to reálně může vypadat a jak by se s nimi pracovalo. Nezkoušel to už někdo?

--

Přemýšlel jsem nad následujícími možnostmi:

  1. 1 velký monitor – avšak tato varianta mi nepřijde příliš komfortní. Občas se hodí mít "vedlejší" monitor, na kterém je okno které chci mít pořád na očích. Navíc jsem slyšel zkušenost, že kamarádův kolega má mega velký monitor a musí si u něj popojíždět :D Zase do 1 standardního (24/27) se mi moc nechce, protože ta plocha přece jen není až tak velká. Na internet to stačí, ale na programování ne.
  2. 1 velký, prohnutý, monitor – defakto to samé jako 1., ale bez popojíždění :D
  3. 2x (cca) 27" monitory – tady je plocha poměrně dostačující, ale opět přemýšlím nad problémem, že "nedohlédnu" na kraje monitorů (= budu riskovat popojíždění)
  4. 2 velké prohnuté monitory – a na tuto variantu bych rád slyšel zkušenost někoho, kdo ji zkoušel.

Případně jakou sestavu používáte vy?

Díky :)

Odpovědět
31.8.2018 16:35
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Honza Bittner
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Honza Bittner:31.8.2018 16:41

Vzkážeš kolegovi, že místo popojíždění může otáčet hlavou? Díky. :-`

Nahoru Odpovědět
31.8.2018 16:41
Absolvent FIT ČVUT :-) Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/tenhobi/ama.
Avatar
David Jančík
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
David Jančík:31.8.2018 16:46

Taky jsem to řešil už párkrát. Nakonec jsem vždy skončil s 27" FHD flat.
Jeden velký zní super, ale po tom, co jsem to zkoušel prakticky, tak mi přijde dobrý jen na hry. Asi si zvykneš a dá se nastavit i tak, že máš dvě odlišné plochy, ale prostě ty dva monitory mi vyhovují více i z pohledu hra na jednom, prohlížeč na druhém. Navíc aspect ratio je Co do šířky většinou menší než na dvou FHD.
S viděním do stran nemám u těch 27" problém, mám rohový stůl a jeden monitor mám na stole rovně a druhý na šikmo v tom rohu, přičemž sedím v tom rohu a koukám na ten co je v rohu, otočit se doprava na druhý je velmi jednoduché a zároveň na něj je vidět perfektně s postele kterou mám naproti stolu. Toto rozložení mi za ta léta přišlo nejvíce ideální. Co se rozlišení týče max bych bral 2k, protože aplikace prostě ještě nejsou na vyšší zobrazení optimalizované a je to pak blurry při scalingu a preferoval bych spíš vyšší refresh rate.
U těch curved bych strach neměl, je více různých druhů s různým zahnutím, když zvolíš nějaké mírné, tak nebude problém dát dva vedle sebe, aby to ladilo. Konkrétní čísla ale nevím, jedině zkusit na alze, tam jich mají celkem dost vystavené.
Hodně se mi líbí monitory co, co má Luboš Běhounek kdybych měl pořizovat nové, tak bych pravděpodobně chtěl ty jeho. Jinak já mám obyc nějaké LG flatiron 27" pořizovací cena 6 tisíc, mám je 5 let a měnil jsem jen trafo (odešlo u obou po stejné době). Ještě pak mám pro notebook na druhém domě Dell 27" úplně obyčejný za 4 tisíce, má malý rámeček a dokonce i záruku výměny do druhého dne, doporučil jsem ho už spoustě lidem je to fakt pecka.

Nahoru Odpovědět
31.8.2018 16:46
Zapomeň, že je to nemožné a udělej to ;)
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Luboš Běhounek Satik:31.8.2018 17:30

Prohnutý monitory jsem nezkoušel, měl jsem různě dva nebo tři, ale vždycky byly různý modely, různě velký, různý rámečky, což pak při třech už trochu ruší, takže jsem v zimě pořizoval tři stejný.

U dvou monitorů je dobrý mít jeden jako hlavní a druhej někde jako postranní, abys nekoukal přímo do tý mezery, ideální pak jsou asi tři, to mám v práci i teď doma a jsem s tím maximálně spokojenej, je to dost plochy pro skoro jakoukoliv práci a je to i pohodlný, jen otočím hlavu doleva nebo doprava, když chci kouknout na boční monitor.

Momentálně je mám takhle:

Nahoru Odpovědět
31.8.2018 17:30
https://www.facebook.com/peasantsandcastles/
Avatar
Jiří Fencl
Člen
Avatar
Jiří Fencl:31.8.2018 20:27

S timhle jsem experimentoval uz v dobach CRT a skoncil jsem se 3 x 21" tezkych kramu vedle sebe az se stul prohybal :)

Ted mam uprostred 27" (2560x1440), nalevo 23" klasickej FullHD a napravo na vysku ten stejnej - za ty roky jsem si na to tak zvykl, ze navsevach uz na 1 nebo 2 monitorech marne hledam misto kam dat okna :) Monitor na vysku je pro dlouhy soubory uplne super.

Jeste lepsi bylo pred lety porizeni druheho pc, ktery mam na monitor zvlast nahore nad 27" a jeden sdileny (prepinac zdroje signalu), kam jsem separoval veskere komunikacni kanaly aby nerusily u prace a to je asi mnohem vetsi posun pro vykon nez vice plochy.

Nemluve o hrach na 3 monitorech... :)

 
Nahoru Odpovědět
31.8.2018 20:27
Avatar
Jiří Fencl
Člen
Avatar
Jiří Fencl:31.8.2018 20:36

Foto starsi, pred malovanim, tak jsem si to primaloval rucne :)

 
Nahoru Odpovědět
31.8.2018 20:36
Avatar
Neaktivní uživatel:31.8.2018 23:23

Honza Bittner Ono když si sedneš před 34" monitor, otevřeš si 2 okna vedle sebe a střídavě děláš vlevo/vpravo, tak tam ty tendence už trošku jsou :D

Luboš Běhounek Satik v této sestavě teoreticky můžeš mít prostřední plochý a krajní prohnuté :D .. jak se ti pracuje když máš něco třeba úplně vlevo? to už musí být nepohodlné tolik otáčet hlavu, ne?

Jiří Fencl do toho se mi právě úplně nechce jít, stačí mi, že mám v kanceláři myslím 27" QHD a 24" Full HD a ten rozdíl je strašný.. takže když už něco tak určitě stejné monitory

Nahoru Odpovědět
31.8.2018 23:23
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Luboš Běhounek Satik:31.8.2018 23:31

ani ne, asi uz jsem zvyklej nebo to neni tak hrozny :D

Nahoru Odpovědět
31.8.2018 23:31
https://www.facebook.com/peasantsandcastles/
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 8 zpráv z 8.