Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij narozeninovou akci až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Python week + discount 80

Diskuze: Seagate HDD, rychlost

Aktivity
Avatar
Alesseon
Člen
Avatar
Alesseon:23.1.2014 19:32

Zdravím,
mám takový problém, dnes jsem načetl systém, windows 7, a nereagoval, zkusil jsem tedy restart, po restartu se systém nechtěl načíst, trvalo to celkem dost dlouho, tak jsem zkusil znovu restart a potom nouzový režim, a ukázalo se že se ovladače a soubory jádra načítají nesmírně pomalu, zkusil jsem tedy nabootovat Ubuntu z jiného disku, a změřit rychlost (čtení) hdd, ta se pohybuje okolo 0 - 550kBps, sem tam to stoupne na 1-2mBps.

Otázka tedy zní, můžu se dostat na nějaké přijatelnější hodnoty zpět? Je tu nějaká možnost? Nejde mi o to provozovat na tom disku systém nadále, to už je za těhle okolností téměř nemožné, jde mi o to získat spíš data zpět, nějakou přijatelnější rychlostí.

Ještě stojí za zmínku že na disku je pravděpodobně už od koupě vada plochy, a teď počet přemapovaných sektorů činí asi 4080, podle S.M.A.R.T.
Disk je, též podle smart, aktivní cca 1,1 roku (bohužel v reálu to bude už více jak 2 roky, tudíž reklamace nemožná), a při koupi jsem si nezkontroloval jestli je disk v pořádku, už tu chybu nikdy neudělám..

Odpovědět
23.1.2014 19:32
This is a bad day to be human...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.