IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Vanish Vláďa:9.1.2019 9:04

Zdravím,

před časem jsem změnil providera. Žiji v bytě, tedy kolem mého bytu je nalepená spousta dalších wifi routeru. Se změnou providera se ovšem vyskytl problém - wifi kolísá na rychlosti a padá, zejména v hlavních časech, kdy je připojeno nejvíce lidí (tedy večer) a to bez ohledu na vzdálenost zařízení od routeru. Kontaktoval jsem providera a bylo mi vysvětleno, že wifi není garantovatelná, že v mém okolí je příliš silný signál a to způsobuje rušení, že ČR má moc málo povolených wifi pásem a nic s tím udělat nemůžou. Navrhli mi, abych si koupil nějaké zařízení (jméno vám z hlavy nepovím), které posílí signál. Vzhledem k faktu, že problémy začaly přesně s přechodem na nového poskytovatele, přijde mi celá záležitost podezřelá. Je něco, co mohl provider "pokazit" oproti předchozímu - dodat slabší router apod.? Nebo je to neblahá shoda náhod a opravdu má smysl pořídit si ono zařízení za nezanedbatelný peníz?

Ve druhém případě budu jen rád, pokud někdo dokáže odhadnout, o jaké zařízení jde a nasměroval by mě ve výběru dál! Děkuji!

 
Odpovědět
9.1.2019 9:04
Avatar
Marek Uhlik
Člen
Avatar
Odpovídá na Vanish Vláďa
Marek Uhlik:9.1.2019 14:13

Bylo by dobré vyzkoušet tu stabilitu přes kabel. Jestli to je nějakéj starší router tak by to klidně mohl dělat.

 
Nahoru Odpovědět
9.1.2019 14:13
Avatar
Tomas Novotny Dis:11.1.2019 10:22

Jak říká Marek Uhlik - zkusil bych jak se to tváří přes kabel - tím zjistíš jestli je problém u tebe nebo u ISP.
Máš ve smlouvě uvedenou nějakou agregaci ? je možné že je tam třeba 1:5 a tím pádem je na jednu linku připojenou 5 uživatelů a tím pádem máš ve špičku pomalejší net.
Taky bydlím v bytě a na wifi problém nemám, ale zkusil bych změnit kanál - mrkni na to jaké kanály máš v okolí a vyber nějaký volný - https://www.howtogeek.com/…ting-system/

 
Nahoru Odpovědět
11.1.2019 10:22
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.