Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
discount 30 + hiring

Diskuze: PPPOE internet na koleji a Router

Aktivity
Avatar
Martin Karafiat:16.7.2021 17:12

Zdravím, chci se zeptat, jestli by mi dal někdo návod na to, jak udělat, abych na koleji kde mám internet přes kabel, vytvořil skrze router vlastní síť ke které už se nebudu muset neustále přihlašovat přes username a password. Jestli to vůbec jde. Přihlašovací stránka automaticky, vyjede automaticky po zapojení kabelu do pc či přihlášení přes wifi. Zkoušel jsem to u routeru tp link, ale nešlo to. Po přihlášení v routeru přes pppoe to napsalo chybu. Nyní jsem koupil Mikrotik

 
Odpovědět
16.7.2021 17:12
Avatar
Jan Kerhart
Člen
Avatar
Jan Kerhart:17.7.2021 17:10

Ahoj,
jsi si jistý, že to přihlášení je PPPoE? Totiž pokud vím, tak Android nativně PPPoE nepodporuje, je k tomu potřeba speciální aplikace a root přístup. Windows to myslím umí, ale je jej nutné ručně nakonfigurovat. Čekal bych, že to asi nebude PPPoE, ale klasický webový captive portál. Přes něj se běžné consumer routery přihlásit rozhodně nezvládnou. Udělat to ale určitě lze, bude to ale složitější. Je několik možností:

  • Pokud je správce sítě ochotný, tak ho požádat, jestli by nešel captive portál pro tvoji přípojku zrušit (nastavit výjimku pro MAC tvého routeru nebo přeřadit do jiné VLAN apod.)
  • Použít router, který má open-source software a přihlášení si doprogramovat. To jsou zejména "softwarové" routery, které můžou běžet na jakémkoliv vhodném serveru/počíta­či/SBC. Já často používám pfSense nainstalovaný na malém SBC počítači z Číny. Tam máš root přístup přímo k operačnímu systému (FreeBSD) na kterém to běží, takže si dokážu představit, že by tam šlo to automatické přihlášení udělat.
  • Před tvůj router dát něco, co připojení autentizuje a vše přesměruje na tvůj router. Třeba RaspberryPi s USB síťovkou. V principu stejné jako předchozí možnost, ale bez nutnosti modifikovat něco v routeru.
 
Nahoru Odpovědět
17.7.2021 17:10
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Jan Kerhart
Martin Karafiat:18.7.2021 8:57

Ahoj, no asi máš pravdu. Myslel jsem, že když se přihlašuješ tak je to automaticky pppoe. Tak to sám asi nezvládnu…

 
Nahoru Odpovědět
18.7.2021 8:57
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.