dodání ihned! nové
Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
BF
Avatar
Vakos
Redaktor
Avatar
Vakos:29.10.2015 14:41

Ahoj, vybírám nový router, protože ten starý tp-link tl-wr543g mi již nedokáže to, co potřebuji.

Mým hlavním požadavkem je dosah, který by měl být minimálně 30 metrů a měl by projít asi přes 5 zdí. Na ostatním už mi až tak moc nezáleží, ale nemělo by to být nic špatného.

Najde se tu nějaký odborník?

Odpovědět
29.10.2015 14:41
"Jediný způsob, jak dělat skvělou práci, je milovat to, co děláte. Pokud jste to ještě nenašli, hledejte dál. Ne...
Avatar
Tomas Novotny Dis:20.5.2016 23:17

Toto vlákno už asi nebude aktuální, ale i tak...
Ten router co uvádíš, tak má 5dbi anténu, což je takový střed...Zkusil bych 10dbi :-)
Nejsem si jist, jestli s jiným routerem a stejnou anténou se dostaneš dál (přes více zdí)...
Potom obecně platí, že do "dálky" jsou vyšší frekvence - g/n/.. a přes zdi nižší - b ,ale ztratíš tím bohužel rychlost...
Na jakým frčíš kanálu ? - zkus si ho sníži na 1 (snížení frekvence)

 
Nahoru Odpovědět
20.5.2016 23:17
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Jakub Žák
Člen
Avatar
Jakub Žák:5.7.2016 17:06

Doporučuji spíš použít k nějakému routeru ještě další AP nebo použít repeater, v dnešní době je to všude tak zarušené, že je problém pokrýt rodinný dům (já mám třeba problém i se dvěma AP).

Jinak k tomu, co tady psal kolega nade mnou, změna frekvence v rámci 2,4 GHz na nižší by neměla mít žádný efekt, je to nepatrné (v řádech pár Hz). Rozdíl je vidět třeba mezi 2.4 GHz a 5 GHz, které už překážkami mohou procházet dost špatně. Je potřeba proskenovat ty kanály a vybrat ten nejméně zarušený. 802.11 má na 2.4 GHz 13 kanálů, ovšem pouze 3 z nich se vůbec nepřekrývají, což je také nutné brát v úvahu.

Jo a a/b/g/n neříká až tak moc o frekvencích, jako spíš o standardech a z toho vyplývajících rychlostech. Přepnutí na b/g místo b/g/n pomoci občas může, ale s frekvencí to nijak nesouvisí (jo a samozřejmě se tím omezíš na max. teoretických 54 Mbps).

Jinak s výběrem routeru poradím jen to, že pokud na něj nemáte žádné konkrétní požadavky, tak můžete brát téměř cokoliv. V okolí se setkávám celkem často s kladnými recenzemi na TP-LINK, já používám hlavně Mikrotik, ale to už trochu o něčem jiným, běžným uživatelům nedoporučuji se to snažit nastavit :D

https://commons.wikimedia.org/…,g_WLAN).svg

Nahoru Odpovědět
5.7.2016 17:06
Kuba je ajťák. Buď jako Kuba.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.