Hledáme nového kolegu do redakce - 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací.
Využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací. Zároveň pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
Avatar
Janka Mikulová:7.9.2019 18:06

Ahoj., v prvním patře máme internet dovedený do routeru- pokoje datovým kabelem. Z routru LAN1 zásuvky vede datový kabel do PC. Z routru, ze zásuvky LAN2, vede datový kabel UTD to druhého patra. Zde potřebuji přípojit kabel do smart tv(RJ45 konektor) a druhé rozbočení by mělo jít na vytvoření zásuvky s konektorem RJ 45. Čím ale v druhém patře kabel rozbočit? Nějaký malý switch, jaké jsou ideální možnosti? Jaké máme možnosti, jaké zařízení koupit, pokud bychom v druhém patře chtěli také wifi internet? Děkuji.

 
Odpovědět
7.9.2019 18:06
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Janka Mikulová
Michal Šmahel:8.9.2019 20:21

Ahoj, pokud budete v druhém patře potřebovat pouze rozbočení na zásuvku a televizi - tedy kompletně kabelové řešení, nejlepší bude koupit nějaký menší switch. Potom záleží, zda máte zájem o nějaký nastavitelný nebo patříte spíše do skupiny běžných uživatelů, kterým jde o to připojit kabely do switche, připojit napájení a více již neřešit. Ty "hloupé" switche se dají pořídit poměrně levně - za několik stokorun. Nastavitelné jsou již o něco dražší. Dále také rozhodují o ceně dodatečné pokročilé funkce (STP - hlídání smyček, auto MDI/MDIX - automatická přeměna na křížové zapojení v případě potřeby, PoE - napájení ethernetovými kabely apod.).

Co tak dívám do nabídky (na lan-shop.cz), vypíchl bych asi tyto:

Pokud se vám bude hodit i Wi-fi a v druhém patře již není signál, bude lepší koupit nějaký Wi-fi router. Ten zase poskytne pár dalších portů pro kabely (chová se částečně jako switch) a navíc dovolí vytvoření Wi-fi sítě. To už je jednodušší na výběr, takže se asi podíváš sám podle svých preferencí.

Když bys chtěl pomoct s konkrétním výběrem, napiš, jakou cestou se chceš dát. Jistě se tu najde někdo, kdo ti poradí. Pokud si všimnu a budu mít čas, mohu poradit i já.

Nahoru Odpovědět
8.9.2019 20:21
Nejdůležitější je motivace, ovšem musí být doprovázena činy.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.