Využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací. Zároveň je tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Hledáme nového kolegu do redakce - 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací.
discount week 30 halloween
Avatar
Josef Novák
Člen
Avatar
Josef Novák:7. srpna 0:19

Ahoj,
potřebuji vybrat nový access point a nemohu se rozhodnout mezi těmito řadami:

  • TP-LINK EAP
  • HPE Aruba
  • Grandstream GWN
  • NETGEAR WAC
  • Zyxel NWA

Co se týče mých požadavků, tak primární je dosah signálu, podpora 2.4 i 5 GHz, alespoň 6 SSID na různých 802.1q VLAN. Počet klientů, ani přenosová rychlost nejsou extra kritické – klientů bude předpokládám (alespoň zatím) pouze cca 20-30 a budou vyžadovat naprosto minimální množství dat – ale ať je to na dnešní úrovni, do budoucna. Velmi důležité je, že access point nesmí vyžadovat žádná externí zařízení kromě switche s 802.3af PoE, tj. žádný controller, cloud, přístup k internetu atd. – díky tomu jsou vyloučeny access pointy z řady Ubiquiti UniFi, ty tuto podmínku nesplňují. Access point se bude velmi často přemisťovat, přenastavovat a přepojovat, není tedy možné být závislý na nějakém dalším zařízení (ikdyby to měla být jen raspberka), velmi často sít nebude propojená s internetem, proto žádný cloud. Důležité je proto také zejména přehledné, rychlé a robustní webové rozhraní (žádné desktop aplikace apod.). Velká výhoda by byla, kdyby AP zvládl 6 SSID vysílat a na jednom dalším fungovat jako client (na jiné VLANě), ale obávám se, že tohle dost možná nebude možné a budu muset pro tento účel pořídit druhé zařízení (klidně také doporučte, pokud máte s nějakým clientem, resp. AP jako client, zkušenost) – většinu AP totiž sice lze přepnout do client režimu, ale myslím, že asi neumí zároveň client a AP režim na různých SSID.

Cenově mám představu maximálně zhruba 3000 Kč, pokud to ale za to bude stát, nemám problém jít i o trochu výš.

Pište i pokud máte s nějakou z nich pozitivní i negativní zkušenosti, nebo klidně i doporučte něco jiného, existuje-li lepší řešení.

Děkuji všem za názory!

 
Odpovědět
7. srpna 0:19
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.