Diskuze: WiFi router kompatibilní s iOS zařízeníma

Hardware PC Sítě a připojení k internetu WiFi router kompatibilní s iOS zařízeníma

Aktivity (1)
Avatar
Honza
Člen
Avatar
Honza:4.1.2015 19:44

Ahoj, nemá někdo zkušenost s nějakým WiFi routerem který bude kompatibilní s iOS zařízeníma? Něco obyčejného, nechci do toho vrážet moc peněz.

Popř. kdyby mi někdo poradil s následujícím problémem, ale myslím si že to router prostě nezvládá. Přítelkyně má router Edimax br-6228nc a na notebooku jí internet funguje bez problémů. Teď má iPhone 6 a po připojení k WiFi se chová přinejmenším podivně. Připojení k WiFi je bez problémů, když chci ale načíst stránky, tak některé fungují a jiné ne (nepříšel jsem na žádnou logiku, ty které jednou nefungují občas druhý den fungují a naopak). A taky to má problémy s přihlašováním se k Apple službám (iCloud, iTunes atd.) U stránek to napíše že stránků nelze načíst u služeb hlášku něco ve smyslu že se nezdařilo ověření uživatele. Zajímavé na tom je i to, že třeba na App Store jdou vyhledávat aplikace, jdou stahovat, ale nezobrazí se jejich ikony ani screenshoty.
Na mém iPhonu se to chová stejně. Když se připojíme u mě tak oba iPhony fungují bez problémů, ale já mám Time Capsuli od Applu, takže tam je kompatibilita zaručena.

Na routeru jsem samozřejmě upgradoval firmware (aktuálně tam je 1.28) a řídil jsem se i doporučeným nastavením od Apple (to je tady: http://support.apple.com/en-us/HT202068).

Pokud by to bylo jen nastavením routeru, byl bych rád. Ale jsem už smířený s koupí nového routeru a tak bych chtěl poradit, abych nekoupil něco co zas nebude fungovat.

Editováno 4.1.2015 19:44
Odpovědět 4.1.2015 19:44
Snadnou cestou se daleko nedostanete, je tam velká tlačenice...
Avatar
Luboš Satik Běhounek
Autoredaktor
Avatar
Odpovídá na Honza
Luboš Satik Běhounek:4.1.2015 20:14

To vypadá na problém s DNS, zkus na tom iPhonu nastavit nějaký googlí DNS server (třeba 8.8.8.8), jestli problémy přetrvají.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět  +1 4.1.2015 20:14
https://www.facebook.com/peasantsandcastles/
Avatar
Honza
Člen
Avatar
Odpovídá na Luboš Satik Běhounek
Honza:5.1.2015 6:36

Díky za tip, hned jak to půjde tak to zkusím :)

Nahoru Odpovědět 5.1.2015 6:36
Snadnou cestou se daleko nedostanete, je tam velká tlačenice...
Avatar
Honza
Člen
Avatar
Odpovídá na Luboš Satik Běhounek
Honza:7.1.2015 9:14

Tak to opravdu bylo DNS, po přenastavení na iPhone je všechno ok. Díky za tip :)

Nahoru Odpovědět 7.1.2015 9:14
Snadnou cestou se daleko nedostanete, je tam velká tlačenice...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.